0
Petak 08.12.2017.
18:22 >> 21:22h

Pukla stotka: Zvezda u naletu, razbijeni "pivari" iz Istanbula

Na krilima senzacionalnog trijumfa u Madridu protiv Reala, košarkaši Crvene zvezde nastavili su sjajnim igrama i u krcatom "Pioniru" razbili Anadolu Efes - 100:81. Bila je to četvrta pobeda u evro eliti crveno-belih, a druga uzastopna, i najava boljih dana za srpskog šampiona posle lošeg starta.

M. Todorović - Vesti
Tejlor Ročesti, plej Crvene zvezde, šutira preko Danstona iz Anadolu Efesa

U najboljem meču sezone, četa Dušana Alimpijevića očitala je lekciju gostima iz Istanbula. Šut za tri poena je služio domaćine kao i na meču u Madridu. Na startu je raspucan bio Tejlor Ročesti, a kasniju mu se pridružio Džejms Feldin, koji je sa 29 poena odigrao najbolji meč u crveno-belom dresu.

Sredinom druge četvrtine, crveno-beli su stigli do dvocifrene prednosti. Gosti su se držali do početka poslednje četvrtine, kada je odličnu rolu imao Dejan Davidovac, koji je vezao četiri poena. Dobrić, Lazić i Bjelica su trojkama odlepili Zvezdu na 20+. Posle trojke Dobrića, u 35. minutu, crveno-beli su imali maksimalnih +23 - 91:68 i tada je bilo jasno da će srpski šampion da slavi.

Do kraja meča obe ekipe su samo otaljavale posao. Poenima Matijasa Lesora sa linije slobodnih bacanja, uz ovacije "delije" pukla je i stotka. Posle šest vezanih poraza, bolji dani na Malom Kalemegdanu. Pre početka meča, uramljeni dres je dobio nekadašnji centar Crvene zvezde Vladimir Štimac, koji je pozdravljen ovacijama od "delija". Podršku košarkašima dali su i fudbaleri Zvezde.

Vladimir Štimac dobija uramljeni dres od sportskog direktora Zvezde Nebojše Ilića

Narednog petka, Zvezda igra u Valensiji, koja je u seriji od pet poraza i prilika da se trijumfom uhvati priključak za ekipama koje su trenutno na mestima koje vode u četvrtfinalu evro elite.

CRVENA ZVEZDA 100: Radičević, Dangubić 10, Davidovac 6, Lazić 5, Antić 5,  Dobrić 10, Feldin 29, Janković 6, Ročesti 11, Lesor 9, Jovanović , Bjelica 9.

ANADOLU EFES 81: Lido 7, Mekalum 8, Braun 6, Batuk, Demir, Motum, Adams 12, Štimac 12, Murić, Dragić 14, Danston 16, Simon 6.

40. minut - Najubedljiva pobeda Crvene zvezde. Oduvani "pivari" iz Istanbula.
37. minut - Feldin postigao 25 poena, najbolja partija Amerikanca u dres Zvezde - 94:72.
35. minut - Razbijeni gosti, Dobrić za +23 - 91:68.
33. minut - Dangubić pogađa trojku, Zvezda na +17 - 83:66. Trojka Antića za +20 - 87:67. Zvezda na pragu četvrte pobede u Evroligi.
32. minut - Davidovac vezuje četiri poena - 78:64. Bjelica pogađa za +16 - 80:64.
ČETVRTA ČETVRTINA
30. minut - Trojka Bjelice - 72:60. Pred poslednjih 10 minuta, Zvezda vodi 74:62.
27. minut - Danston pogađa trojku, 7:0 serija gostiju. Feldin opet vraća dvocifrenu prednost - 69:57.
26. minut - Zvezda na +15 posle poene Feldina - 66:51.
25. minut - Trojka Branka Lazića - 62:49, najveća prednost Zvezde.
24. minut - Lesor u naletu, četiri vezana poena Francuza, Zvezda na +10 - 59:49.
22. minut - Poeni Lesora - 55:47.
21. minut - Trojke Ročestija i Simona na startu treće četvrtine - 53:47.
TREĆA ČETVRTINA
20. minut - Posle prvih 20 minuta, prednost Zvezde - 50:44.
19. minut - Posle skoro 15 minuta, meč je nastavljen. Poeni Dobrića - 47:40.
18. minut - Serija gostiju 7:0, samo +5 za Zvezdu - 45:40. Zbog problema sa semaforom, meč je prekinut Pauza je već više od 10 minuta.
17. minut - Milko Bjelica ima tri lične greške. Danston opet spušta prednost crveno-belih - 45:38.
16. minut - Stao je šut crveno-belima, Efes preti. Međutim, dva laka koša Zvezde, četa Dušana Alimpjevića opet na maksimalnih +1 2 - 45:33.
15. minut - Gosti vezuju četiri poena - 41:33.
14. minut - I Dobrić pogađa za tri poena, Zvezda na +10 - 39:29. Dobrić pohđa, crveno-beli u naletu, sjajan šut - 41:29.
12. minut - Trojka i Dangubića, šesta trojka iz sedam pokušaja - 34:27. Zvezda na +9 - 36:27.
11. minut - Zoran Dragić zadaje najveće probleme crveno-belima, već 10 poena Slovenca - 29:25.
DRUGA ČETVRTINA
10. minut - Nova trojka Feldina - 27:19. Posle prve četvrtine, vodi Zvezda - 29:23. 13 poena Džejmsa Feldina, od toga tri trojke.
9. minut - Nova trojka Feldina - 24:17.

8. minut - Gosti se vraćaju sa linije slobodnih bacanja - 18:16. Ročesti pogođa trojku - 21:16.

6. minut - Raspucani crveno-beli, i Feldin precizan sa distance, trojka - 16:12.
5. minut - Danston pogađa trojku, ali i Dangubić precizan, raspucane obe ekipe na startu - 13:12.
4. minut - Adams pogađa trojku, prvo vođstvo gostiju - 8:9, Ročesti uzvraća - 11:9.
3. minut - Feldin i Dangubić za 8:4.
2. minut - Adams postiže prve poene za goste - 4:2. I Dragić pogađa - 4:4.
1. minut - Utakmica je počela. Petorka Zvezde: Ročesti, Feldin, Dangubić, Lesor i Bjelica. Prvi poeni za Bjelicu - 2:0. Dobar početka domaćina, Ročesti pogađa sa linije sloodnih bacanja - 4:0.
Puna dvorana u "Pioniru". Tradicionalno, himna Evrolige se nije čula od pesme "delija".

Pre početka meča, Vladimir Štimac je dobio uramljeni dres od sportskog direktora crveno-belih Nebojše Ilića.