0
Četvrtak 02.03.2017.
18:28 >> 23:43h

Umalo od gotovog - veresija: Dženkins srušio Bamberg, Zvezda blizu Top 8

Neverovatna utakmica u "Pioniru". Crvena zvezda je u 25. minutu imala 25 poena razlike - 56:31, pretio je fijasko gostiju iz Bavarske, ali je na kraju spasavala pobedu. Na kraju, ipak, ubedljiv trijumf crveno-belih protiv nemačkog šampiona, Bamberga - 74:60. Ovo je 14. pobeda srpskog šampiona i četvrtfinale je sve bliže za četu Dejana Radonjića.

Tanjug
Crveno-beli slave 14. pobedu u Evroligi

Crveno-beli su igrali bez dugo povređenog Nemanja Dangubića, a pravi šok je usledio kada se na zagrevanju nije pojavio plej Stefan Jović, zbog povrede leđa. Međutim, i bez organizatora igre, Zvezda je mlela Nemce do 25. minuta.

CRVENA ZVEZDA 74

Volters 5, Tompson 7, Mitrović 8, Lazić 3, Simanić, Dobrić 3, Simonović 13, Rakićević, Dženkins 18, Gudurić 12, Kuzmić 2, Bjelica 3.

BAMBERG 60: Kozer 21, Meli 7, Zisis 9, Nikolić 9, Štajger, Tajs 2, Lo 2, Veremenko, Miler 3, Meknil, Hekman 7, Radošević

Trojkama Gudurića i Dženkinsa i košem uz dodatno bacanje kapitena Mitrovića, domaćin je imao ogromnih 56:31. Sve je mirisalo na fijasko izabranika Andree TrInkijerija.

Ali, tada Zvezda staje, stegla se ruka domaćinima, Milko Bjelica je izgubio nekoliko lopti, a gosti preko Kozera i Nikolića prave neverovatnu seriju od 17:0 i stižu do  56:48. Zvezda nije postigla poen punih osam minuta. Međutim, tada na scenu stupa junak meča Čarls Dženkins, koji prvo prodorom, a onda i trojkom vraća crveno-bele na dvocifrenu prednost.

Bamberg je imao i šansu u finišu, kada je trojkom Milera stigao na samo 63:57, ali poeni Simonovića i Kuzmića rešili su pitanje pobednika.

Najvažnija je pobeda, sve ostalo se neće pamtiti. Crveno-beli imaju sve u svojim rukama. Četvrtfinale je na dohvat ruke. Po svemu što su ove sezone pokazali, četa Dejana Radonjića je to apsolutno zaslužila.

Naredne nedelje, Zvezda ide na noge lideru Realu u Madridu.

40. minut - Uspela je Zvezda da pobedi - 74:60.
38. minut - Kuzmić pogađa uz faul, čini se da cu ovim poenima centra, Zvezda stigla do pobede - 67:57.
37. minut - Trojka Milera - 63:57, drama u "Pioniru". Važni poeni Simonovića - 65:57.
36. minut - Trojka Kozera - 60:51. Vraća Dženkins trojku - 63:51. Trojka Nikolića, treća, Bamberg preti - 63:54.
35. minut - Simonović promašio zicer, stegla se ruka domaćim košarkašima. Poeni Gudurića za mirniji finiš - 60:48.
33. minut - Haos u Zvezdi, osam minuta bez koša. Konačno poeni Dženkinsa - 58:48.
32. minut - Zvezda više od pet minuta ne može da postigne poen. Trojka Nikolića, serija Bamberga čak 17:0. Neverovatno!
31. minut - Gosti se ne predaju, serija 14:0, Zvezda je stala totalno, da li ćemo gkledati neizvesnu završnicu?
ČETVRTA ČETVRTINA
30. minut - Serija Bamberga 12:0, crveno-beli se kockaju, bilo je i +25, sada samo +13 - 56:43.
28. minut - Hekman prekida seriju Zvezde - 56:36.
25. minut - Trojka Dženiknsa, "Pionir" u transu - 53:31, nemački šampion ne zna šta ga je snašlo. Energija čete Dejana Radonjića je neverovatna, oduvan Bamberg. Sve ulazi u koš, Mitrović za + 25 - 56:31.
24. minut - Trojka Lazića za maksimalnih +19 - 50:31. Zvezda na pragu 14. pobede u Evroligi.
22. minut - Gudurić otvara poenima treću četvrtinu - 45:29.
TREĆE ČETVRTINA
20. minut - Posle prvog poluvremena, ubedljiva prednost Zvezde - 43:29. Bilo je i +18, ali su se gosti vratili trojkama u finišu prvog poluvremena
18. minut - Serija gostiju - 6:0 - 33:21. Trojka Dobrića - 36:21.
16. minut - Trojka Gudurića - 33:15. Meli prekida seriju Zvezde - 33:17. Kozer vezuje četvrti poen, Radonjić prekida seriju gostiju - 33:19.
15. minut - Dženkins za +12 - 27:15. Trojka Simonovića za +15 - 30:15. Krilo crveno-belih već postigao 11 poena.
14. minut - Simonović povećava prednost Zvezde na +11 - 26:15.
13. minut - Tompson postiže poene uz faul - 24:15. Najveća prednost crveno-belih.
12. minut - Zizis najbolji kod gostiju, već sedam poena - 19:13.
DRUGA ČETVRTINA
10. minut - Bjelica je ubacio prve poene na meču. Trojka Dobrića uz zvuk sirene, ali nije priznata. Posle prve četvrtine, vodi Zvezda - 17:9.
9. minut - Odlična odbrana Zvezde, fali ideje u napadu, ali crveno-beli zasad drže konce igre u svojim rukama.
7. minut - Dženkins postiže prve poene - 12:9. Novi poeni Simonovića, Zvezda ide na +5 - 14:9.
5. minut - Prazni minuti Zvezde, Bamberg stiže na samo poen minusa - 8:7. Simonović prekida seriju Nemaca - 10:7.
4. minut - Gosti se vraćaju poenima Zizisa - 8:5.
3. minut - Meli postiže prve poene za goste - 8:2.
2. minut - Poentira i Mitrović - 5:0. Novi poeni Mitrovića uz faul. Furiozan start crveno-belih, posle manje od dva mintua - 8:0.
1. minut - Meč je počeo, startna psotava Zvzede: Dženkins, Lazić, Gudurić, Mitrović i Kuzmić. Prvi poeni na meču Marka Gudurića uz fail Štajgera - 3:0.
"Pionir" je standardno pun. Oko 7.000 gledalaca. Standarno, zaglušujuća buka "delija" tokom intoniranja himne Evrolige.