On je naveo da je u Doboju, gdje je nivo vode opao, pronađeno šest nepoznatih tela, najverovatnije Dobojlija nastradalih u poplavi, iako se ne isključuje mogućnost da je reč o licima koja su se utopila uzvodno uz reku Bosnu.
”Dok se ne izvrši obdukcija i identifikacija ne možemo davati više podataka”, rekao je Vasić, navodeći da je reč o telima nađenim na otvorenom prostoru.
On je dodao da je na području Šamca stradalo jedno starije lice, koje se okliznulo u bujicu prilikom penjanja uz stubište.
Vasić je naveo da na području Doboja nije bilo prijavljenih nestanaka lica, verovatno zbog nemogućnosti korištenja mobilne i fiksne telefonije. On je dodao i da su u dobojskoj bolnici rođene tri bebe.
Prema njegovim rečima, u pojedinim dijelovima Srpske vremenske prilike se stabilizuju, ali se u pojedinim dijelovima maksimum vodostaja tek može očekivati.
Vasić je precizirao da je bujica koju je rijeka Sana nosila od Sanskog Mosta i Ključa stigla do Prijedora i Novog Grada, ali da se u narednih nekoliko časova očekuje njeno smirivanje.
“Oko Bijeljine je problem zbog visokih vodostaja Save i upitno je da li su nasipi dovoljno visoki da se ta količina vode iskontroliše”, rekao je Vasić.
Vasić kaže da veliki problem predstavlja obaveštavanje stanovništva da se pristupi evakuaciji i da se blagovremeno preduzmumere za evakuaciju lica ograničene fizičke sposobnosti.
On je apelovao da građani Prijedora i Novog Grada preduzmu mere predostrožnosti prilikom nailaska bujice. On je naglasio da je u postojećim uslovima najsigurnije kontaktirati Civilnu zaštitu fiksnim telefonima, pod uslovom da se centrale podržavaju agregatima.
Borba protiv poplava u Slavoniji
U Hrvatskoj, u istočnoj Slavoniji i dalje je kritično zbog obilnih padavina i visokog vodostaja Save.
U odbrani od poplava pomaže oko 300 pripadnika vojske koji su upućeni u Požeško-slavonsku i Brodsko-posavsku županiju da bi s inženjerijskom opremom, transportnim sredstvima i čamacima s posadama pomogli stanovništu u odbrani od poplave.
I dalje je nakritičnije na području županjske Posavine i Slavonskog Šamca gde se u Savu uliva nabujala Bosna. Uz vojsku, pomažu i pripadnici Gorske službe spašavanja i vatrogasci.