0
Sreda 22.02.2017.
18:10

Kraj LŠ za crno-bele: Partizan od -24 do propuštene šanse za prolaz (VIDEO)

Košarkaši Partizana završili su učešće u FIBA Ligi šampiona u 1/16 finala pošto su u revanš meču poraženi od PAOK-a sa 82:78 (18:16, 29:18, 17:18, 18:28) što je Solunjanima bilo dovoljno za prolaz dalje pošto su u prvom meču imali -2 (74:76).

Tanjug
Veliku šansu je imao Partizan za epski preokret

Oslabljeni povredama i bolešću pojedinih igrača crno-beli iz Beograda slabije su otvorili meč, ali su serijom 18:0 na kraju prve i početku druge deonice uspeli da povedu 24:18. Međutim, skraćena rotacija i velika potrošnja malog broja igrača doveli su do umora što je PAOK umeo da iskoristi pa je dalekometnom paljbom do kraja poluvremena napravio veliki preokret za vođstvo od 15 poena razlike (47:32).

Kada su raspoloženi Solunjani u trećoj deonici podigli na maksimalnih +24 (64:40) činilo se da su svi snovi Partizana raspršeni, ali tako nisu mislili izabranici Nenada Čanka koji je i danas menja Aleksandra Džikića.

Malo po malo smanjivali su razliku gostiju da bi ušli u ludu završnicu u kojoj su imali priliku za veliki preokret. Motor tima bio je kapiten Novica Veličković, ali on je pola minuta pre kraja dobio petu ličnu grešku i nije bio akter poslednjeg napada domaće ekipe koja je mogla do epskog preokreta ili makar produžetka.

Čak 22 izgubljene lopte i 12 promašenih slobodnih bacanja Partizana uz 12 pogođenih trojki gostiju naspram samo četiri domaćih bili su ključni detalji i razlozi za trijumf PAOK-a. Pored toga treba istaći da ni večeras za Beograđane nisu igrali Hečer, Marinković, Korpivica, Karahodžić, ali i Gorodon koji se povredio na zagrevanju.

Veličković je sa 18 poena bio najbolji u domaćem timu, a pratili su ga Birčević, Andrić i Pot sa po 11. Nezaustavljiv na drugoj strani bio je Mekfeden sa 26 poena (trojke 7/10), a podrška su mu bili Sajbert sa 16 i Peiners sa 15 poena.

Partizan - PAOK 78:82 (16:18, 16:29, 18:17, 28:18)

Partizan: Robinson 7, Ratkovica 2, Vrabac 8, Tanasković, Veličković 19, Majstorović 2, Birčević 11, Andrić 11, Pot 11, Gordon, Luković 7.

PAOK: Hrisikopulos 2, Konjaris, Cohlas, Margaritis 12, Mekfaden 26, Miljenović 2, Glinijadakis 1, Karamanolis, Sajbert 16, Papadopulos, Peiners 15, Klenton 8.

Tok meča:

Četvrta četvrtina

40. minut - Kraj 78:82. Imao je Partizan napad za produžetak ili pobedu u ukupnom zbiru, ali je Andrić carinio loptu nije je dodao nikome, nije šutirao, usledila je ukradena lopta i slavlje Solunjana
40. minut - Trojka Andrića, a onda ukradena lopta i poeni Veličkovića i Partizan je na samo četiri poena minusa, samo dva ukupno - 78:82
40. minut - Robinson pogađa jedno od dva slobodna bacanja - 73:80
39. minut - Pogađa Veličković, faul u napadu PAOK-a i Partizna je opet u igri - 72:80, 68 sekundi do kraja
39. minut - Na 94 sekunde do kraja revanša Beograđani ponovo dolaze na osam poena manjka ukupno - 70:80
38. minut - Partizan na dva i po minuta pre kraja ulazi u penal završnicu - 63:78
37. minut - PAOK uzvraća serijom 8:0 - 59:76, prekida Lukovića - 61:76, gotovo je

36. minut - Čim izađe Veličković iz igre oseti se na rezultatu Partizana, čini se da je propuštena poslednja prilika - 59:74

35. minut - Grci vezuju četiri poena i ponovo je razlika prevelika - 59:72
34. minut - Prvi koš Birčevića iz igre i Partizan je definitivno u igri - 59:68
33. minut - Imao je Partizan dva napada da spusti razliku na jednocifrenu, ali nije uspeo - 55:68
32. minut - Robinson je trojkom seriju podigao na 13:0, ali prekinuo je Klenton - 53:66

Treća četvrtina

30. minut - Dvojkom Veličkovića u poslednjoj sekundi nastavlja se serija Partizana koja je sada 10:0 pa je zaostatak "samo" 14 poena - 50:64
29. minut - Trojkom Andrića Partizan spušta na -17 - 47:64
28. minut - Posle četiri uzastopna poena domaćih gosti odmah traže minut odmora - 44:64
26. minut - Svojom šestom trojkom Mekfeden ponovo diže na ogromnih +19 - 40:59, Čanak mora da traži tajm-aut. Međutim Mekfeden nastavlja da rešeta, a onda i Sajbert - 40:64
25. minut - Serijom 7:0 Partizan koliko toliko hvata priključak - 40:54
24. minut - Posle dosta smušenih napada Vrabac pogađa i smanjuje na 38:54
22. minut - Posle atraktivnog dodavanja Miljenovića Klejton podiže na maksimalnih +21
21. minut - Gosti otvaraju drugo poluvreme sa pet vezanih poena, trojka i dvojka Mekfedena za 32:52

Druga četvrtina

Serijom 18:0 Partizan je poveo sa 24:18, ali od tog momenta usledila je serija PAOK-a 29:8. Gosti odlično šutiraju za tri poena (9/21), a Partizan samo 1/10. Domaći takođe imaju čak 13 izgubljenih lopti

20. minut - Trojka Mekfedena za +15 - 32:47
19. minut - Grčki tim dolazi do maksimalnih +12, a u ukupnom skoru ima 10 poena viška - 32:44
18. minut - Veličković pogocima sa penala prekida novu seriju PAOK-a - 32:40
17. minut - Prekida Ratkovica nalet gostiju - 30:35, ali usledila je trojka Margaritisa - 30:38
16. minut - Sada je serija grčkog tima u toku 16:4 - 28:34
16. minut - Nova trojka za goste (7/19), pogađa Mekfeden, PAOK opet vodi - 28:30
15. minut - Ponovo je egal - 27:27
15. minut - Margaritis trojkom vraća PAOK u igru - 25:23
14. minut - Miljenović dugom dvojkom prekida seriju Partizana od 18:0 - 24:20
13. minut - I traje serija... 16:0, za 22:18
12. minut - Prvi put vodi donaći tim poenima Pota sa penala - 20:18
11. minut - Serija Partizana nastavljena je i u drugoj četvrtini - 18:18

Prva četvrtina

10. minut - Veličković sa 2+1 potpuno vraća Partizan u igru - 16:18, serija Partizana 10:0
9. minut - Serijom 5:0 domaći smanjuju zaostatak na sedam poena - 11:18
8. minut - Sjabert pravi glavobolju crno-belima, postigao je 10 od 15 poena PAOK-a - 6:15
7. minut - Pogađa i Vrabac posle driblinga - 6:11
5. minut  - Tek drugi koš za Partizan, Luković smanjuje na 4:11
4. minut - Sajbert još jednom trojkom podiže na 2:11, Čanak primoran da traži tajm-aut
4. minut - Slaba organizacija napada Partizana, ispucavanje trojki, uglavnom neprecizno
2. minut - Još jedna trojka za goste, Sajbert - 2:8
1. minut - Na drugoj strani Pot pogađa posle prodora - 2:5

1. minut - Prve poene postiže kapiten gostiju Margaritis - 0:2, a onda je usledila i trojka 0:5