1
Četvrtak 14.06.2018.
17:55 >> 20:02h

Rusija razbila Saudijsku Arabiju 5:0

Svetsko prvenstvo u fudbalu, 21. po redu, počelo je danas u Moskvi, na stadionu "Lužnjiki", ubedljivom pobedom domaćina Rusije nad Saudijskom Arabijom.

EPA/PETER POWELL
Raspoloženi ruski navijači

Svetsko prvenstvo u Rusiji otvoreno uz prigodnu koreografiju i mužički program, uz prisustvo predsednika Rusije Vladimira Putina.

EPA/ALEXEI DRUZHININ / SPUTNIK / KRE
Vladimir Putin, predsednik Fife Đani Inflantino i predsednik azijske fudbalske federacije

Reprezentacija Rusije je otvorila Mundijal ubedljivom pobedom od 5:0 (2:0) nad Saudijskom Arabijom.

Glavni sudija ovog meča bio je Nestor Fabija Pitana iz Argentine.

RUSIJA: Akinfejev - Fernandes, Kutepov, Ignaševič, Žirkov - Gazinski, Zobnin - Samedov (od 64' Kuzjaev), Golovin, Dzagoev (od 22' Čerišev) - Smolov (od 69' Dzjuba).

SAUDIJSKA ARABIJA: Al Majuf - Al Buraik, Os. Havsavi, Om. Havsavi, Al Šahrani - Al Faraž, Otajf (od 64' Al Harbi)- Al Šehri, Al Jasim, Al Davsari - Al-Šahlavi (od 85' Asiri).

Rano su poveli Rusi, već u 13. minutu, strelac je bio Juri Gazinski , bio je to prvi gol na ovogodišnjem Mundijalu. Vezista Krasnodara glavom je pogodio posle centaršuta Aleksandra Golovina i oduševio 80. 000 gledalaca na stadionu Lužnjiki.

U 43. minutu Rusija je stigla do 2:0, posle greške odbrane Arabije lopta je došla do Denisa Čeriševa, koji je "lažnjakom" nadmudrio odbranu Saudijaca i onda zakucao loptu u mrežu. Čerišev je u igru ušao u 22. minutu umesto povređenog Alana Džagoeva.

Denis Čerišev postiže drugi gol za Ruse

Artem Dzjuba postigao treći gol za Ruse u 70. minutu, nepun minut po ulasku na teren. Smolov je centrirao a Dzjuba glavom postigao gol za 3:0.  Ovo je najbrži gol među rezervistima ikada na Mundijalima.

EPA/ABEDIN TAHERKENAREH
Artem Dzjuba i selektor Rusije, Stanislav Čerčesov proslavljaju treći gol

Denis Čerišev postiže drugi gol danas, 4:0 za Rusiju. Prelep pogodak. Evrogol Denisa Čeriševa! U 91. minutu, sjajnu akciju krunisao je spektakularnim pogotkom sa 20 metara koji će sigurno ući u najužu konkurenciju za gol prvenstva.

I na samom kraju 5:0 za Rusiju, dvostruki asistent Aleksandar Golovin postigao je gol iz slobodnog udarca i tako stavio tačku na ovu utakmicu.

Aleksandar Golovin, najbolji igrač Rusije na današnjoj utakmici

Rusi su danas pobedili i pritisak i Saudijce, pa tako sada cela Rusija sada može da odahne jer sa ova tri boda i ubedljivom pobedom ostaju u igri za plasman u osminu finala, a Mundijal sa domaćinom i bez njega u nokaut fazi nije isti...