0
Utorak 24.01.2017.
21:02 >> 23:53h

Uragan crveno-belih u Baskiji: Zvezda nastavila bajku, sve bliža četvrtfinalu

Zvezdi prija Vitorija! Het-trik na gostovanjima Baskoniji u Evroligi. Crvena zvezda je nastavila sa fantastičnim igrama u evro eliti. Četa Dejana Radonjića zgazila je domaći tim - 87:69 i ostvarila 11. pobedu u Evroligi, a šestu uzastopnu. Ono što je pre sezone izgledalo kao san, sada je java - četvrtfinale je sve bliže za srpskog i regionalnog šampiona.

Tanjug
Marko Gudurić u duelu sa košarkašima Baskonije

Crveno-beli ne staju, oni igraju sve bolje, pa je pitanje gde su granice ovog tima. Pregažena je Baskonija na njenom terenu, četa Dejana Radonjića odigrala je možda i najbolji meč sezone. Jako u odbrani, sigurno u napadu, od starta meča Zvezda je dala do znanja da je došla do pobede, da se ne boji rivala, koji je igrao odlilčno do prošle nedelje i debakla u Pireju.

BASKONIJA 69: Larkin 16, Barnjani 2, Vojtman 5, Hanga 7, Sederskis 3, Bobua 9, Blažič 5, Diop 2, Tili 12, Lapravitola 6, Budinger 2, Luz.

CRVENA ZVEZDA 87: Volters 9, Tompson 4, Mitrović 4, Lazić 5, Dobrić, Simonović 23, Rakićević, Dženkins 5, Gudurić 2, Jović 18 (12 as), Kuzmić 11, Bjelica 6.

Jović je bio mozak igre na startu meča, pogađao je, asistirao, zamenio ga je odlično Volters, Simonović i Dženkins su pogađali, Lazić je stavio u džep bekove domaće ekiše, centri Kuzmić, Mitrović i Bjelica su dominirali i crveno-beli su stekli velikih 20 poena razlike krajem druge četvrtine.

Očekivao se odgovor Baskonije na startu treće četvrtine, ali ga nije bilo. Poenima Jovića, crveno-beli su vodili sa nestvarnih 28 poena razlike sredinom treće četvrtine. Pad sledi početkom poslednje četvrtine, kada Baskonija serijom 9:0 stiže na samo 12 poena minusa (58:70). Ali, tada Simonović i Kuzmić prave seriju 7:0 i tada je meč bio odlučen, domaćin više nije imao snage da zapreti. Ovo je peti trijumf Zvezde protiv Baskonije (nekada se ovaj kliub zvao Laboral Kuća) u šestom meču.

Impresivna pobeda, ali nema vremena za slavlje, u četvrtak u paklu "Pionira" stiže omrežni Panatinaikos, koji kao i crveno-beli imaju skor 11-8. Četvrtfinale je veoma blizu, ali ima još 11 kola do kraja ligaškog dela sezone. Ova Zvezda može nemoguće...

40. minut - Kraj - 69:87. Doktorska disertacija čete Dejana Radonjića, impesivna pobeda crveno-belih u Baskiji.
39. minut - Ušao je i mladi Dobrić, Zvezda nastavlja bajku u Evroligi.
38. minut - Lazić fenomenalnu igru u odbrani kruniše trojkom  - 63:86. Ipak, je bila dvojka. Dženkins povećava prednost - 63:87.
37. minut - Kuzmić pogađa ispod koša - 63:83.
36. minut - Simonović stavlja tačku na pobedu Zvezde trojkom i poenima iz kontre  - 60:79. Jović za plus 20  - 81:61.
35. minut - Kuzmić fauliran ispod koša uz poen centra Zvezde, crveno-beli mogu da odahnu - 58:74. Lazić krade loptu, crveno-beli sve bliže pobedi, šestoj uzastopnoj u Evroligi.
34. minut - Domaćin nastavlja da gazi, serija 9:0 - 58:70. Simonović sa linije slobodnih bacanja malo stišava euforiju u dvorani  - 58:72.
33. minut - Zvezda bez koša u poslednjoj deonici, kao da čuva prednost, mora neki koš, nije još gotovo. Larkin vezuje četiri poena - 56:70, Baskonija na samo 14 poena minusa, previše su se opustili crveno-beli.
32. minut - Blažič smanjuje - 52:70.
31. minut - Larkin spušta prednost na -19 - 51:70.
ČETVRTA ČETVRTINA
30. minut - Zvezda ne posustaje, posle tri četvrtine, velikih + 21 - 70:49.
29. minut - Laprovitola smanjuje ogromnu prednost Zvezde - 44:66.
28. minut - Jović igra doktorski - 39:64. I Gudurić se upisuje u strelce - 39:66.
26. minut - Trojka Jovića - najveća prednost Zvezde +28 - 62:34. Tili jedini raspoložen kod domaćina, 37:62. Serija domaćina 5:0, Radonjić odmah traži tajm-aut - 39:62.
25. minut - Pogađa Mitrović uz faul Tilija, Zvezda ne da prednost iz prvih 20 minuta - 34:57.
24. minut - Bobau pogađa - 34:53. Jović ne da nadu domaćinima - 34:55.

22. minut - Diop pogađa, agresivan početak domaćina - 32:51. Simonović pogađa ispod koša - 32:53.

21. minut - Hanga pohađa uz faul Simonovića - 30:50. Kuzmić pogađa jedno slobodno bacanje - 30:51.
TREĆA ČETVRTINA
20. minut - Pogađa Tompson - 27:48. Zakucavanje Tompsona  - 27:50. Čas košarke čete Dejana Radonjića, Zvezda vodi 50:27. Crveno-bele su imali blistavo poluvreme, ali ovakva dominacija odavno nije viđena. Brutalno dobra Zvezda, nestvarno dobra!!!
18. minut - Hanga pogađa uz faul Gudurića, serija domaćina 5:0, 25:43. Trojka Simonovića - 25:46.
16. minut - Simonović, 20:43, muk u Vitoriji. Bobua pogađa trojku - 23:43.

14. minut - Bjelica pogađa sa linije slobodnih bacanja - 20:38. Simonović, prva trojka, +21 za Zvezdu - 20:41.

13. minut - Larkin postiže trojku - 20:30. Trojka Voltersa - 20:33. Nova trojka Zvezde, Dženkins pogađa - 20:36.

12. minut - Blažič postiže prve poene - 17:28. Bjelica siguran  - 17:30.
11. minut - Simonović precizan - 15:27. Fantastična odbrana crveno-belih. Tehnička greška Sita Alonsa, muk u Vitoriji.
DRUGA ČETVRTINA
10. minut - Kraj prve četvrtine - Zvezda vodi 25:15. Volters uz zvuk sirene pogađa.
9. minut - Nekoliko praznih minuta Zvezde u napadu. Tlili raspoložen, trojka, 15:19. Volters i Lazić povećavaju prednost gostiju  - 15:23.
8. minut - Tili zakucava - 12:19.
7. minut - Jović nezadrživ - 10:19.
6. minut - Kuzmić za +11  - 17:6. Larkin prekida setiju gostiju - 8:17. Bobua - 10:17.
4. minut - Kuzmić siguran sa linije slobodnih bacanja - 4:10. Trojka Jovića, pa prodor pleja domaćina, odlična Zvezda, vodi 15:6. Alonso mora da traži tajm-aut već posle četiri minuta.
3. minut - Mitrović, 2:8, sjajan start crveno-belih. Dženkins već ima dve lične greške.
2. minut - Barnjani izjednačuje - 2:2. Prvi poeni i za Jovića - 2:4. SImonović za 6:2, vodi Zvezda.
1. minut - Utakmica je počela. Startna postavka Zvezde: Jović, Dženkins, Simonović, Mitrović i Kuzmić. Dvorana u Vitoriji poluprazna. Prvi poeni Simonovića  - 0:2.