0
Nedelja 07.05.2017.
08:04

Vestionline sportski vremeplov za 7. maj

"Vestionline sportski vremeplov" je rubrika kojom ćemo u formi "dogodilo se na današnji dan" podsetiti na neke značajne datume - rođenja poznatih sportista, osnivanja klubova, velike utakmice...

EPA/SERGEI ILNITSKY
Duško Vujošević

Poraz u Cirihu

7. maja 1933. godine fudbalska reprezentacija Jugoslavije gostovala je u Cirihu i tom prilikom doživela poraz od Švajcarske - 4:1. Strelci za domaćine bili su Von Kenel u 4, Abežlen u 36. i 61. i Žak u 78. minutu, dok je jedini pogodak za "bele orlove" postigao Hitrec u 10. minutu.

Steaua prvak Evrope

Rumunska Steaua je na današnji dan 1986. godine postala prva fudbalska ekipa sa evropskog Istoka koja je osvojila "srebrnu amforu“ Kupa šampiona. Bukureštanskoj ekipi to je, kao i Crvenoj zvezdi pet godina kasnije, uspelo boljim izvođenjem jedanaesteraca u finalu sa velikom Barselonom. Alonso, Šuster, Karasko i drugi skupi asovi katalonskog kluba tokom 120 minuta nisu uspeli da probiju bedem kojim je komandovao mladi Miodrag Belodedić! Prilikom izvođenja penala Rumuni su realizovali samo dva, i to Lakatuš i Balint, ali se zato proslavio "heroj iz Sevilje", golman Steaue Helmut Dukadam, koji je nadmudrio četvoricu Barsinih penaldžija i bio najzalužniji za trijumf svog tima.

Partizanu izmaklo finale

Sedmog maja 2010. godine košarkašima Partizana, predvođenim trenerom Duškom Vujoševićem, za dlaku je izmaklo finale Evrolige, pošto su u polufinalu fajnal-fora u Parizu doživeli poraz od Olimpijakosa, i to tek posle produžetka - 80:83. Crno-beli su imali za čim da žale pošto su sedam sekundi pre kraja regularnog dela vodili sa 67:65. U poslednjem napadu Atinjana Teodosić je šutirao za tri poena, lopta je išla pored koša, ali je uhvatio Čildres i izjednačio. Na drugoj strani Mekejleb je pokušao da uzvrati trojkom, ali je promašio, baš kao i Rašić na kraju produžetka...