0
Petak 20.10.2017.
18:17

Barsa na kolenima: Bjelica i Ročesti srušili Katalonce

Prva pobeda crveno-belih u Evroligi. Posle nesrećnog poraza u Kaunasu protiv Žalgirisa, Crvena zvezda je u paklenoj atmosferi "Pionira" slavila protiv favorizovane Barselone - 90:82. Velika uspeh i podstrek za nastavak sezone čete Dušana Alimpijevića, koja je nanela prvi poraz u sezoni izabranicima Sita Alonsa.

EPA-EFE/ANDREJ CUKIC
Pala velika Barsa: Pero Antić, centar Zvezde

Odigrali su crveno-beli fantastično ceo meč i najavili da će i ove sezone srpski šampion da bude iznenađenje i ravnopravan rival "alama" iz Evrope. Briljirali su Milko Bjelica i Tejlor Ročesti, koji su bili nerešiva enigma po Katalonce. Odlične role imali su Pero Antić, Matijas Lesor i Ognjen Dobrić i Barsa je na kolenima.

Od prvog minuta, domaćin je u paklenoj atmosferi poveo i prednost nije ispuštao do 37. minuta, kada je Hanga poenima iz kontre doveo Katalonce u prvu i jedinu prednost - 80:79. Međutim, u sledećem napadu Bjelica pogađa trojku, a onda je na scenu stupio plej crveno-belih Tejlor Roesti, koji je vezao četiri poena. Katalonci su smušeno igrali u poslednjih minut i po. Grmljavina iz hrama srpske košarke paralisale je goste, koji su pravili početničke greške, a Zvezda je sve to kažnjavala.

Tejlor Ročesti, junak Zvezdine pobede, lako je prolazio pored Mađara Adama Hange

Vodila je Zvezda i +14 - 55:41 sredinom treće četvrtine, ali su Serafan, Ertel i Tomić uveli meč u neizvesnu završnicu, ali za razliku od Kaunasa, ovaj put ruka Tejlora Ročestija nije zadrhtala u finišu. Zvezda je slavila i najavila da su je mnogi prerano otpisali. Padaće giganti u Beogradu i u budućnosti...

Na ovom meču zbog povrede nije igrao Nemanja Dangubić.

U trećem kolu, u utorak, Zvezda će igrati na gostovanju protiv moskovskog Himkija, a Barselona će biti domaćin Žalgirisu.

CRVENA ZVEZDA - BARSELONA 90:82 (24:13, 20:19, 18:25, 29:25)

Dvorana "Aleksandar Nikolić". Gledalaca: 7.000. Sudije: Latisevs (Letonija), Paterniko (Italija) i Pasticujak (Poljska).

CRVENA ZVEZDA (90): Kešelj, Radičević 4, Lazić, Lazerević, Antić 10, Dobrić 9, Feldin 7, Janković 2, Ročesti 22, Lesor 13, Javanović, Bjelica 23.

BARSELONA (82): Serafan 16, Ribas 4, Presi 3, Hanga 10, Navaro 2, Ertel 14, Verzenkov 4, Kuruc, Oriola 8, Koponen 5, Tomić 10, Moerman 6.

40. minut - Zvezda na pragu pobede, ima +4  - 86:82 i loptu, 19 sekundi do kraja. Bjelica sa linije slobodnoh bacanja stavlja tačku na trijumf Zvezde - 88:82. KRAJ - 90:82, PRVA POBEDA U EVROLIGE ZVEZDE!

39. minut - Sjajni Bjelice, 84:82. Ročesti, 20 poena, 1:20 do kraja, Alonso traži tajm-aut. Drama!

38. minut - Hanga dovodi Barsu u vođstvo, trojka Bjelice - 82:80.

37. minut - Trojka Ertela, 77:76. Ročesti vraća+ 4 - 79:76.

36. minut - Tomić u seriji, četiri poena, 77:73, Alimpijević traži tajm-aut.
35. minut - Hanga smanjuje - 73:69. Drama!!! Bjelica prekida seriju gostiju - 75:69. 16 poena Bjelice.

34. minut - Za manje od minut serija 6:0 Barse, 70:65. Drama u "Pioniru". Lesor pogađa uz faul, 73:65.

33. minut - Dobriiiić, nova trojka, 70:59, Zvezda sjajna, vraća dvocifrenu prednost. Hanga vraća trojku - 70:62.

32. minut - Bjelica za 64:57. Trojka Dobrića - 67:59.
ČETVRTA ČETVRTINA

30. minut - Trojka Oriole - 62:57. Posle tri četvrtina, prednost Zvezde samo pet poena - 62:57.

29. minut - Antić vraća trojku posle tajm-auta - 60:50.

28. minut - Barsa pravi seriju 4:0 - 57:47. Trojka Ertela, 7:0 serija Katalonaca, Alimpijević traži tajm-aut, kriza domaćina u napadu.

26. minut - Bjelica siguran sa linije slobodnih bacanja za maksimalnih +14 - 57:43.

24. minut - Sjajan poen Feldina uz faul, Zvezde ne da dvocifrenu prednost - 51:39.

23. minut - Lesor, prvi poene u nastavku za domaćina - 46:34. Moerman pogađa trojku - 46:37.
22. minut - Ribas pogađa - 44:34.

TREĆA ČETVRTINA

20. minut - Posle prvog poluvremena - 44:32 za Zvezdu, sjajnih 20 minuta crveno-belih u paklu "Pionira".

19. minut - Dve trojke Ročestija za +12 - 44:32.

17. minut - Novi poeni centra Barse Serafana, Alimpijević mora da traži tajm-aut, samo +5 za Zvezdu - 33:28. Bjelica prekida seriju gostiju - 34:28.

17. minut - Serafan postiže četiri poena u nizu - 33:24. Serija 6:0 gostiju - 33:26.
16. minut - Zvezda igra sjajno, posebno u odbrani, zaustavljeen zvezde Katalonaca.
13. minut - Trojka Pere Antića - 31:20. Poeni Ročestija - 33:20.
12. minut - Prvi poeni i Pere Antića - 28:16. Tomić smanjuje - 28:18.
11. minut - Janković, prvi poeni - 26:13, Koponen pogađa prvu trojku - 26:16.
DRUGA ČETVRTINA

10. minut - Fantastičnih 10 minuta Zvezde, +11 za crveno-bele - 24:13.

9. minut - Zakucavanje Bjelice - 22:11.
7. minut - Dobrić pogađa trojku, +8 za Zvezdu - 18:10. Novo zakucavanje Lesora, treće na meču - 20:10. Sito Alonso traži tajm-aut.
5. minut - Novo zakucavanje Lesora - 15:8. Presi smanjuje - 15:10.
4. minut - Lesor raspalio "delije" zakucavanjem - 13:7. Pakao u "Pioniru".
3. minut - Bjelica raspoložen na startu, prva trojka gostiju, Moerman - 9:7.
2. minut - Fantastičan početak Zvezde - 7:2 za crveno-bele. Trojka Bjelice i četiri poena Ročestija.

1. minut - Utakmica je počela. Naravno, pre početka meča nije se čula himna Evrolige. Startna petorka Zvezde: Ročesti, Feldin, Lazić, Lesor i Bjelica.

U "Pioniru" su i fudbaleri Crvene zvezde. Ovacije za izabranike Vladan Milojevića.

Na 25 minuta pre početka meča, "Pionir" je pun.

"Pionir" se puni, nema sumnje da će hram srpske košarke da bude dupke pun.