0
Nedelja 21.05.2017.
15:30 >> 17:50h

Đoković bez šanse u duelu sa mladim Nemcem

Potpuno neočekivano, pogotovo posle sjajnih partija protiv Del Potra i Tima, Novak Đoković je doživeo lak poraz u finalu Mastersa Rima od mladog Aleksandra Zvereva rezultatom 6:4, 6:3, posle jednog sata i 21 minuta igre.

EPA/ETTORE FERRARI
U finalu nije bilo često razloga za slavlje pošto je bilo više Novakovihh grešaka od dobrih poteza

U svom 44. finalu na turnirima iz serije 1000 Đoković nije pokazao ni delić svog repertoara, a koliko je Zverev bio dominantan dovoljno govori podatak da nije Novaku dozvolio nijednu priliku za brejk.

Sa druge strane on je na početku oba seta oduzimao servis Đokoviću što je kasnije lako čuvao pa mu pobeda ni u jednom trenutku nije bila ugrožena.

Ono što može da hrabri Novakove navijače da iz turnira u turnir beleži bolje rezultate pa je posle četvrtfinala Monte Karla i polufinala Madrida došao do finalnog duela u Rimu u kom je Zverev bio nepremostiva prepreka i dokazao je da se od njega opravdano očekuje da u budućnosti bude teniski broj 1.

Postao je najmlađi osvajač Mastersa još od Novaka Đokovića koji je 2007. godine sa 19 godina osvaojio turnir u Majamiju, a od ponedeljka će biti 10. na ATP listi.

Tok meča:

Drugi set

9. gem - Trećim brejkom u meču 20-godišnji Aleksandar Zverev dolazi do pobede protiv Novaka Đokovića - 4:6, 3:6, posle samo 81 minuta igre

8. gem - Problem su gemovi u kojima Zverev servira, Novak bez šanse za brejk tokom celog meča - 3:5
7. gem - Novak je bio na ivici provalije, ali uspeo je da izbegne novi brejk - 3:4
6. gem - Zverev šalje prave "bombe" iz servisa, Novak je nemoćan - 2:4
5. gem - Ponovo se bolje snalazi Đoković kada gem ode na razliku - 2:3
4. gem - I dalje jako slabo čitanje servisa od strane Novaka, bez šanse za ribrejk - 1:3
3. gem - Ponovo Novak gubi svoj servis u ranoj fazi meča - 1:2, sada je već ozbiljna situacija
2. gem - Odlično servira Zverev, ne da ni trunku nade Đokoviću - 1:1
1. gem - Posle skoro 40 minuta Đoković prvi put ima vođstvo - 1:0

Prvi set

10. gem - Posle 35 minuta igre prvi set u svom prvom finalu na Mastersima osvaja Aleksandar Zverev - 4:6
9. gem - Uspeo je ponovo da se primakne naš teniser, Zverev servira za set, poslednja šansa za Novaka da ostane u igri - 4:5
8. gem - Nema ni šanse za izjednačenje - 3:5
7. gem - Igralo se na razliku, ali je Novak uspeo da odbrani svoj servis gem - 3:4

6. gem - Za sada bez šansi za brejk za srpskog tenisera - 2:4

5. gem - Bez izgubljenog poena Novak smanjuje na 2:3
4. gem - Još uvek nema dobrih riterna za Novaka, Zverev uspeva da ga zbuni dobrim servisima - 1:3
3. gem - Čim je proradio prvi servis bilo je i lakih poena pa Novak osvaja prvi gem - 1:2
2. gem - Mladi Nemac potvrđuje brejk - 0:2

1. gem - Već na startu Zverev pravi brejk, tri Novakove greške i jedan odličan ritern za Nemca - 0:1. Đoković je promašio svih pet prvih seervisa