0
Petak 13.04.2018.
19:24 >> 21:56h

ABA: Feldin i Lesor promašili pobedu u Podgorici, Budućnost na pragu titule i Evrolige

Budućnost će u subotu od 21 čas imati šansu za prvu titulu u ABA ligi i plasman u Evroligu naredne sezone. U dramatičnom meču u dvorani "Morača" domaćin je slavio 78:77 i poveo 2:1 u finalnoj seriji plej-ofa regionalnog takmičenja.

M. Todorović - Vesti
Milko Bjelica u duelu sa Podgoričanima

Tragičari meča su Džejms Feldin i Matijas Lesor koji nisu uspeli u poslednjim trenucima meča da donesu crveno-belima pobedu. Prvo je američki bek promašio šut za tri poena, a iz odbojke zicer je imao i francuski centar, ali nije uspeo da pogodi, za veliko slavlje u krcatoj dvorani u "Morači".

Tokom svih 40 minuta viđena je neizvesna borba. Nijedna ekipa nije imala veću prednost od sedam poena razlike. Budućnost je vodila 73:67 sredinom četvrte četvrtine, Dobrić i Enis su vratili Zvezdu u igri. Gordić je postigao jedno slobodno bacanje, na minut i po pre kraja, za 78:77. A u finišu nije bilo poena, oba tima su igrala smušene napade, ali više sreće imala je četa Aleksandra Džikića i stigla na korak do Evrolige.

Zvezda je odigrala u skladu sa igrama u celoj sezoni, smušeno, na momente su izabranici Dušana Alimpijevića bili odlični, ali nema Zvezda cele sezone "meč vinera". Feldin je bio sjajan do finiša, ali onda ga nigde nije bilo. Ni Ročesti nije bio na nivou kada se odlučivalo. Alen Omić je ponovo bio najbolji kod gostiju, ali je već sredinom treće četvrtine zaradio četiri lične greške i to ga je poremetilo u nastavku.

Nema mnogo vremena za analize, u subotu je za Zvezdu biti ili ne biti ako želi da ostane u igri za krunu u ABA ligi i naredne sezone da igra Evroligu.

Budućnost - Crvena zvezda 78:77 (24:23, 18:24, 26:17, 10:13)

Dvorana Morača. Gledalaca: 4.500. Sudije: Damir Javor, Tomislav Hordov i Mario Majkić.

BUDUĆNOST: Ivanović 10, Šehović Su 3, Doelman 5, Barović 10, Šehović 3, Gordić 17, Ilić, Nikolić Z 12, Gibson 10, Popović 5, Lendri 3, Nikolić

CRVENA ZVEZDA: Kešelj, Davidovac, Lazić 2, Dobrić 5, Feldin 19, Janković 3, Ročesti 12, Omić 18, Lesor 6, Enis 8, Jovanović, Bjelica 4

40. minut  - Budućnost je slavila 78:77!
38. minut - Budućnost vodi 77:75. Dva i po minuta pre kraja.
35. minut - Serija Zvezde 6:0, izjednačenje - 73:73.
34. minut - Dobrić pogađa trojku - 73:70.
32. minut - Trojka Gordića, Budućnost na +6 - 73:67.
ČETVRTA ČETVRTINA
30. minut - Pred poslednjih 10 minuta, rezultat je - 68:64. Trojka Ivanovića, serija Budućnosti 10:1 poslednjih dva minuta.
28. minut - Enis u kontri zakucava, Zvezda vodi 63:58. Alen Omić ima četiri lične greške i to je veliki hendikep za goste, pošto je Slovenac bio sjajan u dosadašnjem toku meča.
27. minut - Budućnost se približila opet na -1 - 55:56.
25. minut - Budućnost na samo -1 - 52:53. Drama u "Morači".
22. minut - Omić u seriji, bez promašaja iz igre - 7:7. Zvezda vodi 51:44.
TREĆA ČETVRTINA
20. minut - Pred 15-minutni odmor, Zvezda vodi - 47:42 u "Morači"
19. minut - Četvrta trojka Feldina, Zvezda vodi 47:40.
17. minut - Zvezda na +4 - 39:35 posle poena Lazića. Zanimljivo, prvi tajm-aut na meču, traži Džikić.
14. minut - Omić u seriji od četiri poena - 32:32. Feldin sa osam metara pogađa drugu trojku na meču - 34:35.
13. minut - Zvezda opet vodi posle zakucavanje Lesora - 27:28.
12. minut - Trojka Dilana Enisa - 26:26.
DRUGA ČETVRTINA
10. minut - Posle prve četvrtine - 24:23. Za razliku od drugog meča, efikasan meč u najavi.
9. minut - Sada Budućnost odgpovara serijom 8:0 i vraća maksimalnih +6 - 24:18.
7. minut - Trojka Ročestija, Zvezda vodi 18:16, serijom gostiju 8:0.
6. minut - Feldin odgovara serijom 5:0.
5. minut - Budućnost u naletu - 14:8.
4. minut - Dve trojke domaćina, Doelmana i Šehovića - 12:8.
3. minut - Neizvesno na startu - 6:6. Omić je postigao četiri poena za goste.
1. minut - Brazilska atmosfera u "Morači", koja je dupke puna.