0
Četvrtak 12.01.2017.
20:10 >> 23:46h

Fantastična Zvezda melje u Evroligi: Kuzmić srušio Fenerbahče!

Posle šampiona Evrope, CSKA, u Beogradu je pao i vicešampion Starog kontinenta, Fenerbačhe - 75:73 u u triler završnici. Junak meča bio je centar domaćina, Ognjen Kuzmić, koji je u poslednjoj sekundi udario rampu Ekpeu Judu, za četvrti uzastopni trijumf čete Dejana Radonjića u evro eliti i nastavak sna zvanog - četvrtfinale.

Tanjug
Marko Simonović - udarna igla Zvezde u ovoj sezoni, a Ognjen Kuzmić (levo) lupio blokadu za pobedu

Posle pet poraza u poslednjih 14 meseci od tima Željka Obradovića, konačno je pao moćni Fener. Poene odluke postigao je Čarl Dženkins,12 sekundi pre kraja.

CRVENA ZVEZDA 75: Volters 6, Tompson 2, Dangubić 5, Mitrović 2, Lazić 3, Dobrić, Simonović 12, Dženkins 14, Gudurić, Jović 8, Kuzmić 21, Bjelica 2.

FENERBAHČE 73: Judo 16, Mahmutoglu, Antić, Bogdanović 12, Slukas 7, Naneli, Ugurli, Veseli 7, Kalinić 8, Dikson 7, Duveroglu, Datome 16.

Pre toga je nekadašnji igrač crveno-belih, Nikola Kalinić, promašio trojku, a crveno-beli imali su više sreće i koncentracije u finišu i zahvaljući magičnoj blokadI Kuzmića, stigli do devet pobede u Evroligi, što ni najveći optimisti nisu verovali pre početka takmičenja.

Tokom većeg dela utakmice, crveno-beli su vodili, poenima Simonovića početkom treće četvrtine, Zvezda je imala i +10 - 54:44, ali su se gosti zahvaljući trojkama Datomea i Bogdanovića vratili u igru. U finišu drama, raspoložen je bio Jović, a ispod koša carovao je Kuzmić, koji je dobio rat sa Judoom i Veselim.

Crveno-beli sanjaju najlepši san, sada i Top 8 nije daleko. Padali su u Beogradu najbolji timovi Evrope, a Fener je sigurno jedan od favorita za krunu, ali četa Dejana Radonjića fanatičnom borbenošću pokazala je da budžeti ne igraju, da igra srce i hladna glava. Protiv Fenera, konačno je dobijen meč na jednu loptu, ono što je u prethodnim sezonama nedostajalo crveno-belima, ali probijen je led. Od velikana još samo je Olimpijakos nepobeđen...

Sledeće nedelje, Zvezda odlazi u Tel Avivu ranjenom Makabiju!

40. minut - Jović ima dva slobodna bacanja, jedno je iskoristio - 73:73. Još 43 sekundi do kraja, Fener ima napad. Kalinić je promašio šut za tri poena, Dženkins pogađa, Zvezda vodi 12 sekundi pre kraja. Fener ima poslednji napad. Judo dobija blokadu od Kuzmića, Zvezda je pobedila - 75:73!
39. minut - Judo pogađa - 69:73. Kuzmić zakucava uz faul, drama - 72:73.
38. minut - Dikson pogađa, 69:71. Još dva minuta i 15 sekundi do kraja. Drama!!!
37. minut - Judo, novo izjednačenje - 69:69. Dva uzastopna faula u napadu, Obradovićev presing na sudije je dao rezultate.
36. minut - Simonović za novo izjednačenje - 67:67. Obradović dobija tehničku grešku, Zvezda opet vodi - 69:67. Kjuzmić dominira ispod oba koša.
35. minut - Veseli zakucava, Fener vodi 67:63. Kuzmić zakucava - 65:67.
33. minut - Kuzmić, za novo vođstvo Zvezde - 63:61. Kalinić pogađa trojku - 63:65.
32. minut - Slukas za novo izjednačenje - 61:61.
ČETVRTA ČETVRTINA
30. minut - Slukas pogađa prvu trojku, drama u "Pioniru" - 59:57. Judo, Fener je izjednačio - 59:59. Posle tri četvrtine - 61:59. Jović je odlično poentirao. Očekuje se paklenih 10 minuta.
28. minut - Jović u seriji - 59:52. Datome smanjuje - 59:54.
26. minut - Trojka Jovića - 57:50. Slukas pogađa u poslednjoj desetinki napada - 57:52.
25. minut - Bogdanović vraća goste - 54:50.
24. minut - Simonović u kontri za +10 - 54:44. Četvrta trojka Datomea - 54:47.
23. minut - Trojka Dženkinsa, najveća prednost Zvezde - 50:44. Dangubić pogađa, Zvezda na + 8 - 52:44, Obradović mora da traži tajm-aut.
22. minut - Trojka Dženkinsa - 47:42. Judo pogađa - 47:44.
TREĆA ČETVRTINA
20. minut - Konačno, iz trećeg pokušaja, trojka Simonovića - 42:42. Pršti u "Pioniru". Na poluvremenu - 44:42. Prvi poeni Tompsona u dresu Zvezde u Evroligi.
18. minut - Kuzmić je nezaustavljiv - 39:39. Pet vezanih poena Kalinića - 39:42.
15. minut - Datome još nije promašio slobodno bacanje u Evroligi - 33:36.
14. minut - Bjelica teško može da sačuva Juda - 31:31. Datome, već treća trojka - 33:34.
13. minut - Odličan prodor Lazića, koš uz faul  - 29:26. Judo pravi veliki problem ispod koša - 31:30.
12. minut - Tri slobodna bacanja za Simonovića, sva tri je realizovao, Naneli već ima tri lične greške - 26:23. Druga trojka Bogdanovića - 26:26.
DRUGA ČETVRTINA
10. minut - Posle prve četvrtine - 23:23.
9. minut - Prvi poeni Veselog - 17:21.
8. minut - Judo zakucava, 17:19.
6. minut - Ne da Zvezda vođstvo - 15:11, Dikson, treća trojka gostiju  - 15:14. Nova trojka Bogdanovića, Fener prvi put vodi - 15:17. Dženkins, četvrti poen - 17:17.
5. minut - Datome, druga trojka - 10:9. Dangubić vraća trojku - 13:9. Prvi poeni Bogdanovića - 13:11.
4. minut - Kuzmić već osam poena - 10:6.
2. minut - Opet Kuzmić - svih šest poena centra domaćina - 6:2. Datome postiže orvu trojku, 6:5. Sve poene Zvezda postigla pod košem, Mitrović se upisao u strelce -  8:5.
1. minut - Utakmica je počela. Radonjić ne menja početnu petorku: Jović, Dženkins, Gudurić, Mitrović i Kuzmić. Kuzmić postiže prve poene na meču  - 2:0. Dikson siguran sa linije slobodnih bacanja - 2:2. Kuzmić zakucava - 4:2.
Pre početka meča, tradicionalno nadjačavanje himne Evrolige. Paklena atmosfera u "Pioniru", više od 8.000 navijača.
Pola sata pre početka meča, nema igla gde da padne u "Pioniru".

Prošle nedelje je Zvezda na impresivan način slavila u Kaunasu protiv Žalgirisa, iako je pre toga tri puta bila poražena od litvanskog šampiona. Fener igra promenljivo ove sezone, a ono što raduje goste je povratak na teren Bogdana Bogdanovića, koga nije bilo na terenu dva i po meseca.