0
Ponedeljak 29.01.2018.
20:30 >> 23:44h

Zvezda trojkama razbila Partizan i ponovo zauzela čelo tabele

Košarkaši Crvene zvezde su dobili i drugi “večiti derbi” ove sezone. Oni su u pretposlednjem meču 18. kola ABA lige savladali Partizan 86:74 (22:24. 27:19, 22:14, 15:17).

abaliga.com/Crvena zvezda mts
Duel Matijasa Lesora i Aleksandra Aranitovića

Time su crveno-beli iskoristili poraz Budućnosti od Mornara i sa Podgoričanima ponovo dele prvo mesto na tabeli. Sa druge strane je Partizan napravio korak unazad od plasmana u plej-of. Prvo poluvreme je bilo dosta neizvesno, a kao ključni momenti mogu da se izdvoje lične greške Đorđa Ggaića i Đoke Šalića koji su ih u prvih deset minuta imali po dve. To ih je dosta izbacilo iz ritma.

U nastavku su gotovo svi igrači crno-belih ispali iz ritma, što je protivnik oberučke iskoristio. Posebno se istakao Vilijams-Gos, koji u prvom poluvremenu nije imao nijednu izgubljenu loptu, a u nastavku čak četiri.

Ključ pobede leži i u odličnom šutu za tri poena. Zvezda je pogodila čak 14 trojki, od čega je Ognjen Dobrić ubacio šest. Poređenja radi Partizan je ubacio samo sedam trojki.

Crvena zvezda – Partizan 86:74 (22:24. 27:19, 22:14, 15:17)

Dvorana: Aleksandar Nikolić.

Gledalaca: 5203.

Sudije: Herceg, Obrknežević, Stefanović.

Crvena zvezda: Dangubić 12, Davidovac 7, Lazić 8, Dobrić 18, Janković 8, Ročesti 5, Omić 6, Lesor 13, Enis 7, Bjelica 2.

Partizan: Vilijams-Gos 17, Von 4, Si 7, Aranitović 9, Marinković 15, Veličković 20, Pecarski, Gavrilović, Gagić 2, Šalić.

POGLEDAJTE TOK UTAKMICE

40. minut - Si je iskoristio oba slobodna bacanja za 86:72. Vilijams-Gos pogađa za 86:74 što je i konačan rezultat.
39. minut - Dangubić pogađa za 86:70.
36. minut - Branko Lazić povećava na 83:68. Vilijams-Gos pravi faul u napadu, a Nenad Čanak dobija tehničku grešku. Ročesti pogađa slobodno bacaznje za 84:68.
35. minut - Aranitović smanjuje na 79:66, pa je Alimpijević zatražio tajm-aut. Ročestijeva dvojka (4p) za 81:66.
34. minut -  Đorđe Gagić pravi peti prekršaj i za njega je utakmica završena. Marinković postiže trojku za Partizan i smanjuje na 79:64.
33. minut - i Lazić pogađa trojku za 79:61.
32. minut - Nova blokada Jankovića, a onda je na drugoj strani pogodio trojku za 76:59.
31. minut - Davidovac i Ročesti prave faulove za samo 12 sekundi, a Aranitović pogađa za 71:59.
30. minut - Dobrić nema milosti, pogađa i šestu trojku za 71:56. Konačan rezultat posle 30 minuta je 71:57.
29. minut - Vilijams-Gos pogađa za 64:56. Gavrilović ja napravio nesportsku grešku, a Dobrić pogađa za tri poena za 68:56. Dobrić šutira trojke večeras 5-6. Na drugoj strani Vilijams-Gos gubi još jednu loptu.
28. minut - Enis je istrčao kontru, ali je fauliran i pogađa oba bacanja za najveću Zvezdinu prednost večeras 62:54. Potom Omić pogađa oba bacanja za 64:54.
26. minut -  Partizan gubi loptu, a Lesor zakucava za 60:54. Vilijams-Gos u ovom poluvremenu ima čak tri izgubljene lopte, a u prvom nije imao nijednu.
24. minut - Partizan je smanjio na 53:52 i imao je šansu da povede, ali je izgubio loptu. Ipak, proradio je Enis sa zakucavanjem i trojkom za 58:54.
20. minut - Veličković pogađa za 46:43. Dobrić pogađa četvrtu trojku za 49:43 što je konačan rezultat prvog poluvremena.
19. minut - Marinković smanjuje na 46:41. Na drugoj strani Bjelica je neprecizan. Alen Omić je fauliran i ima dva slobodna bacanja, ali je promašio oba.
18. minut - Treća trojka dobrića za 46:39. Tajm-aut.
16. minut - Veličković pogađa trojku za 39:36. Lesor pogađa za dva, ali ne koristi dodatno bacanje za 41:36.
15. minut - Veličković pogađa jedno bacanje za 35:31. Lesor pogađa jedno od dva bacanja za 36:31. Zvezda šutira bacanja 10-11. Druga trojka Dobrića za 39:33.
14. minut - Stefan janković igra odlično, postiže trojku (8p) za 35:30.
13. minut - Branko Lazić postiže trojku za 32:28. Gagić koristi oba bacanja za 32:30.
12. minut - Aranitović pogađa jedno bacanje za 27:28, a Alimpijević traži prvi tajm-aut za crveno-bele. Janković pogađa za 29:28, a onda lupa blokadu.
11. minut - Davidovac pogađa trojku za 25:24, a onda Von pogađa za dva i koristi dodatno bacanje za 25:27.
10. minut - Veličković šutira slobodna bacanja 4-4 za 22:18, a onda Si pogađa trojku za 22:21. Trojka Veličkovića ua 22:24 što je konačan rezultat prve četvrtine.
9. minut - I Vilijams-Gos pravi drugi faul, a Davidovac ima tri slobodna bacanja. Pogađa sva tri za 22:16. Zvezda šutira bacanja 9-9.
8. minut - Ognjen Dobrić pogađa trojku za 19:14. Čanak je prinuđen da traži tajm-aut. Lesor faulira Veličkovića, a ovaj pogađa oba slobodna bacanja za 19:16. U igru je ušao Alen Omić i dobio gromoglasan aplauz.
7. minut - Drugi faul pravi i Đorđe Gagić. Lesor pogađa oba slobodna bacanja za 14:14. Potom Bjelica pogađa oba bacanja posle faula Gavrilovića za 16:14.
6. minut - Aranitović pogađa za 12:14.
5. minut - Zvezda pravi seriju 7:0, a Dangubić pogađa drugu trojku za 12:12.
3. minut - Zvezda ni na ovom meču ne može da računa na Peru Antića i Džejmsa Feldina. Problema za Partizan jer je Đoko Šalić napravio već drugu ličnu grešku, ali Vilijams-Gos pogađa trojku, pa je precizan za dva poena za 5:12.
2. minut - Trojke na obe strane, precizni su bili Dangubić i Marinković, za 3:7.
1. minut - Pre meča je minutom žutanja odata pošta nekadašnjem igraču i predsedniku Partizana Miloradu Đuriću. Prva petorka Zvezde Dangubić, Lazić, Ročesti, Lesor i Bjelica, a za Partizan počinju Vilijams-Gos, Marinković, Si, Veličković, Šalić.