0
Četvrtak 15.10.2015.
18:02 >> 22:35h

Silna Zvezda na premijeri Evrolige!

Ako se po jutru dan poznaje, crveno-bele očekuje još jedna uspešna sezona u Evroligi. U premijeri pred svojim navijačima u "Kombank areni" pred 14.338 gledalaca, Crvena zvezda je bila ubedljiva protiv francuskog vicešampiona Strazbura - 81:59 (19:20, 24:12, 19:16, 19:11).

kkcrvenazvezda.rs
Odlična premijera u Evroligi: Košarkaši Crvene zvezde pozdravljaju navijače u "Kombank areni"

Osim prvih pet minuta, kada je četa Dejana Radonjića bila smušena, u ostalih 35 minuta, dominirali su crveno-beli. Ulazak Majka Cirbesa, Stefana Jovića, Marka Gudrurića i Marka Simonovića probudio je sprpskog šampiona, koji je početkom druge četvrtine počeo da "lomi" rivala. Sjajna igra Majka Cirbesa i odlična rola mladog Gudurića, uz čvrstu odbranu, i Zvezda je brzo stigla do dvocifrene prednosti.

U nastavku, razigrao se kapiten Luka Mitrović, koji je svih 13 poena postigao u nastavku susreta, pa je već posle tri četvrtine bilo jasno da će Zvezda da otvori sezonu u najjačem klupskom takmičenju sa pobedom. Dejan Radonjić je dosta menjao, igrao sa 11 igrača (samo nije igrao Boriša Simanić). Nekoliko ukradenih lopti Jovića, Cirbesa i Mitrovića i crveno-beli su krajem treće četvrtine "slomili" rivala, koji se već tada predao.

Međutim, pobeda ne bi trebalo da zavara crveno-bele jer u nastavku grupe ih očekuju mnogi jači rivali: Real, Himki, Fenerbahče i Bajern.

CRVENA ZVEZDA: Rebić, Tompson 11, Mekel 4, Mitrović 13, Lazić 2, Simanić, Simonović 7, Skorcanitis 6, Nastić 2, Gudurić 6, Jović 12, Cirbes 18 (7 skokova).

STRAZBUR: Kolins 2, Bobua 17, Lakomb 5, Lelua 11, Kembel 3, Tilikina 1, Fofana 2, Golubović 12, Dupor 2, Vins 4.

40. minut - Prvi poeni Nastića - 81:59. KRAJ - +22 - 81:59, ubedljiva pobeda Zvezde.
39. minut - Trojka Tompsona - 78:57. Simonović sa linije bacanja opet vraća +20 - 79:59.
37. minut - Bobua smanjuje 75:57, ali Zvezda je ostvarila sigurnu pobedu.
36. minut - Raspoloženi kapiten Zvezde Luka Mitrović pogaša trojku, za +22 - 75:53.
35. minut - Sofo pogađa, šest poena Grka - 72:53.
34. minut - Lelu pogađa, 68:50. Loših nekoliko napada Zvezde, u režiji Mekekla. Golubović postigao 12 poena, 68:51. Luka Mitrović pogodio, 10 poena kapitena domaćina, sve u drugom poluvremenu.
33. minut - Tru slobodna bacanja za Gudurića, dva je pogodio, šest poena mladog beka - 68:48.
32. minut - Zakucavanje Jovića, 12 poena pleja Zvezde, 66:48.
31. minut - Sjajan ofanzivni skok Luke Mitrovića, njegovih osam poena.
30. minut - Trojka Gudurića - 60:45. Lazić iz kontre za maksimalnih +17 - 62:45. Trojka sa centra Lelua - 62:48, kraj treće četvrtine.

29. minut - Poeni Mitrovića iz kontre - 57:44.

28. minut - Mitrović sa linije slobodnih bacanja za +11 - 55:44.
27. minut - Jović krade loptu gostima i novo zakucavanje, "Arena" je proključala - 53:42. Opet Golubović, 11 poena Crnogorca, koji drži goste u igri. Jović sa linije slobodnih bacanja vraća dvocifrenu prednost Zvezdi - 54:44.

26. minut - Loša Zvezda u napadu, u nastavku, gosti su uspeli da smanje prednost, pre svega preko raspoloženog Vladimira Golubovića.  Cirbes u kontri zakucava, sjajan Nemac - 18 poena.

25. minut - Cirbes opet pogađa, 16 poena. Golubović upisao sedam poena za Francuze. Golubović drži Strazbur u igri - 49:42.
24. minut - Nova greška Branka Lazića.
23. minut - Sjajna rampa Mitrovića nad Kembelom. Opet Bobua, 15 poena pleja Strazbura, 47:38.
22. minut - Bobua smanjuje, opet bolji početak gostiju- Mitrović vraća +10 - 46:36. Tompson pogađa jedno slobodno bacanje, 47:36, njegovih 8 poena.
21. minut - Vins pogađa, Strazbur smanjuje - 43:34.
Prema zvaničnim podacima, u "Kombank areni" je 14.338 gledalaca. Dobra poseta, sigurno najveća u prvom kolu najjačem klupskog takmičenja.
20. minut - Trojka gostiju, Kembel za 39:29. Prvi poeni Skorcanitisa - 41:29. Novi poeni Grka, 43:29. Trojka Lakomba - 43:32. Ostale su još tri sekunde do kraja poluvremena. Nije Zvezda iskoristila poslednji napad, posle 20 minuta +11 za domaće - 43:32.
19. minut - Simonović iz kontre, 39:26. Raste prednost srpskog šampiona.

18. minut - Zvezda stisnula odbranu, gosti bezopasni u ovim trenucima. Jović pogađa trojku, treću za domaće, 37:26. Najveća prednost.

17. minut - Simonović sa linije slobodnih bacanja za maksimalnih +9 - 34:26.
16. minut - Lelu smanjuje prednost Zvezde, 31:26. Jović povećava prednost sa linije slobodnih bacanja, 33:26.

14. minut - Trojka SImonovića za +7 - 31:24.

13. minut - Zvezda mnogo bolja u odbrani, gosti greše pod pritiskom domaćina. Cirbes dominira - 14 poena. Odličan je i mladi Gudurić.

12. minut - Gudurić pogodio jedno bacanje, 24:22. Njegovi prvi poeni u Evroligi. Dupor izjednačuje - 24:24. Zakucavanje Cirbesa, 12 poena Nemca.

11. minut - Cirbes dominira, 10 poena za manje od pet minuta. Prvo vođstvo Zvezde. Jović iz kontre do novih poena za domaće, 23:20. Bobua najefikasniji u oba tima sa 11 poena - 23:22.

10. minut - Cirbes sjajan - 17:18. Novi poeni Golubovića. Cirbes iz odbitka do osmog poena, 19:20. Kraj prve četvrtine - 19:20. Zvezda se probudila u finišu, rapoložen Majk Cirbes sa osam poena, Tompson je ubacio 7.
9. minut - Golubović poentira za Strazbur - 12:18. Trojka Tompsona - 15:18.
8. minut - Treća trojka Bubue - 8:15. Cirbes ne da gostima da se odlepe  -10:15. Golubović postiže prvi poen sa linije slobodnih bacanja - 10:16. Tompson poentira, Zvezda smanjuje 12:16.
7. minut - U igri su Jović i Cirbes. Nemac postiže prve poene na meču - 8:12. U igri je i mladi Gudurić.
6. minut - Fofana zakucava - 6:12. Loša igra Zvezde. Radonjić je morao da zastraži tajm-aut.

5. minut - Kolins ne da vođstvo gostiju - 4:7. Mekel postiže nove poene - 6:7. Druga trojka pleja Strazbura Buboe - 6:10.

4. minut - Očajna igra na obe strane, mnogo grešaka. Mekel postiže poene sa linije slobodnoih bacanja - 4:5.
3. minut - Loš početak meča Zvezde, čak tri izgubljene lopte.
2. minut - Prve poene za Zvezdu je postigao Rajan Tompson. Buboa pogađa trojku - 2:5.
1. minut - Tradicionalno, zvižduci za himnu Evrolige pre početke meča. Utakmica je počela. Oko 12.000 gledalaca u "Kombank areni". Startna petorka Zvezde je: Mekel, Lazić, Tompson, Mitrović i Skorcanitis. Vins pogađa, vodi Strazbur 2:0.
Dvadesetak minuta pre početka utakmice, "Arena je poluprazna", ima oko 7.000 gledalaca. Verovatno će do početka meča taj broj da dođe do 10.000, ali su crveno-beli zaslužili punu dvoranu, ali...

Crveno-beli su prošle sezone igrali na premijeri pred svojim navijačima i zabeležili trijumf protiv turskog Galatasaraja. Ispod koša opasnost po Zvezdu će biti nekadašnji košarkaš Vojvodine Vladimir Golubović.