0
Petak 09.02.2018.
18:09 >> 22:00h

Pukla "stotka": Zvezda razbila milanske "manekene"

Posle debakla u Vitoriji protiv Baskonije, košarkaši Crvene zvezde vratili su se u pobednički ritam trijumfom u "Pioniru" nad Armanijem iz Milana - 100:87. Bila je to deveta pobeda četa Dušana Alimpijevića u Evroligi, ali je Top 8 gotovo nedostižan za srpskog i regionalnog šampiona.

M. Todorović - Vesti
Džejms Feldin se oporavio od povrede zgloba i bio jedan od najboljih u pobedi nad italijanskim timom

Crveno-belima očigledno prijaju "manekeni" iz grada mode. Ovo je četvrti uzastopni trijumf Zvezde nad italijanskim timom u poslednje dve godine. U jednom od najbolji ofanzivnim mečeva sezone, Zvezda je odličnim šutem razbila goste iz Milana.

Serijom 12:0 sredinom druge četvrtine, crveno-beli su se odlepili na 39:28 posle izjednačenog starta i posle toga prednost nisu ispuštali nijednog trenutka. Imala je Zvezda u nekoliko navrata +13, ali su se gosti preko raspoloženg Gaudloka vraćali u igru.

CRVENA ZVEZDA - ARMANI 100:89 (23:20, 27:25, 21:20, 29:24)

CRVENA ZVEZDA: Dangubić 10, Davidovac 5, Lazić 5, Dobrić 6, Feldin 10, Janković 15, Ročesti 14, Omić 11, Lesor 15, Enis, Jovanović, Bjelica 9.

ARMANI: Gaudlok 15, Micov 11, Paskolo, Kalnietis, Tarčesvki 3, Kuzminskas 17, Ćinaćarini 2, M'Baje 3, Tiodor 13, Bertans 10, Džeresl 7, Gudaitis 8.

Početkom treće četvtine, gosti su stigli na samo -3 (50:47), ali su Janković, Lesor i Ročesti opet vratili crveno-bele. Armani je odlevao do sredine poslednje četvrrtine, kada je posle trojke Feldina i zakucavanjem Lesora, Zvezda stekla +13 - 82:69 u tu je bio kraja nadanja Italijana da mogu da se vrate. Zanimljivo, domaćin je dobio sve četiri četvrtine.

Meč je počeo minutom ćutanja za preminulog glumca Nebojšu Glogovca.

40. minut - Pobeda Zvezde, ubedljivo - 100:89.

37. minut - Janković sjajan, 15 poena, Zvezda je pobedila Armani  - 90:76. Trojka Lazića za siguran trijumf - 93:77.
36. minut - Crveno-beli blizu devete pobede u Evroligi. Ročesti pogađa za +13 - 88:75.
34. minut - Lesor zakucava za maksimalnih +13 - 82:69.
33. minut - Feldin pogađa trojku - 80:69.
32. minut - Janković vrća sigurnih + 8 crveno-belima - 73:65.
ČETVRTA ČETVRTINA
30. minut - Pred poslednjih 10 minuta - 71:65.
28. minut - Gaudlok uspeva da vrati goste u igru - 66:59. Trojka Jankovića - 69:59.
26. minut - Bjelica za +11 - 64:53. Trojka gostiju - 64:56.
25. minut - Dangubić u kontri za +7 Zvezde - 60:43. Ne daju crveno-beli solidnu prednost.
23. minut - Omić za +8 Zvezde - 57:49.
21. minut - Trojka Davidovca - 53:47. Opet Davidovac - 55:49.
TREĆA ČETVRRTINA

20. minut - Pred 15-minutni odmor, prednost Zvezde - 50:45. Armani je u finišu druge četvrtine uspeo da smanji minus koji je iznosio i -12.

19. minut - Trojka Ročestija - 46:34.
18. minut - Zakucavanje Lesora za maksimalnih +12 - 43:31. Gaudlok smanjuje, koš uz faul Lesora - 43:34.
17. minut - Serija 12:0 Zvezde, trojka Dobrića uz faul - +11 za crveno-bele - 39:28. Bertans vraća trojku - 39:31. Dobrić vraća dvocifreni plus - 41:31.

16. minut - Dangubić diže Pionir na noge sjajnim zakucavanjem - 35:28. Raste prednost crveno-belih.

15. minut - Dangubić postiže šesti poen, Zvezda ne da vođstvo - 31:28. Lesor pogađa, opet maksimalnih +5 za domaćina, gosti traže tajm-aut.
12. minut - Ne daju se gosti, Gaudlok pogađa - 25:24. Posle četiri vezana poena Armanija, trener Zvezde Dušan Alimpijević traži tajm-aut.
11. minut - Janković pogađa posle dve promašene trojke Enisa - 25:20.
DRUGA ČETVRTINA
10. minut - Posle prve četvrtine - 23:20.

8. minut - Omić pogađa - 17:15.

7. minut - Trojka Ročestija - 15:11. Gosti vezuju četiri poena - 15:15.
5. minut - Ročesti pogađa, serija Zvezde 7:0 - 11:9. Poeni Kuzminskasa - 11:11. Efikasnih prvih pet minuta meča u "Pioniru".
4. minut - Trojka Bjelice - 9:9.
3. minut - Nova trojka Armanija, Gaudlok pogađa - 4:9.
2. minut - Bolji početak gostiju, 2:6.
1. minut - Utakmica je počela minutom ćutanja za preminulim srpskim glumcem Nebojšem Glogovcem.