0
Sreda 19.10.2016.
19:40 >> 22:11h

Partizan ponovo pobedio u infarkt završnici (VIDEO)

Košarkaši Partizana zabeležili su pobedu u meču 1. kola grupe E FIBA Lige šampiona i to na gostovanju Ludvigzburgu od 65:64 (18:16, 14:14, 20:16, 13:18) posle triler završnice u kojoj je Birčević košem u poslednjoj sekundi doneo trijumf Beograđanima.

printscreen/TV Arenasport
Velika borba se vodi u Ludvigzburgu

U više nego uzbudljivom meču koji je počeo loše po crno-bele pošto je domaćin poveo sa 11:1 tim Aleksandra Džikića došao je i do šeste pobede u sezoni i to ponovo u uzbudljivoj završnici.

Pogađalo se u serijama, imao je Partizan i 12 poena prednosti u trećem periodu, ali je mogao sve da upropasti nešto slabijom igrom u poslednjoj deonici kada su domaći napravili preokret i praktično su imali meč loptu u poslednjem minutu.

Na osam sekundi pre kraja Vašpun je promašio oba slobodna bacanja, usledila je kontra preko Hečera, dodavanje ka Ratkovici, a ovaj je našao usamljenog Birčevića podkošem koji u poslednjoj sekundi pogađa za pobedu.

Birčević je sa 15 poena bio najefikasniji u pobedničkom timu, a pratili su gu Hečer sa 11 i Ratkovica sa 10 poena. Na drugoj strani Vašpun i Gonsalves su ubacili po 12, a bolji od njih je bio samo Martin sa 14 poena. Sledeći meč crno-beli igraju takođe igraju u gostima i to protiv Bešiktaša u Istanbulu sledeće srede.

Tok meča:

Četvrta četvrtina

40. minut - Domaći ne pogađaju slobodna bacanja usledio je odličan napad, Ratkovica je fintom šuta izbacio protivnika, a onda uposlio Birčevića na ziceru za veliku pobedu Partizana od 65:64

40. minut - Promašili su domaći šut za tri poena, ali ofanzivni skok domaćih, još 14 sekundi do kraja
40. minut - Trojka Gonslavesa na 56 sekundi pre kraja - 64:63, a onda i izgubljena lopta Ratkovice koji je loše dodao do Hečera

39. minut - Trojka Birčevića na talno dva minuta pre kraja, Partizan ponovo vodi - 61:63

38. minut - Martin donosi prvu prednost domaćima u drugom poluvremenu - 61:60
37. minut - Utakmica je sada na samo jedan posed, LUdvigzburg je stegao odbranu i pogađa posle grešaka crno-belih - 59:60, do kraja još 3:12 minuta
36. minut - U poslednja četiri minuta Partizan unosi pet poena viška - 55:60

34. minut - Posle pogotka Marinkovića nemački tim pogađa trojku i sada je samo tri poena viška za crno-bele - 53:56

32. minut - Domaći hvataju priključak - 50:54

Treća četvrtina

30. minut - I pored odlične igre u odbrani i prednosti od 12 poena u jednom momentu Partizan u poslednju deonicu nosi samo šest poena viška - 52:46
29. minut - Domaći pogađaju tri od pet slobodnih bacanja za 42:49, ali ponovo pogađa Birčević - 42:51

27. minut - Vrabac vraća trojku na trojku Ludvigzburga - 38:49

26. minut - Gonsaleves trojkom smanjuje razliku gostiju - 35:44
25. minut - Partizan briljira u odbrani, iz kontre Hečer podiže na 32:44, serija crno-belih 11:0

24. minut - Birčević pogađa trojku, a onda i dvojku uz faul, Partizan je na maksimalnih +10 - 32:42

24. minut - Dosta seckanja igre i prekršaja u prva dva i po minuta treće četvrtine - 32:36
22. minut - I domaći otvaraju drugo poluvreme penalima - 32:33
21. minut - Prvi poen u drugom poluvremenu sa linije za slobodna bacanja postiže Uroš Luković - 30:33

Druga četvrtina

20. minut - Andrić je promašio trojku, ali je posle skoka u napadu lopta došla do Marinkovića koji pogađa dalekometni šut iz ćoška za konačan rezultat prvog poluvremena - 30:32

20. minut - Pogodili su dva od četiri slobodna bacanja, serijom 9:0 dolaze do novog vođstva - 30:29
18. minut - Serija domaćih traje, sa sedam vezanih poena prilaze na 28:29
18. minut - Vezuju domaći pet poena i hvataju priključak - 29:26 za Partizan
16. minut - Raste prednost Beograđana, pogađa Robinson za 26:21, a onda i Hečer trojku za 29:21. Domaći ne uspevaju da probiju odbranu Partizana, samo tri poena za šest minuta igre
15. minut - Posle blokade koju je dobio Robinson Koprivica je pokupio loptu i povisio na 24:21 za Partizan
12. minut - Marinković vraća prednost Partizanu - 18:20
12. minut - Tima posle promašene trojke prodorom pogađa za dva i poravnava - 18:18

Prva četvrtina

Posle prve četvrtine i slabog starta srpski predstavnik u Ligi šampiona i dva poena suficita 18:16. Najefikasniji je Hečer sa šest, a prati ga Ratkovica sa pet poena

10. minut - I pored očajnog otvaranja i čak 10 poena manjka Partizan pri kraju prve deonice dolazi do dvapoena viška - 18:16

9. minut - Trojkom Vila Hečera crno-beli poravnavaju 16:16

8. minut - Malo po malo Partizan pristiže - 15:11
7. minut - Prve poene iz igre posle tranzicije postiže Birčević - 13:6
6. minut - Na isteku šestog minuta crno-beli još uvek nisu pogodili iz igre, sve poene su postigli sa linije za slobodna bacanja - 13:4
4. minut - Drugom trojkom na meču domaći podižu na 8:1, a onda još jedan pogodak iza linije 6,75 - 11:1
3. minut - Prvi poen za Partizan postiže Majstorović - 5:1
3. minut - Posle puna dva i po minuta samo dva poena na meču, vode domaći sa 2:0