0
Četvrtak 23.02.2017.
18:14 >> 21:17h

Omraženi Galatasaraj na kolenima: Pobeda za Marka i Top 8

Lakše nego što se očekivalo, Crvena zvezda je pobedila Galatasaraj - 77:58 i tako povećala šanse za plasman u četvrtfinale Evrolige. Samo u prvoj četvrtini, gosti iz Istanbula pružali su otpor četi Dejana Radonjića. U drugom periodu igre, silni crveno-beli razbili su izabranike Ergina Atamana.

Tanjug
Novi korak bliže četvrtfinalu: Košarkaši Zvezde slave 13. trijumf u Evroligi

Briljirao je Branko Lazić, koji je odigrao ofanzivni meč karijere. Šutirao je borbeni bek trojke 5 od 5 i dizao krcati "Pionir" na noge, koji je tokom celog meča pevao u čast ubijenog navijača Marka Ivkovića Jogode.

CRVENA ZVEZDA 77: Volters 2, Tompson 10, Mitrović, Lazić 17, Simanić, Dobrić, Simonović 12, Dženkins 11, Gudurić 2, Jović 6, Kuzmić 16, Bjelica 1.

GALATASARAJ 58: Preldžić 4, Micov 11, Fitipaldo 8, Tajus 1, Korkmaz 5, Šilb 2, Arar 4, Plajs 2, Dej 8, Guler 8, Dibler, Koksal 5.

Sredinom druge četvrtine, razigrali su se Simonović i Dženkins i prednost je rasla iz minuta u minut do +19 na kraju prvih 20 minuta. U nastavku je to bilo otaljavanje posla. Gosti su se predali, nisu imali energiju da meč uvedu u neku neizvesnost.

Trener Dejan Radonjić je iskoristio šansu da rasporedi minuta svima, da vrati Voltersa u igru posle povrede. Dion Tompson dobio je opet solidno vremena na parketu, u finišu se razigrao i potvrdio da je pravo pojačanje. Pod obručem je opet gospodario Ognjen Kuzmić, kome je pre meča uručena nagrada za najboljeg igrača Evrolige prošlog meseca.

Navijači crveno-belih odali su počast preminulom ambasadoru Rusije u UN Vitaliju Čurkinu.

Nema odmora za četu Dejana Radonjića. Sledeće nedelje u "Pionir" stiže Bamberg i biće to još jedna utakmica koja mora da se dobije ako se želi u Top 8 Evrolige.

40. minut - Kraj utakmice -
36. minut - Tompson se razigrao u finišu - 73:51.
34. minut - Oba tima igraju tako da jedva čekaju da se meč završi - 69:49.
32. minut - U sporom ritmu počela je poslednja četvrtina. Nema više ni žara na tribinama, sve je gotovo, Zvezda je ostvarila 13. trijumf u Evroligi.
ČETVRTA ČETVRTINA
30. minut - Pred poslednju četvrtinu ubedljiva prednost Zvezde - 64:42. Meč je rešen odavno.
26. minut - Lazić šutira trojke 5/5, blistavo veče beka Zvezde. Jović za +26 - 62:36. Gosti se predali.
25. minut - Gosti kao da su se predali, crveno-beli rutinski čuvaju veliku prednost. Kuzmić sjajan u trećoj četvrtini, crveno-beli vode 57:36.
23. minut - Kuzmić za +21, Guler vraća trojku - 52:34.
22. minut - Zvezda ne ispušta visoku prednost - 52:31.
TREĆA ČETVRTINA

20. minut - Trojka Dženkinsa za maksimalnih +19 - 46:27. Zvezda na pragu 13 pobede, posle 20 minuta, ubedljiva prednost crveno-belih - 48:29.

18. minut - Zakucavanje Kuzmića i Simonovića, Turci na kolenima - 41:24. Micov pogađa drugu trojku - 41:27.
17. minut  - Sjajan prodor Dženkinsa, Zvezda na +13 - 37:24.
16. minut - Lazić šutira trojke 4/4, Zvezda na +11 - 33:22.
15. minut - Simonović već stiže do osam poena - 30:22.
14. minut - Simonović za najvećih +7 - 27:20.
13. minut - Zvezda je pojačala odbranu, gosti bez rešenja. Ali, i crveno-beli slabi u napadu.
11. minut - Tompson pogađa uz faul Ostina Deja - 23:17. Dej smanjuje - 23:19.
DRUGA ČETVRTINA
10. minut - Fitipaldo pogađa trojku sa devet metara - 18:15. Simonović uzvraća poenima ispod koša - 20:15. Posle 10 minuta, vodi Zvezda - 20:17.
8. minut - Nekoliko praznih minuta na obe strane. Micov najraspoloženiji kod gostiju - 16:12. Simonović postiže prve poene na meču sa linije slobodnih bacanja - 18:12.
6. minut - Opet Lazić - 14:10. Treća trojka bez promašaja. Zakucavanje Kuzmića - 16:10.
5. minut - Treća trojka gostiju, Guler - 11:10.
4. minut - Prvi poeni Mitrovića - 8:7. Trojka Dženkinsa - 11:7.
3. minut - Micov sa linije slobodnih bacanja za prvo vođstvo gostiju - 6:7. Jović je veoma brzo dobio dve lične greške. Volters je u igri umesto našeg reprezentativca.
2. minut - Micov uzvraća trojkom - 3:3. Opet Lazić pogađa trojku - 6:3. Opet trojka, Koksel opet izjednačuje - 6:6.
1. minut - Utakmica je počela. Startna postava Zvezde: Jović, Dženkins, Lazić, Mitrović i Kuzmić. Trojka Lazića na startu meča - 3:0.
Pre meča, Ognjenu Kuzmiću je uručena nagrada za najkorisnijeg igrača Evrolige u januaru. Zaglušujuća buka tokom intoniranje himne Evrolige.
"Ivković Marko, Ivković Marko", odjekuje "Pionirom". Paklena atmosfera u hramu srpske košarke.
U "Pioniru", 45 minuta pre početka meča nema igla gde da padne.

Meč će biti u senci sećanja na tragično nastradalog navijača Crvene zvezde Marka Ivkovića Jagode.