0
Subota 25.03.2017.
19:30 >> 22:20h

Hečer izborio treći meč za Partizan, odluka pada u Zagrebu (VIDEO)

Polufinalna serija plej-ofa ABA lige između Partizana i Cedevite biće odlučena tek posle treće utakmice pošto je Partizan pogotkom u poslednjim momentima meča u Beogradu uspeo da trijumfuke sa 74:73 (20:13, 19:21, 17:17, 18:22). Junak trijmfa pred punim Pionirom bio je Vil Hečer koji je postigao 23 poena, a dva odlučujuća dao je na 2,2 sekunde pre kraja meča.

aba-liga.com/KK Partizan
Džamont Gordon se našao u timu Aleksandra Džikića za drugi meč sa Cedevitom

Znao je Aleksandar Džikić da je duel sa Cedevitom možda i jedan od najvažnijih u sezoni za njegov tim pa je na megdan Zagrepčanima izveo najjači mogući sastav koji je u prvoj deonici stekao sedam poena viška, anajveću prednost stekao je sredinom treće četvrtine (44:34).

Međutim, nije uspeo domaći tim da uvede meč u mirnu završnicu pošto su gosti malo po malo smanjivali, a razigrao se i neverovatni Boutrajt koji je ubacivao iz svih pozicija. Amerikanac je bio posebno raspoložen u poslednjem minutu kada je najpre ubacio trojku za 70:70, a onda u sledećem napadu i za prednost gostiju 72:73.

Ostalo je sedam sekundi do kraja, lopta je došla u ruke Vila Hečera, koji je po ko zna koji put ove sezone bio čovek odluke za Partizan.

Uz Hečera u napadu je bio raspoložen i Stefan Birčević koji je ubacio 18 poena, Veličković je dodao osam, a Luković šest. Kod gostiju uz odličnog Boutrajta koji je ubacio 25, dobri su bili Bilan sa 16 i Šurna sa 10 poena.

Meč odluke na programu je sledeće subote u Zagrebu.

Partizan - Cedevita 74:73 (20:13, 19:21, 17:17, 18:22)

Partizan: Robinson, Ratkovica 2, Vrabac 2, Marinković 5, Veličković 8, Majstorović, Birčević 18, Koprivica 4, Andrić 3, Hečer 23, Gorodon 3, Luković 6.

Cedevita: Džejms 8, Krušlin 3, Boutrajt 25, Katić 2, Babić, Žganec 2, Bilan 16, Šurna 10, Begić 2, Tomas 5, Arapović.

Četvrta četvrtina

40. minut - Boutrajt na 7 sekundi do kraja pogađa trojku za 72:73, ali onda na 2,2 sekunde pre poslednje sirene Hečer je nadmudrio Krušlina i pogodio dugu dvojku za pobedu Partizana 74:73
40. minut - Hečer na 12 sekundi pre kraja posle soloprodora postiže dvojku - 72:70
40. minut - Boutrajt trojka iz korenera - 70:70
40. minut - Cedevita ubacuje dva bacanja, a posle i krade loptu Gordonu - 70:67
40. minut - 54 sekunde do kraja, Birčević je pogodio jedan penal, tajm aut za goste - 70:65
39. minut - Vanja Marinković trojkom diže na +4 - 69:65
38. minut - Veličković pogađa posle ofanzivnog skoka - 66:63, a onda Bilan - 66:65
38. minut - Partizan je potpuno prestao da pogađa, trojka Tomasa - 64:63
36. minut - Više od dva minuta bez koša na obe strane, greške i promašaji se nižu - 64:59
34. minut - Nova trojka Hečera, ali vraća Boutrajt - 61:59, a onda opet Hečer - 64:59
32. minut - Koprivica vraća Partizanu pet poena prednosti - 58:53
31. minut - Poslednju deonicu otvatra sumnjiva odula sudija da sviraju faul nad Katićem koji pogađa slobodna bacanja - 56:53

Treća četvrtina

30. minut - Ista meta, isto odstojanje uoči poslednje deonice - 56:51. Imao je Partizan +10 (44:34), ali je i Cedevita uspela da izjednači (45:45).
27. minut - Šestu trojku za Partizan pogađa Andrić - 52:48
26. minut - Serijom 11:1 gosti poravnavaju - 45:45, Korivica prekida - 47:45
24. minut - Trojkama Boutrajta i Šurne gosti hvataju priključak - 45:42
23. minut - Poenima Lukovića Partizan prvi put dolazi do dvocifrene prednosti - 44:34
22. minut - Prve poene postiže Bilan, ali u svoj koš, pišu se Veličkoviću - 41:34
21. minut - Drugo polivreme počelo je grešakama na obe strane - 39:34

Druga četvrtina

20. minut - Crno-beli nisu iskoristili poslednji napad pa je ostalo 39:34, gosti su dobili drugi period sa 21:19

19. minut - Na trojku Krušlina uzvraća Birčević - 39:32
18. minut - Boutrajt trojkom spušta na -4. ali onda uzvraća Hečer istom merom - 36:29
16. minut - Trojkom uzvraća Birčević - 28:24, a onda još jedna istog igrača - 31:24
15. minut - Cedevita je počela da pogađa sa distance, nova trojka Džejmsa - 25:24
14. minut - Trojku pogađa i Šurna, gosti prilaza na samo -3 - 24:21

13. minut - Na drugoj strani Džejms ubacuje prvu trojku za goste - 22:18

12. minut - Prve poene za crno-bele postiže Vrabac posle ukradene lopte - 22:15
11. minut - Šurna otvara drugu deonicu dvojkom - 20:15

Prva četvrtina

10. minut - Odličan poečtak crno-belih koji su potpuno neutralisali najbolje protivničke igrače, dok oni u napadu sprovode dogovoreno.
10. minut - Poenima Birčevića Partizan prvi put dolazi do +7 - 20:13
9. minut - Mini serija Cedevite od 3:0 - 16:13, prekida je Ratkovica flouterom - 18:13
6. minut - Marinković dovodi Partizan u vođstvo, a onda i Gordon posle kontre - 14:10
6. minut - Za sada najviše problema domaćima zadaje Miro Bilan sa šest poena - 1010
4. minut - Nekoliko promašenih šuteva sa obe strane, uglavnom za tri poena - 8:8
3. minut - Hečer pogađa trojku za izjednačenje - 6:6
2. minut - Za sada oba tima guraju loptu pod koš, bolje se snalaze gosti - 3:6

1. minut - Prve poene postiže Boutrajt - 0:2, uzvraća Luković - 2:2

Crno-beli su u završnici sezone propustili šansu da se domognu drugog mesta i prednosti domaćeg terena u duelima sa hrvatskim šampionom koji nije blistao u prvom meču, pa bi tim Aleksandra Džikića uz bučnu podršku navijača mogao da potraži trijumf u hali “Aleksandar Nikolić”.

U slučaju da Partizan zabeleži trijumf i tako izjednači u seriji na 1:1 treći duel bi bio odigran sledeće subote, 1. aprila. Pobednik ovog dvoboja u finalu će odmeriti snage sa boljim iz drugog polufinala u kom se sastaju Crvena zvezda i Budućnost.