Nedelja 29.10.2017.
00:44
Vestionline, RSS A

Srbija ispustila drugu pobedu u Austriji

Muška rukometna reprezentacija Srbije odigrala je nerešno 38:38 sa Austrijom u drugom prijateljskom meču odigranom sa ovom selekcijom u Sudštadu pred oko 2.000 gledalaca.

EPA/SRDJAN SUKI
Marko Vujin je bio među najefikasnijim u našoj reprezentaciji

Golom Nikole Bilika sa linije sedam metara, reprezentacija Austrije uspela je da izvuče remi u utakmici koja je obilovala velikim brojem golova, izabranici selektora Jovice Cvetkovića, ispustili su +6 (31:25) iz 43. minuta, ali i ispoštovali dosta toga od ideja stručnog štaba.

Marković i Radivojević su doneli +3 Srbiji poslednji put u 55. minutu - 33:36. Usledio je pad, pa je Bilik, uz par uspešnih intervencija Pilipovića, izjednačio na 37:37 minut i 35 sekundi pre kraja. Imao je šansu Bilik da dovede svoj tim u vođstvo iz kontre, ali ga je Vladimir Cupara zaustavio na početku poslednjeg minuta, posle čega je usledio gol Bogdana Radivojevića za 37:38.

Uzeo je Islanđanin na klupi Austrijanaca, Patrekur Johaneson, tajm-aut 43 sekunde pre kraja. Dugo su domaći igrači tražili put do gola Cupare. Nisu ga našli, ali su izborili sedmerac u poslednjoj sekundi, koji je realizovao Nikola Bilik za konačnih 38:38.

Najefiaksniji u našem državnom timu bili su Ilić sa devet pogodaka, Marsenić sa sedam i Vujin sa šest pogodaka. Kod domaće selekcije bolji od ostalih bili su Bilik sa sedam i Veber sa šest pogodaka.