0
Utorak 14.11.2017.
21:46

Debakl Partizana u "Pioniru"

Crno-belima ne leži Alba! Kao u Berlinu, i u "Pioniru" pred 4.500 gledalaca u šestom kolu Evrokupa, Partizan je ubedljivo poražen od tima iz Berlina - 96:80.

M. Todorović - Vesti
Malo za pobedu: Vanja Matinković je bio najbolji u redovima Partizana, ali nedovoljno za pobedu

Opet je igra u odbrana bila katastrofalna. U prvih 20 minuta, košarkaši Albe pogađali su iz svih pozicija, ubacivši čak 54 poena. Crno-beli su promašivali otvorene šuteve, udarne igle domaćina Najdžel Vilijams Gos Patrik Miler nisu imali svoje veče i poraz je bio neminovan.

Početkom treće četvrtine, gosti su se odlepili na +23 - 68:45 i tada je bilo jasno da će četa Miroslava Nikolića da doživi novi debakl od nemačke ekipe. U finišu treće četvrtine, domaćin je serijom 13:1 uspeo da smanji minus na -12 (58:69), ali u poslednjiih 10 minuta, Partizan nije imao snage da pripreti gostima.

Bio je ovo peti poraz u Evrokupu, pa su šanse Partizana za drugu rundu znatno smanjene.

Kod Partizana, najbolji je bio Vanja Marinković sa 18 poena. Patrik Miler je postigao 16 uz loš procenat puta, a kapiten Novica Veličković 10. Vilijams Gos ubacio je samo četiri poena. Kod gostiju iz nemačke prestonice najefikasniji su bili Spenser Baterfild i Marijus Grigonis sa po 20 poena, a Denis Kliford i Luk Sikma postigli po 14 poena.