0
Četvrtak 22.03.2018.
18:49 >> 20:56h

Debakl Crvene zvezde protiv evropskog šampiona

Košarkaši Crvene zvezde doživeli su pravi debakl u 28. kolu Evrolige pošto su u Beogradu izgubili od Fenerbahčea 63:80 (17:22, 14:18, 10:25, 22:15).

M. Todorović
Pero Antić igra protiv kluba sa kojim je prošle sezone osvojio Evroligu

Ovo je 17. poraz crveno-belih ove sezone u Evroligi. Branilac trona je od prvog minuta krenuo silovito, a posebno je bio raspoložen Bobi Dikson koji je bio gotovo nepogrešiv u šutu za tri poena. Domaće je u životu tada držao Dilan Enis, koji je serijom od pet uzastopnih poena postavio konačan rezultat prve četvrtine 17:22.

Obe ekipe su igrale u nešto laganijem ritmu, pa u dvorani "Aleksandar Nikolić" nije viđena lepa košarka. Prednost turske ekipe je vrtoglavo rasla, a u jednom momentu je iznosila +26 poena (62:36). Tek u poslednjem periodu je Zvezda uspela koliko-toliko da ublaži poraz.

Srpskom šampionu je ovo drugi zastopni poraz ove nedelje, jer je u utorak izgubio u Atini od Panatinaikosa. Na taj način je postalo jasno da izabranici Dušana Alimpijevića neće igrati u četvrtfinalu.

Crvena zvezda – Fenerbahče 63:80

Dvorana: Aleksandar Nikolić.

Gledalaca: 4.849.

Sudije: Emilio Perez Pizaro (Španija), Spiros Kontas (Grčka), Amit Balak (Izrael).

Crvena zvezda: Davidovac 18, Lazić 6, Antić, Dobrić 7, Feldin 2, Janković 6, Ročesti 6, Omić 6, Lesor 2, Enis 10.

Fenerbahče: Tompson, Meli 7, Mahmutoglu, Vonamejker 5, Slukas 3, Nnaeli 2, Gudurić 9, Veseli 9, Kalinić 10, Dikson 25, Duverioglu 8, Datome 2.

40. minut - Kraj utakmice, konačan rezultat 63:80.
36. minut - Davidovac smanjuje na 53:71.
35. minut - Duverioglu postiže poene za 51:71.
33. minut - Davidovac zakucava, a potom koristi slobodno bacanje za 49:65. Zvezdina serija 8:0 na startu poslednje četvrtine.
32. minut - Stefan Janković smanjuje na 46:65, a Obradović traži tajm-aut.
31. minut - Dobrić postiže trojku i smanjuje na 44:65.
30. minut - Gudurić postiže trojku za 41:65, što je konačan rezultat posle tri četvrttine.
29. minut - Branko Lazić smanjuje na 41:62.
28. minut - Dejan Davidovac pogađa trojku za 39:62.
27. minut - Dikson i Kalinić pogađaju trojke za 36:62, pa je Alimpijević zatražio tajm aut.
26. minut - Lazić postiže prve Zvezdine poene iz igre, ali Dikson ubacuje šestu trojku za 36:56.
25. minut - Dikson ubacuje i petu trojku za 32:51. Omić koristi oba slobodna bacanja i smanjuje na 34:51. Sa druge strane i Nikola Kalinić koristi oba bacanja za 34:53.
24. minut - Lesor koristi jedno od dva bacanja za 32:45, što su prvi Zvezdini poeni u nastavku. Gudurić postiže drugu trojku za 32:48.
23. minut - Dikson postiže dva poena za 31:45, što je najveća prednost gostiju.
21. minut - Duverioglu je za nekoliko sekundi napravio dva prekršaja. To mu je četvrti faul, pa ga je Obradović poslao na klupu. Bobi Dikson postiže četvrtu trojku za 31:43.
20. minut - Enis je istrčao kontru i smanjio na 31:40. Željko Obradović je zatražio tajm aut. Pre toga je Vonamejker faulirao Davidovca, što mu je treći prekršaj. Fener nije iskoristio poslednji napad, pa je rezultat na poluvremenu 31:40.
19. minut - Naneli koristi oba slobodna bacanja i povećava na 27:38. Ipak, uzvraća Feldin za 29:38.
18. minut - Alen Omić smanjuje na 27:34.
17. minut - Ognjen Dobrić zakucava i smanjuje na 25:32.
15. minut - Novi poeni Ročestija za 23:29. Ipak, na drugoj strani Vonamejker postiže trojku za 23:32.
14. minut - Ročesti smanjuje na 21:29.
12. minut - Veseli postiže četiri poena i povećava na 19:29.
11. minut - Meli postiže trojku za 17:25. Pre toga je Enis promašio za tri poena.
10. minut - Dilan Enis postiže trojku za 14:20. Kalinić pogađa za 14:22, ali Enis postiže novu trojku za 17:22, što je konačan rezultat prve četvrtine.
9. minut - Dilan Enis je u prodoru i smanjuje na 11:20.
7. minut - Alen Omić je napravio faul, ali je Džejson Tompson promašio oba bacanja. Rezultat je 9:20.
6. minut - Marko Gudurić postiže trojku i povećava na 9:16.
5. minut - Vodi Fenerbahče 9:13 i to zahvaljujući Muhamedu Aliju koji je postigao osam poena. Šest koševa za Zvezdu je dao Dejan Davidovac.