0
Četvrtak 14.04.2016.
18:42 >> 21:25h

CSKA vodi 2:0! Zvezda ispustila "armejce", Jović tragičar

Zvezda je pokazala zube strašnom CSKA, ali posle dva meča četvrtfinala Evrolige, Moskovljani vode 2:0 i na korak su do F4 u Berlinu. "Armejci" su pobedili crveno-bele 77:76 u dramatičnom meču u "Megasport areni".

N. Đurović
Stefan Jović je imao šansu da se proslavi i napravi senzaciju u Moskvi, ali...

Jedan realizovani napad delio je Zvezdu od velikog brejka, od senzacije u Moskvi. Simonović je kod rezultata 77:76 sjajno zaustavio De Kola. Gosti su imali 20 sekundi za pobedu. Međutim, to tada fenomenalni Jović dugo je oklevao, krenuo u dribling pored Hajnsa, a onda se okliznio i napravio korake na tri sekundi pre kraja.

Crveno-beli pravi veoma brzo faul nad Voroncevičem, koji promašuje oba slobodna bacanja (drugo namerno), a šut Kinsija uz zvuk sirene sa više od pola terena nije išao ni blizu koša.

Šteta, imali su crveno-beli favorizovane domaćine. Na 73 sekunde pre kraja, Jović je doveo srpskog šampiona u vođstvo 75:74, ali Miloš Teodosić u narednom napadu vraća trojku, što se ispostavilo kao presudno. Kinsi je promašio jedno slobodno bacanje, na 22 sekunde pre kraja.

Crveno-beli su još jednom pokazali da su hit ovogodišnje Evrolige. Sjajno su se odupreli skupocenoj "ruskoj armiji", ali nije bilo snage za veliki brejk. Treći meč igra se u ponedeljak (20.45) u sigurno rasprodatoj beogradskoj "Areni".

Najefikasniji u beogradskom klubu bio je Stefan Jović sa 15 poena, po 14 su postigli Marko Simonović i Terens Kinsi, a Kvinsi Miler je ubacio 11. CSKA je predvodio Kajl Hajns sa 19 poena, dok su Nando De Kolo i Kori Higins postigli po 13.

40. minut - Teo pravi faul nad Kinsijem. Amerikanac samo jednom precizan sa linije slobodnih bacanja - 77:76. 22 sekunde do kraja. Zvezda mora da pravi faul. De Kolo greši, sjajana odbrana Simonovića, Zvezda ima napad za pobedu! 20 sekundi do kraja. Jović pravi grešku u koracima, na tri sekunde pre kraja. Voroncevič promašuje oba slobodna bacanja, Kinsi nije pogodio sa centra!

39. minut - Cirbes - 74:72. Trojka Jovića, Zvezda vodi 74:75. Minut i 13 sekundi pre kraja. Itudis traži tajm-aut. Teo vraća trojku - 77:75.

37. minut - Trojka Jovića - 70:68. Simonović opet na liniji slobodnih bacanja, sada oba puta uspešan, Zvezda izjednačuje - 70:70. Drama u Moskvi! Hajns za 74:70.
36. minut - Jović smanjuje - 69:65. Lazić je dobio petu ličnu grešku.
35. minut - De Kolo sa linije slobodnih bacanja za +7 domaćina - 69:62.
34. minut - Hajns je nezadrživ - 67:62.
33. minut - Miler pogađa - 65:62. Drama u Moskvi.
32. minut - Higins postiže prve poen u poslednjoj četvrtini - 65:60.
30. minut - Posle tri četvrtine 63:60. Odličan otpor crveno-belih.
28. minut - Hajns opet nezadrživ - 58:55. Trojka Voronceviča - 61:57.
27. minut - Samo 4 poena Zvezde za 6 minuta u trećoj četvrtini. Miler prekida post Zvezde, koš i faul, Zvezda opet vodi - 53:55. Džekson pogađa trojku - 56:55.
26. minut - Serija domaćina 7:0, Radonjić traži tajm-aut. Domaćin vodi opet 53:52.
24. minut  - Higins se se razigrao - 49:52. Nekoliko praznih mintua Zvezde, CSKA se opet vraća u igru - 51:52.
22. minut - Cirbes lagano poentira, sjajna asistencija Kinsija - 46:50. Opet Kinsi - 46:52.
21. minut - Higins postiže prve poene u nastavku - 46:48.

20. minut - Treća trojka Marka Simonovića - 42:48. Posle prvog poluvrema, sjajna Zvezda vodi 48:44 u Moskvi. Po 11 poena Kinsija i Simonovića kod gostiju.

19. minut - Sjajno zakucavanja Mitrovića - 39:45. Trojka Voronceviča - 42:45.

18. minut - Jović za +7 Zvezde - 36:43. Teo ne da Zvezdi da se odlepi - 39:43. Nova trojka našeg asa.

16. minut - Teo vraća trojku - 31:33. Zvezda ne da prednost - 34:38.
15. minut - Već devet poena Hajnsa. Jović pogađa trojku - 28:30. Nova trojak gostiju, ovaj put Lazića. Sjajna igra čete Dejana Radonjića.
14. minut - Cirbes pogađa uz faul Hajnsa, Zvezda odlična, opet vodi u Moskvi - 26:27.
13. minut - Teo na klupi, prilika za Zvezdu.
11. minut - Zvezda opet vodi, 22:24.
10. minut - Posle prve četvrtine - 20:20. 11 poena Tarensa Kinsija.
9. minut - Kinsi već osam poena - 14:17. Trojka Nikolsa - 17:17. Hajns ta prvo vođstvo domaćina - 20:18.
8. minut - Lazić prekida seriju domaćina - 12:15.
7. minut - Neće Cirbesa ni u ovom meču, dobro ga čuvaju centri Moskovljana. Nekoliko zicera je promašio Nemac. Domaćin sa linije slobodnih bacanja se vratili u igru. Nekoliko loših napada crveno-belih, što CSKA koristi.
5. minut - Dangubić ima već tri lične greške. U igri je Lazić. Sjajna akcija Jović - Miler 6:13.

4. minut - Dangubić siguran samo jednom sa linije slobodnih bacanja - 4:7. Miler u kontri, odlićčan početak Zvezde - 4:9. Vrag je odneo šalu, u igri su Teodosić i Hajns, dvojica najboljih u timu CSKA na prvom meču. Cirbes pogađa - 4:11.

3. minut - De Kolo nagovestio bolji igru u drugom meču - 4:4. Na prvom susretu, Francuz se upisao tek u 29. minutu.
2. minut - Čuju se navijači Zvezde. I na ovom meču, nekoliko stotina navijača crveno-belih bodri svoje miljenike. Kinsi postiže prvi poen na meču - 0:2. Lazarev zakucava - 2.2. Miler za novo vođstvo Zvezde - 2:4.
1. minut - Utakmica je počela. "Megasport arena" je i večeras poluprazna. Očekivana startna petorka Zvezde: Jović, Kinsi, Dangubić, Miler i Cirbes.