0
Sreda 10.05.2017.
13:40 >> 18:41h

Tantalove muke Novaka, jedva do trećeg kola Madrida

Nema više lakog rivala za Novaka Đokovića. Strepimo i na startu turnira. Iskusni Španac, trenutno 76. na ATP listi, Nikolas Almagro, namučio je našeg asa u drugom kolu Mastersa u Madridu. Drugi reket plenete je slavio tek posle tri seta, odnosno dva sata i 16 minuta igre - 6:1, 4:6, 7:5.

Reuters
Nema više Marijana Vajde u boksu: Novak Đoković jedva do trećeg kola Madrida

I na premijernom meču u Madridu ove godine, Novakova igra je bila kao i u prva četiri meseca 2017. godine - traljava. Tek na momente, naš as je pokazao da je nekada bio ubedljivo najbolji na svetu. Muči se Novak, evidentno je da nešto mora da menja, da se čeka novi trener (pominje se Andre Agasi). Pepe Imaz i njegovi časovi "ljubavi" ipak ne pomognu da budu put do povratka na teniski presto.

Prvi set Novak je dobio za samo 26 minuta. Posle izgubljenog prvog gema, usledila je serija od šest sigurnih, gde Almagro nije mogao ništa Srbinu. A onda kartakterističan pad u igri Đokovića u ovoj godini. Bukvalno je poklonio iskusnom Špancu drugi set. Na 3:3 i 4:4, Novak je imao po dve vezane brejk lopte, nije ih iskoristio, a Almagro je drugu set loptu uspeo da realizuje.

I na startu trećeg seta, Novak je bio katastrofalan. Španski veteran je poveo 3:0. Ipak, uspeo je naš as da se vrati u igru, izjednači, servira za ostanak u meču na 4:5. U ključnom 11. gemu, Almagro izbacuje nekoliko loptici u aut, Novak koristi prvu brejk loptu i prvi put vodi u setu, da bi u narednom servirao za trijumf.

Almagro ni u petom meču sa Novako nije osetio slast pobede. U trećem kolu, Đokovića čeka duel sa Felisijanom Lopezom, koji je savladao Žila Simona u tri seta - 2:1 (6:3, 3:6, 7:6).

12. gem - Konačno, kraj, koristi Novak prvu meč loptu, pobeda Đokovića posle dva sata i 16 minuta igre.
11. gem - Novak koristi prvu brejk loptu u ovom gemu i sada naš as servira za trijumf - 6:5.
10. gem - Sada je Novak bio najbolji kada je najpotrebnije, dobro je odservirao i uspeo lako da osvoji gem, i izjednači na 5:5. Drama u Madridu se nastavlja.
9. gem - Iznenađujuće dobro servira Almagro, koji stiže na korak do pobede - 4:5. Novak servira za ostanak u meču.
8. gem - Opet lak gem za našeg asa, sa samo jednim izgubljenog poena - 4:4. Drama se nastavlja.
7. gem - Almagro prekida seriju od tri gem Novaka, opet vodi 4:3.
6. gem - Konačno, proradio je servis Novaka, izjednačuje na 3:3 u trećem setu. Lakše se diše...
5. gem - Almagro ima duplo više asova od Novaka (8:4). Novak vraća brejk, ali više greškama Almagra nego svojomm dobrom igrom - 2:3.
4. gem - Nada za Novaka, prekida seriju Almagra i smanjuje na 3:1.
3. gem - Španac kao u transu, dobija lak gem bez izgubljenog poena dobrim servisima. Peti uzastopni gem za Almagra. Novak u nokdaunu - 0:3.

2. gem - Almagro pravi brejk, vodi Španac 2:0. Očajna igra našeg asa.

1. gem - Španski veteran dobija prvi gem u odlučujućem setu na svoj servis. Mnogo greši Novak, crv sumnje se uvukao u njega, nema sigurnosti, rutine, koja ga je ranije odlikovala.
TREĆI SET
10. gem  - Kad je najvažnije, Novak popušta, gubi gem na svoj servis i set - 4:6. Idemo iz početka sve.
9. gem - Novak opet propušta dve brejk lopte. Almagro vodi 5:4.
8. gem  - Gubio je Novak 0:30, ali je Novak uspeo da se izvuče i dobije gem  - 4:4.
7. gem - Najduži gem u meču. Šteta, Novak je imao dve vezane lopte, ali je Španac je ipak uspeo da osvoji gem i povede - 4:3 u drugom setu.
6. gem  - Novaka služi servis, bez problema dobija još jedan gem na svoj servis - 3:3.
5. gem - Almagro sve bolji, dobija gem bez izgubljenog poena,vodi 3:2.
4. gem - Đoković sigurno dobija gem, izjednačenje - 2:2.
3. gem - Jači otpor Almagra u drugom setu, Španac ne da tako lako svoj servis, vodi 2:1.
2. gem - Novak se mučio u prvom gemu na svoj servis, ali je uspeo da dobije i izjednači u drugom setu  - 1:1.
1. gem - Kao u prvom setu, i na startu drugog Almagro dobija prvi gem. Fer-plej našeg asa u ovom gemu kada je sugerisao glavnom sudiju da je dobra loptica, iako je linijski rekao da je aut
DRUGI SET
7. gem - Za samo 26 minuta, Novak ubedljivo dobija prvi set  - 6:1.
6. gem - Novi brejk za Srbina, Novak na pragu prvog seta - 5:1.
5. gem - Srbin zasad nema problema sa španskim veteranom. Novi osvojeni gem, ubedljivih 4:1 za Novaka. Servisi Đoković sve bolji.
4. gem - Novak dobija i treći uzastopni gem, sada ima brejk prednosti. Srbin u naletu.
3. gem - Buđenje Đokovića, dobija gem bez izgubljenog poena - 2:1.
2. gem - Odmah je Novak uspeo da vrati brejk i izjednači - 1:1.
1. gem - Novak će prvi da servira. I odmah brejk, Almagro je poveo 1:0.

Novak u Madridu brani krunu od prošle godine kada je u finalu posle tri seta bio bolji od Endija Mareja.