Lineker izmenio svoju čuvenu izjavu o Nemcima

...i opet na kraju pobede Nemci.

EPA/Axel Heimken
Nemci ga opsedaju skoro tri decenije: Gari Lineker

Posle osvajanja titule svetskog prvaka jedini put (1966) i to na svom tlu, Englezi su samo u Italiji 1990. bili pred vratima finala. Zaustavila ih je Nemačka, potonji šampion, koja ih je pobedila na penale (Nemačka je sva četiri puta bila uspešna posle izvođenja jedanaesteraca, Engleska sva tri puta nije).

Od tada datira jedna od najpoznatijih izjava u fudbalu, a njen autor je čuveni engleski napadač Gari Lineker, koji je i bio akter te utakmice s "pancerima" u Torinu (dao gol za 1:1, koji je Gordom Albionu doneo produžetke, ali nije iskoristio penal, a šutirao je prvi).

- Fudbal je jednostavna igra u kojoj 22 odrasla muškarca trče za loptom i na kraju uvek pobede Nemci.

Posle pogotka Tonija Krosa u petom minutu nadoknade utakmice protiv Švedske (2:1), koji je svetskim prvacima Nemcima udahnuo novi život na Mundijalu u Rusiji, Lineker se oglasio na tviteru modifikacijom izjave od pre 28 godina.

- Fudbal je jednostavna igra, 22 igrača jure loptu 82 minuta, onda Nemcima isključe igrača, pa 21 igrač juri loptu još 13 minuta i onda Nemci nekako jeb... pobede!