0
Ponedeljak 25.01.2016.
20:35 >> 23:12h

Džikićev het-trik: Crno-beli ugasili Zvezdu

Partizan je napravio veliko iznenađenje pobedivši u poslednjem meču 21. kola ABA lige večitog rivala Crvenu zvezdu - 86:81. Crno-beli su više želeli pobedu i na kraju su je izborili i povećali šanse da obezbede opstanak u regionalnom takmičenju.

Tanjug
Stefan Jović i Vanja Marinković vodili su žestoke duele na večitom derbiju

Nošeni frenetičnom podrškom navijača, četa Aleksandra Džikića uradila je ono što je malo ko očekivao - srušen je evroligaš. U Partizanu treba da budu ponosni na trijumf, ali uprava na čelu sa Pekovićem treba da žali što ranije nije izvršila smenu na klupi. Predvođeni Džikićem, crno-beli igraju kao prepoređeni. Uspeli su da vežu i treći trijumf.

U provm trenutku po crno-bele u formu se vratio Edo Murić, koji je uz Amerikance Vilsona i Džonsa i sjajnog Cvetkovića bio najzaslužniji za trijumf domaćina. S druge strane, Zvezda je nastavila da pruža očajne partije u ABA ligi. Sa katastrofalnim šutem sa tri poena (samo je Lazić pogodio tri trojke), četa Dejana Radonjića nije mogla da pobedi razigrani Partizan.

Početkom treće četvrtine, Partizan je preuzeo prednost i osim u par trenutaka nije ispuštao vođstvo. Trojka Cvetkovića sa osam metara, pet minuta pre kraja, odlepila je Partizan na 76:70. Zvezda je pretila, ali osim Cirbesa i Lazića nije imala igrača koji bi nešto pogodio.

Posle 21. kola, Zvezda je ostala na trećem mestu, sa skorom 15-6, dok je Partizan sad na 9-12 i bezbrižnije može da uđe u posldednjih pet mečeva ligaškog dela regionalnog takmičenja.

40. minut - Murić hvata loptu i povećava prednost sa linije slobodnih bacanja - 84:79. Partizan na pragu pobede. 41 sekunde do kraja.  KRAJ 86:81!
39. minut - Trojka Lazića  - 80:78. Džon uzvraća - 82:78. SImnonović smanjuje - 82:79. Drama u "Pioniru", 64 sekunde do kraja.
38. minut - Cirbes opet siguran sa linije slobodnih bacanja - 78:75. Džons uz zvuk sirene pogađa, faul Milera, Amerikanac je završio meč - 81:75.
37. minut - Miler pogađa - 76:73. Džons pogađa - 78:73.
36. minut - Prazan hod Zvezde. Cirbes je ovaj put siguran sa linije slobodnih bacanja, smanjuju gosti - 73:70. Trojka Cvetkovića sa osma metara - 76:70. Zvezda očajna u šutu.
34. minut - Aranitović sa linije bacanja siguran - 71:68. Vitkovac, maksimalnih +5 Patizana - 73:68.
33. minut - Opet laki poeni za Zvezdu iz kontre, Dangubić zakucava - 69:68.
32. minut - Darel Vilijams je napustio meč zbog pet ličnih grešaka.
31. minut - Cvetković - 69:66. Zvezda očajna u šutu za tri poena.
30. minut - Lazić zakucava - 64:66. Vilson sjajan u trećoj četvrtini, koš i faul Posle 30 minuta - 67:66.  Drama u "Pioniru".
29. minut - Rebić postiže prve poena na meču - 59:61. Vilijams pogađa uz faul, 61:61. Cirbes opet na liniji slobodnih bacanja, Nemac prva figura večitog derbija - 61:63. Vilson igra sam u ovoj četvrtini - 63:63.
28. minut  - Vilson drži Partizan u ovim trenucima - 59:57. Cirbes opet siguran sa linije slobodnih bacanja - 59:59.
27. minut - Vilson pogađa - 57:55. Cirbes dominira ispod koša, uz Kinsija jedini raspoložen u timu crveno-belih - 57:57.
26. minut - Poeni Gudrurića ispod koša - 53:52. Džons siguran sa linije slobodnih bacanja  -55:52. Cirbes nerešiva enigma za crno-bele, koš i faul - 55:55.
25. minut - Murić raspoložen - 53:50. Očajna Zvezda u napadu, bez rešenja, sa ispucavanjima za tri poena. Miler ima 4 lične greške, problemi za goste.
24. minut - Dangubić iz kontre poentira  - 51:50.
23. minut - Miler 0/5 šutira trojke.
22. minut - Vodi Partizan, Cvetković poentira - 49:48. Poentira i Đumić, serija 7:0, Partizan ima najveću prtednost na meču - 51:48.
21. minut - Osma trojka Partizana, Edo Murić smanjuje - 47:48.
20. minut - Cirbes nezaustavljiv ispod koša - 41:48. Cvetković ne da bivšem klubu da se odlepi, koš uz faul - 44:48. Posle 20 minuta - 44.48. Imala je Zvezda i +9, Partizan je najviše imao dva poena prednosti.
19. minut - Kinsi se prošetao do obruča Partizana - 35:44. Marinković pogađa drugu trojku - 38:44. Micić lako do poena - 38:46. Nova trojka domaćina, ovaj put Vitkovac - 41:46.
18. minut - Prvi poeni Micića - 35:40 posle sjajne rampe Dangubića nad Džonsom.
17. minut - Cvetković bez poena iz igre, samo pogađa sa linije slobodnih bacanja - 32:35. Cirbes odličan - 32:37. Trojka Cvetkovića, peta trojka crno-belih.
16. minut - Radonjić je dobio tehničku posle prigovora. Prvi poen Simonovića - 30:35.
15. minut - Cirbes posle ofanzivnog skoka poentira  - 27:32. Vilson ne da Zvezdi da se odlepi - 29:32. Kinsi pogađa - 29:34.
14. minut - Kriza crno-belih, bez poena više od tri minuta. Vitkovac poentira, 27:30.
13. minut - Štimac povećava prednost Zvezde - 25:30.
12. minut - Darel Vilijams ima već tri lične greške. Druga trojka Lazića - 25:27. Jović u kontri lako poentira - 25:29.
11. minut - Poeni Štimca, uz faul Vitkovca - 23:24. Prvi poeni Vitkovca - 25:24.
10. minut - Miler pogađa, sedmi njegov poen - 17:18. Murić u seriji, koš i faul, Partizan vodi 20:18. Zakucavanje Cirbesa, uz faul Vilijamsa. Ne da Zvezda vođstvo - 20:21. Nova trojka crno-belih, Džons - 23:21. Posle 10 minuta - 23:21.
9. minut - Trojka Džamala Vilsona - 14:16. Trojka Murića, za prvo vođstvo Partizana - 17:16.
8. minut - Kevin Džons najbolji u redovima Partizana - 11:16.
7. minut - Poeni Kinsija, Zvezda opet ima solidnu prednost  - 5:11. Trojka Lazića - 5:14.Prvi poeni Vilijamsa za Partizan -7:14. Miler - 7:16. Bolja igra crveno-belih u prvoj četvrtini.
6. minut - Nervozan početak Partizana, sa očajnim šutem. Trojka Vanje Marinkovića - 5:8. Mini serija 5:0 crno-belih. Miler pogađa jednom sa linije slobodnih bacanja - 5:9.
4. minut - Poeni Jovića - 0:8. Džons konačno pogađa, 2:8.
3. minut -  Partizan nije iskoristio prva tri napada na meču. Zakucavanje Milera posle asistencije Jovića - 0:6.
1. minut - Utakmica je počela. Cirbes postiže prve poene  - 0:2. Kinsi pogađa, uz zvižduke kad god primi loptu - 0:4.

"Pionir" skoro ispunjen do poslednjeg mesta. Mnogo veću podršku imaće crno-beli. Tarens Kinsi prvi put protiv bivšeg kluba, dobio je zvižduke pri ulasku u dvoranu.

Partizan se bori za opstanak u ABA ligi, dok Zvezda vodi bitku sa Cedevitom za drugu poziciju, pošto je Budućnost sigurna na pol poziciji.