0
Petak 21.04.2017.
21:50 >> 22:52h

Evroliga: Brejk Turaka, "pivari" šokirali Pirej, a Darušafaka Madrid

U prvom meču četvrtfinalne serije, Olimpijakos je "oduvao" Anadolu Efes, ali u drugom susretu - brejk "pivara". Turski tim je slavio u Pireju - 73:71 u uzbudljivoj završnici, pa će u naredna dva meča u svojoj dvorani da pokuša da se plasira na F4 koji je u Istanbulu.

Arhiva

Domaćin je bio siguran u prvih 20 minuta, imao prednost, ali su se gosti razigrali u trećoj i posebno četvrtoj čertvrtini, kada su uspeli da istope minus od 7 poena i u triler završnici slave i utišaju prepunu dvoranu "Mira i prijateljstva". Plej Olimpijakosa Erik Grin imao je šut za tri poena za pobedu, ali je promašio.

Kog gostiju briljirali su Danston sa 16 i Hanekat sa 15 poena. Kod Olimpijakosa, najbolji su bili Jorgos Printezis i Vasilis Spanulis sa po 20 poena. Naš Nikola Milutinov nije uspeo da ponovi dobru partiju iz prvog meča. Doduše, manje je i igrao, a postigao je samo dva poena za osam minuta u igri.

U Madridu -  drama i iznenađenje. Darušafaka je izjednačila u seriji protiv lidera ligaškog dela sezone, Reala. U drugom meču bilo je 84:80 za goste iz Istanbula. Ekipa Dejvida Blata pružila je opet žestok otpor, vodili su kao u prvom meču, u prvih 20 minuta.

Ipak u nastavku, Madriđani su se razigrali, posebno Ljulj i Real je preokrenuo rezultat u trećem periodu meča. Međutim, domaćin je stao u poslednjoj četvrtini, za sedam mnuta je ubacio samo pet poena, pa su ušlo u neizvesnu završnicu, u kojoj su se bolje snašli gosti, koji su preko raspoloženih Vonamejkera i Žižića stigli do iznenađujućeg trijumfa. U poslednji minut se ušlo sa nerešenim rezutlatom - 78:78, a poene odluke postigli su u poslednjem minutu Vil Klajburn i Bredli Vonamejker.

Ljulj je bio najefikasniji sa 22 poena kod Reala, a pratio ga je Ajon sa 16. Razočarali su Dončić i Rudi Fernandez, koji se nisu upisali u listu strelaca. Kod Darušafake Vonamejker je postigao 21 poen, Žižić 17 i Vilbekin po 17, a Klajburn 13.

Podsetimo, CSKA i Fenerbahče imaju prednost od 2:0 protiv Baskonije, odnosno Panatinaikosa pfred revanše u Vitoriji odnsno Istanbulu.