1
Petak 30.10.2015.
17:40 >> 20:06h

Sramotno izdanje: Zvezda "pregažena" u Moskvi

Nova katastrofa Crvene zvezde u Evroligi. Crveno-beli su doživeli još jedan ubedljiv poraz u najjačem evropskom takmičenju, ovog puta od Himkija 91:53.

ABA liga
Rasterećeni: Košarkaši Crvene zvezde

Šampion Srbije parirao je Rusima samo u prvih sedam minuta. A onda je usledio potpuni
sunovrat, koji je rezultirao ubedljivim porazom. Pri rezultatu 17:10 za "crveno-bele" Zoran Dragić je pokrenuo seriju od 12:0 i već do kraja četvrtine Himki je vodio.

Iako se očekivalo da će u drugom delu igre izabranici trenera Rimasa Kurtinaitisa popustiti, oni su odlučili da potpuno ponize Beograđane. Svi igrači su se upisali u strelce, a prednjačili su Džejms Ogastin sa 14 poena i pet skokova, dok je Zoran Dragić imao dva poena manje (3-3 za tri poena).

U redovima Crvene zvezde prednjačio je Majk Cirbes sa dabl dabl učinkom od 15 poena i čak 14 skokova, a donekle ga je pratio novajlija Kvinsi Miler sa sedam poena i pet uhvaćenih lopti. S druge strane, Vladimir Štimac imao je veoma loš povratnički debi sa samo dva poena.

Meć u Moskvi počeo je minutom ćutanja u čast preminulom Ranku Žeravici.

HIMKI: Rajs 5, Šved 8, Dragić 12, Agustin 14, Koponen 10, Vjalcev 8, Ilnicki 3, Monja 7, Todorović 9, Hanikat 6, Dejvis 8, Šeleketo 1.
CRVENA ZVEZDA: Rebić, Tompson 2, Mekel 9, Lazić 4, Simanić 2, Tejić, Simonović 5, Gudurić 4, Jović 3, Miler 7, Cirbes 15, Štimac 2.

TOK UTAKMICE PROČITAJTE OVDE:

40. minut - Himki ne popušta. Hanikat "čita" dodavanje Rebića, uzima loptu i zakucava u kontri - 91:49. Kraj utakmice.
37. minut - Lazić pogađa za dva, a Miler maši petu trojku danas, nije pogodio nijednu. Ipak, i pored toga, deluje uz Cirbesa kao jedini raspoložen košarkaš na terenu. Hanikat sada pogađa i trojku - 87:43. Koš Mekela, pa "krađa" Simonovića i laka realizacija - 87:47. Mini-serija Zvezde 4:0 i napad, posle tajm-auta.
34. minut - Trojka malo poznatog Ilnickog - 79:41. Razlika raste li, raste.
32. minut - Od Zvezdinih 20 grešaka, 13 su bile ukradene lopte domaćih. Izračunajte sami koliko je to primljenih poena iz kontri, mada nije baš svaka rezultirala košem.
30. minut - Štimac maksimalno borben, uspeva da pokupi neke ofanzivne skokove... Ali, Zvezda već tri i po minuta bez poena. Izgubljena lopta Milera, Dragić pogađa jedno bacanje. I to trojka Gala Mekela - 64:39. Sedma izgubljena lopta Jovića i laki poeni Himkija iz kontre.
27. minut - "Kosovo je Srbija" ori se na tribinama... Ogustin posle ofanzivnog skoka 59:36. Ogastin zakucava posle nabačaja Todorovića iz auta. I dalje bez svetla na kraju tunela...
24. minut - Zvezda nastavlja da niže izgubljene lopte. Jović i Cirbes odlično sarađuju.
22. minut - Poluhorog Cirbesa 53:32, potom Jovićevo dodavanje pogađa Cirbesa u glavu, a Koponen trojkom diže na rekordnih. Sada i Gudurić dodaje dva poena.
20. minut - Lazić promašuje "sve", Cirbes pravi nepromšiljen faul. Ogastin oba puta precizan sa linije za slobodna bacanja. Šved pogađa prodora u poslednjim trenucima prvog poluvremena.
19. minut - Sada i Šved pogađa trojku. Rusi brzinski do 17 razlike - 47:30.
18. minut - Zvezda konstantno "diše" na oko 10 poena minusa, ali nikako ne uspeva da odbrani koš.
16. minut - Novi nalet Himkija prekida  Lazić pogotkom sa linije za slobodna bacanja. Jedno je promašio - 38:25.
13. minut - Radonjićevi puleni su ušli u "mašinu". Nemaju defanzivni odgovor za brzu igru Himkija. Monija pogađa trojku iz ugla za prvu dvocifrenu prednost - 31:20.
11. minut - Miler sa penala 2/2, Monija sa distance za novih "plus pet" Himkija - 24:19.
10. minut - Zvezda je za minut i po "prosula" sedam poena prednosti. Serija Himkija 12:0! Kraj prve deonice, domaćin vodi 22:17.
8. minut - Posle asistencije, stižu i poeni! Kontru Zvezde novajlija rešava šutem sa tri metra - 17:10. Novi minut odmora za Moskovljane.
7. minut - U igri je Miler koji je asistirao Tompsonu za 15:8.
6. minut - Zvezdin Nemac precizan sa penala, vođstvo povećava Jović neverovatnim pogotkom za tri (9:5). Nažalost, u sledećem napadu istom merom vraća Vjalcev. Novi laki poeni za Cirbesa, tajm aut Himki.
4. minut - Rajs krade loptu Cirbesu i postiže lake poene iz kontre. Ponovo je nerešeno.
3. minut - Precizan je Mekel. Beograđani ponovo u prednosti.
2. minut - Cirbes postiže prve poena za Zvezdu, Ogastin izjednačuje, takođe iz reketa...
1. minut - Utakmica je počela. Obe ekipe ne koristeprve napade.