0
Nedelja 18.02.2018.
20:49 >> 00:40h

Razigrani Partizan preko Crvene zvezde osvojio 14. nacionalni Kup

Košarkaši Partizana pobednici su Kupa Radivoja Koraća pošto su u Nišu savladali Crvenu zvezdu 81:75 (25:9, 24:22, 16:24, 16:20).

abaliga.com/Crvena zvezda mts
Treći duel ove sezone: Lazić i Vilijams-Gos

Iako je Crvena zvezda u Niš došla kao branilac trofeja i najveći favorit situacija na terenu je bila potpuno drugačija. Već u petoj sekundi je Nemanja Dangubić zakucao i to je bilo jedino vođstvo za crveno-bele na utakmici. Da stvar bude još gora, to su jedini Zvezdini poeni iz igre u prvoj četvrtini.

Partizan je posle dva ubedljiva ovosezonska poraza u "večitim derbijima" pokazao da se konsolidovao i dobio Zvezdu oružjem koji je gubio prethodne duele - trojkama. Ukupno su crno-beli pogodili šest trojki, a polovinu u prvom periodu. Već u 13. minutu je bilo plus 20 za Partizan (31:11).

Od drugog poluvremena je Zvezda zaigrala mnogo bolje u nekoliko momenata ozbiljno zapretila, ali kada je trebalo da prelomi utakmicu, tada je Partizan pravio serije i bežao na nedostižnu razliku. Crno-belima je ovo 14. nacionalni Kup, a orvi posle 2013. godine. Uželeo se Partizan trofeja, a ovo mu je prvi pehar još od 2014. kada je bio šampion države.

Pehar kapitenu Novici Veličkoviću je uručio predsednik KSS Predrag Danilović, a finalu je prisustvovao i počasni predsednik KSS Bora Stanković.

Crvena zvezda – Partizan 75:81 (9:25, 22:24, 24:16, 20:16)

Dvorana: "Čair" u Nišu.

Gledalaca: 5.000.

Crvena zvezda: Dangubić 14, Lazić 4, Ročesti 7, Lesor 4, Bjelica 14, Davidovac 2, Antić 2, Dobrić 3, Feldin 7, Janković 6, Omić 2, Enis 10.

Partizan: Gagić 12, Marinković 10, Veličković 13, Vilijams-Gos 23, Si 5, Aranitović 7, Šalić 2, Von 6, Andrić 3,

POGLEDAJTE TOK UTAKMICE

40. minut - Enis je napravio faul, a Aranitović je dao samo jedno bacanje. Potom je Aranitović faulirao Ročestija koji je dao oba bacanja za 73:76. Konačan rezultat je 75:81.
39. minut - Dangubić koristi samo jedno bacanje za 69:75. Veličković je napravio faul, a Dangubić je oba puta pogodio za 71:75.
38. minut - Lesor pogađa za 68:73. Branko Lazić faulira Vilijamsa-Gosa, a ovaj pogađa oba puta za 68:75.
36. minut - Lesor krade lopru i zakucava za 66:69. Janković je faulirao Vilijamsa-Gosa koji je dao oba bacanja za 66:71. Bjelica promašuje trojku, a Gagić povećava na 66:73.
35. minut - Vanja Marinković zakucava za 62:69. Smanjuje Lazić na 64:69.
34. minut - Janković je pogodio za dva uz četvrti faul Gagića. Janković je pogodio dodatno bacanje za 60:67.Zvezda krade loptu, a Janković zakucava za 62:67.
33. minut - Dilan Enis je napravio faul, a Marinković koristi samo jedno bacanje za 57:67.
32. minut - Vanja Marinković pogađa samo jedno bacanje za 57:66.
31. minut - Mihailo Andrić pravi peti prekršaj i za njega je utakmica završena. Dilan Enis smanjuje na 57:65.
30. minut - Veličković povećava, kao i Enis, pa je rezultat 53:64. Von je iznudio faul Dangubića. Von Koristi jedno bacanje za 53:65. Sa druge strane Andrić faulira Davidovca koji koristi oba bacanja za 55:65, posle tri četvrtine.
29. minut - Vanja Marinković pravi faul, a Ročesti koristi samo jedno slobodno bacanje za 51:62.
28. minut - Dangubić gubi loptu, a Andrić pogađa trojku za 47:62. Dangubić vraća trojku za 50:62.
27. minut - Bjelica je napravio faul u napadu. Potom ličnu grešku pravi i Feldin. Vilijams-Gos pogađa oba bacanja za 47:56. Vilijams-Gos (16p) pogađa za 47:58 uz faul. Koristi dodatno bacanje za 47:59. Zvezda traži tajm-aut.
26. minut - Vilijams-Gos faulira Feldina koji ima tri slobodna bacanja, i koristi sva tri za 47:52. Veličković pogađa za 47:54.
25. minut - Alen Omić faulira Bandžu Sija, a ovaj pogađa samo jedno bacanje za 39:52. Ročesti smanjuje na 41:52, a Veličković pravi faul. Bjelica pogađa trojku za 44:52.
23. minut - Omić i Bjelica smanjuju na 39:51, pa je Čanak zatražio tajm-aut.
22. minut - Za samo minut i četiri sekunde su košarkaši Zvezde napravili četiri faula. Gagić pogađa oba bacanja za 34:51. Sa druge strane Bjelica pogađa samo jedno bacanje za 35:51.
21. minut - Dangubić pogađa trojku za 34:49.
20. minut - Dilan Enis pogađa za 29:46. Nenad Čanak je zatražio tajm-aut. Branko Lazić pravi faul, a Vilijams-Gos pogađa oba bacanja za 29:48. Enis pogađa za 31:48. Potom Enis pravi faul, a Marinković koristi jedno bacanje za konačnih 31:49 posle prvog poluvremena.
19. minut - Bandža si pravi treći faul. On je treći igrač Partizana sa tri prekršaja. Janković pogađa jedno bacanje za 27:46.
18. minut - Vilijams-Gos povećava na 24:42. Bjelica pogađa jedno od dva bacanja za 25:42. Bandža Si pogađa uz faul za 25:44, ali je promašio dodatno bacanje. Mihailo Andrić je napravio treći faul. Pero Antić pogađa jedno od dva bacanja za 26:44.
16. minut - Ročesti pogađa za 22:35. Ipak, Veličković pogađa svoju treću trojku za 22:38.

15. minut - Dangubić postiže dva poena uz faul Marinkovića. Dangubić koristi bacanje i smanjuje na 20:33. Marinković povećava na 20:35.

14. minut - Ognjen Dobrić postiže prvu trojku za crveno-bele, ali na drugoj strani pogađa i Gagić za 16:33. Bjelica pogađa jedno od sva bacanja i smanjuje na 17:33.
13. minut - Aranitović povećava na 11:29, pa Alimpijević traži tajm-aut. To nije donelo boljitak. Vilijams-Gos povećava na 11:31.Bjelica sa linije slobodnih bacanja smanjuje na 13:31.
12. miut - Za samo minut i 12sekundi Partizan je izašao iz bonusa. Faul je napravio Mihajlo Andrić. Von povećava na 11:27.
11. minut - Feldin je fauliran, Đoko Šalić pravi drugi prekršaj. Feldin pogađa oba bacanja za 11:25.
10. minut - I Aranitović pogađa trojku za 9:22, a potom i Von za 9:25.
9. minut - Šalić povećava na 7:19. Bandža Si pravi drugi faul, pa Dilan Enis ima dva bacanja. Pogađa oba za 9:19.
8. minut - Nemanja Dangubić je napravio faul, pa su obe ekipe izašle iz bonusa. Veličković pogađa još jednu trojku za 6:17. Partizan pravi seriju 10:0. N adrugoj strani Pero Antić pogađa jedno od dva bacanja za 7:17.
6. minut - Vilijams-Gos postiže četiri uzastopna poena za 6:11. Novica Veličković pogađa trojku sa osam metara za 6:14, pa trener Zvezde traži tajm-aut.
4. minut -  Vanja Marinković povećava na 4:7, ali potom pravi faul. Potom i Ggaić pravi faul, pa na liniju za slobodna bacanja ide Branko Lazić, koji pogađa oba za 6:7.
3. minut - Đorđe Gagić (4p) preokreće na 4:5.
1. minut - Počela je utakmica i posle samo nekoliko sekundi Dangubić zakucava za 2:0.