Tanjug/AP
Trener Liverpula Jirgen Klop

Fudbaleri Liverpula obezbedili su plasman u osminu finala FA kupa, pošto su na svom Enfildu savladali Norič 5:2.

Očekivano, meč je protekao u senci objave Jirgena Klopa da na kraju sezone odlazi iz Liverpula. Naravno, Kop mu je posvetio dužnu pažnju, a najuspešniji trener Redsa u ovom veku jedva je zadržao suze.

Igrači su na terenu adekvatno odgovorili. Ostvarili su već „upisanu“ pobedu. Poveo je Liverpul preko Kertisa Džonsa u 16. minutu, ali je samo šest minuta kasnije Gibson poravnao.

Nisu navijači dugo čekali na novi gol. U 28. minutu Darvin Nunjez postiže novi pogodak i donosi novu prednost Redsima. Prednost od 2:1 sa kojom su otišli na veliki odmor.

Da sve bude lakše u nastavku pobrinuo se Diogo Žota. Portugalac je u 53. minutu postigao gol za 3:1.

Sve dileme oko pobednika rešio je kapiten Virdžil van Dajk u 63. minutu. Odlično je asistirao Dominik Soboslaj.

Sains je u 69. minutu smanjio na 4:2. Ali tu se nije završila serija golova. Konačnih 5:2 postavio je u petom minutu nadoknade Gravenberh, posle druge asistencije na meču 20-godišnjeg Konora Bredlija, koji je igrao na desnom beku.

Liverpul u osmini finala na Enfildu čeka pobednika ponovljene utakmice između Sauthemptona i Votforda.