0
Četvrtak 15.12.2016.
19:35 >> 21:52h

Savršena Zvezda zgazila "Ponos Izraela"

Treća sreća za crveno-bele u "Pioniru". Posle poraza od Darušafake i Žalgirisa, Crvena zvezda je zablistala i ponizila Makabi 83:58 pred više od 7.000 navijača u "hramu srpske košarke". Četa Dejana Radonjića prekinula je seriju od tri poraza u evro eliti i pokazala da se ne odriče borbe za Top 8.

Tanjug
Ponižen nekadašnji evropski šampion: Kuzmić i Lazić u borbi za loptu sa centrom gostiju Rudom

Zablistala je Zvezda i nanela težak poraz "Ponosu Izraela". Crveno-beli su igrali bez greške, a posao im je olakšao očajni tim iz Tel Aviva, koji je izgledao kao amaterska družina u "Pioniru".

CRVENA ZVEZDA: Volters 8, Dangubić 4, Mitrović 3, Lazić 10, Dobrić 2, Simonović 14, Rakićević, Dženkins 7, Gudurić 2, Jović 10, Kuzmić 12, Bjelica 11.

MAKABI: Gaudlok 13, Rud 2, Sili 15, Smit 2, Mekel 2, Pnini 2, Ohajon, Vims 6, Aleksnader, Landsberg, Ajverson 6, Cirbes 10.

Krajem prve četvrtine, domaćin je serijom 10:0 preuzeo konce igre, Volters je uneo živost i energiju u napadu, odbrana je pojačana, a gosti se nisu snašli u mašini crveno-belih. Loše je Makabi šutirao za tri poena, što je njihovo glavno oružje, a Simonović i Jović i Dženkins nemilosrdno su punili koš Makabija.

Na poluvremene, crveno-beli su otišli sa +18 (42:24), a pitanje pobednika rešeno je već u prvih pet minuta treće četvrtine, kada je Zvezda vodila i sa maksimalnih +31. U nastavku, gosti su prišli na +18, ali je u finišu četa Dejana Radonjića dodala gas i ostvarila najubedljiviju pobedu u Evroligi ove sezone i izjednačila se po broju pobeda sa Makabijem (po bet)

Crveno-bele sada očekuje paklena tri kola sa kandidatima za F4. Prvo gostovanje u Pireju bratskom Olimpijakosu, a onda dva spektakla u Beogradu - Real i CSKA, čime će biti spuštena zavesa na 2017. godinu.

40. minut - Peta pobeda Zvezde u Evroligi, treća u Beogradu, a prva u "Pioniru" - 83:58.
38. minut - I Dorbrić postiže poene - 79:52.
37. minut - Trojka Stefana Jovića - 77:52.
35. minut - Pnini pravi nesportsku grešku nad Lazićem, koji promašuje oba slobodna bacanja. Bjelica pogađa za +20 - 72:52.
34. minut - Makabi igra na sve ili ništa, pogađaju gosti u finišu, opet Sili, Zvezda na samo -18 - 67:49. Lazić raspoložen, trojka - 70:49. Gaudlok vraća trojku - 70:52.
32. minut - Crveno-beli u laganom ritmu rutinski privode meč kraju - 67:44.
30. minut - Bjelica završava treću deonicu meča trojkom - Zvezda je odbila napad Makabija - 65:42.
28. minut - Razigrao se Sili, nova trojka - 60:34. Nova trojka gostiju, Gaudlok je konačno pogodio, malo opuštanje domaćina - 60:37.
27. minut - Lazić za +31 - 59:28. Sili pogodio prvu trojku za goste - 59:31. U igri je i Gal Mekel, nekadašnji promašaj Zvezde, koji i u Makabiju ima minornu ulogu.
25. minut - Zvezda na +25 - 53:28. Zvezda blizu pete pobede u evro eliti. Sve polazi od ruke košarkašima crveno-belih, Dženkins raspoložen - 55:38. Simonović za + 29 - 57:28.
22. minut - Trojka Dženkinsa - 47:26. Kuzmić zakucava, laki poeni domaćina, gosti kao da su se već predali, razbijena vojska Makabija.
21. minut - Simonović u kontri za +20 - 44:24. Razbijen Makabi. Jedino Cirbes raspoložen kod gostiju - 44:26.
TREĆA ČETVRTINA
20. minut - Posle druge četvrtine, vodi Zvezda - 42:24!
19. minut - Novo zakucavanja Bjelice, posle "pik end rola" sa Jovićem - 40:24.
18. minut - Lazić pogađa novu trojku, Zvezda na +14 - 38:24.
16. minut - Zakucavanje Bjelice, Zvezde igra odlično, +11 - 35:24.
15. minut - Jović pogađa uz faul - 28:20. Oba tima loše šutiraju za tri poena. Prvi poeni Lazića - 30:22. Prva trojka Zvezde, Simonović - 33:22.
13. minut - Novi poeni Simonovića - 25:16. Cirbes pogađa, 25:18. Nekoliko grešaka Gudurića, koji je u lošoj formi, Makabi na samo -5, 25:20.
12. minut - Simonović otvara poenima drugu četvrtinu, prvi poeni krila Zvezde - 21:14. Zakucavanje Kuzmića, Zvezda na +9 - 23:14. Rad atraktivno zakucava - 23:16.
DRUGA ČETVRTINA
10. minut - Cirbes prekida seriju domaćina - 19:14. Posle prve četvrtine, vodi Zvezda - 19:14.
9. minut - Poeni Voltersa, serija Zvezde 8:0, crveno-beli vode 17:12. Dangubić pogađa, 19:12.
7. minut - Volters je uneo živost u igru Zvezde, sa 4 slobodna bacanja vraža crveno-bele u vođstvo - 13:12. Mini serija Zvezde 6:0. Čvrsta odbrana Zvezde lomi rivala.
6. minut - Zakucavanje Dangubića - 9:10. Sili uzvraća - 9:12.
5. minut - I Gaudlok pogađa - 5:8. Prvi poeni Kuzmića - 7:8. Sprema se Simonović da uđe umesto Mitrovića.
4. minut - Mitrović pogađa u kontri - 5:2. Opet Ajverson postiže poene za goste. Vims za prvo vođstvo Makabija - 5:6.
2. minut - Mitrović sa linije slobodnih bacanja postiže prvi poen na meč - 3:0. Ajverspon postiže prve poene za goste - 3:2.
1. minut - Utakmica je počela. Startna petorka Zvezde: Jović, Dženkins, Dangubić, Mitrović i Kuzmić. Dženkins postiže prve poene na meču - 2:0.
Pre početka utakmice, tim menadžer crveno-belih Nebojša Ilić je predao poklon Maiku Cirbesu, a Nemac je dobio ovacije "delija" u "Pioniru".

U prvoj sezoni u Evroligi 2013/2014, Zvezda je poražena u "Pioniru" od Makabija, kada je Demarkus Nelson bio tragičar, promašivši šut za pobedu, ali godinu dana kasnije, crveno-beli su slavili u "Areni".

Za "Ponos Izraela" igraju trojica bivših košarkaša Crvene zvezde: Maik Cirbes, Gal Mekel i Kvinsi Miler, ali Amerikanca nećemo gledati u Beogradu zbog teške povrede.