0
Petak 12.12.2014.
20:38 >> 22:50h

Zvezda poklekla u finišu, Spanulis i Petvej srušili Beograđane

Boljom igrom u poslednjoj četvrtini, Olimpijakos je pobedio Crvenu zvezdu 64:59 u devetom kolu Evrolige. Ovim trijumfom klub iz Pireja je "overio" prvo mesto u grupi D, dok će Beograđani u poslednjem kolu u "Pioniru" protiv Kahe Laboral da reše ko će sa drugog mesta u Top 16.

Fonet/A. K.
Trojka Vasilisa Spanulisa (sa loptom) u poslednjem minutu prelomila meč u Pireju (Foto: Arhiva)

Beogradski crveno-beli bili su bolji rival 30 minuta, ali iskustvo i rutina Spanulisa i drugova rešilo je pitanje pobednika. Minut i 20 sekundi pre kraja, rezultat je bio 57:57, a onda je na scenu stupio majstor Vasilis Spanulis. Pogodio je trojku, uz faul Dangubića. Zvezda je konfuzno odigrala naredna dva napada, a pitanje pobednika rešio je Petvej, koji je iz teške pozicije, kada je napad domaćina već isticao, pogodio novu trojku, 22 sekunde pre kraja, kojom je odlučena utakmica.

Sjajnu partiju za Zvezdu pružio je Boban Marjanović, koji je većim delom utakmice bio nerešiva enigma za odbranu Olimpijakosa. Ipak, u poslednjih 10 minuta, Zvezdin div je bio zaustavljen.

Ono što može da brine Dejana Radonjića da je Zvezda i četvrti meč u Evroligi izgubila u neizvesnoj završnici, dok je pet trjumfa ostvaren bez uzbudljivog finiša.

Utakmica je odigrana u karnevalskoj atmosferi. Navijači Olimpijakosa revanširali su se Crvenoj zvezdi na gostoprimstvu u "Areni". Tokom celog meča smenjivale su se pesme posvećene atinskim i beogradskim crveno-belima.

OLIMPIJAKOS: Petvej 7, Hanter 6, Danston 4, Spanulis 15, Slukas 9, Agravanis 4, Manzaris, Kavadas 2, Kacivelis, Lafajet 11, Darden 4, Lodžeski 2.

CRVENA ZVEZDA: Vilijams 2, Rebić, Dangubić 8, Mitrović 11, Lazić 3, Blažič 5, Kalinić 10, Marjanović 17 (13 skokova), Tejić, Dženkins, Jović, Cirbes 3.

40. minut - Blažič je izgubio loptu. Vilijams promašuje trojku, domaćin blizu pobede. Trojka Petveja uz zvuk sirene, Olimpijakos je pobedio. Kalinić smanuje na 63:59, 15 sekundi do kraja. Slukas povećava na 64:59. Kraj utakmice, pobeda Olimpijaosa 64:59.
39. minut - Danston sa linije bacanja oba puta promašuje. Trojka Spanulisa, uz faul Dangubića - 60:57. Promašio je dodatno bacanje najbolji košarkaš Olimpijakosa. Dejan Radonjić je zatražio tajm-aut.
38. minut - Slukas izjednačuje - 57:57.
37. minut - Petvej ponovo dovodi domaćina u vođstvo, klackalica u Pireju. Trojka Kalinića, 55:57.
36. minut - Vodi Olimpijakos - 53:52. Prvi poeni Vilijamsa - 53:54.
34. minut - Kalinć za 49:52. Spanulis ne da Zvezdi da se odlepi, 51:52.
33. minut - Hanter smanjuje na samo poen - 47:48. Mitrović ppovećeva na 47:50.
32. minut - Trojka Lafajaeta plus faul Blažiča, 45:48. Blažič promašuje oba bacanja.
31. minut - Zvezda sa plus 6 pred poslednjih 10 minuta.
30. minut - Trojka Kalinića za 42:48. Posle tri četvtine, Crvena zvezda vodi 48:42 u Pireju.
29. minut - Trojka Mitrovića - 38:43.
28. minut - Marjanović za 38:40, 17 poena centra Zvezde.
26. minut - Darden smanjuje - 31:33. Agravanis izjednačuje - 33:33. Druga trojka Dangubića, ali Lafajet vraća trojku - 36:36. Nova trojka - Blažič - 36:39.
24. minut - Dangubić za 29:33.
23. minut - Marjanović pogađa sa linije bacanja, 29:31.
22. minut - Spanulis za vođstvo domaćina - 29:28. 15 poena Marjanovića. Ne da Zvezda domaćinu da se razigra.
20. minut - Cirbes samo jednom sa linije bacanje za novo vođstvo Zvezde - 24:25. Spanulis dovodi domaćina u prvo vođstvo - 27:25. Vraća trojku Dangubić, 27:28, kraj prvog poluvremena.
19. minut - Agravanis smanjuje na 22:24. Loš šut Zvezde spolja, Vilijams i Dženkins bez poena. Prvo izjednačnje na meču - 24:24.
18. minut - Hanter pored Mitrovića za 20:24. Loše prvo poluvreme, dosta promašenih zicera.
17. minut - U igri je Met Lodžeski, koji se oporavio od povrede.
16. minut - Novi poeni Mitrrovića, vodi Zvezda 24:18.
15. minut - 13 poena Bobija Marjanovića. Fenomenalna igra centra Zvezde.
14. minut - Mitrović pogađa za 20:17. Ne da Zvezda prednost.
13. minut - Zvezda dugo bez koša. Kalinić je dobro prošao, ali ga je sjajno izblokirao Darden. Cirbes pogađa sa linje bacanja - 15:18. Darden zakucava, poen prednosti za Zvezdu.
11. minut - Darden smanjuje na 15:16.
10. minut - Kraj prve četvrtine, 16:13 za Zvezdu.
8. minut - Novi poeni Marjanovića za 8:14. Blažić povećava na 16:8 za Zvezdu. Danston smanjuje na 16:10.
7. minut - Slukas smanuje na 8:12.
6. minut - Loš početak Olimpijakosa. Zvezda zasad bolji rival, briljira Marjanović. Danston smanjuje prednost Zvezde - 6:10. Opet Marjanović, deveti poen centra Zvezde.
5. minut - Sedam poena Bobija Marjanovića - 4:10.
4. minut - Svih šest poena za Zvezdu je dao Boban Marjanović. Lazić pogađa trojku za 9:2.
3. minut - Novi poeni Marjanovića, za 0:4. kavadas posztiže prve poene za Olimpijakos.
1. minut - Utakmica je počela. Prve poene na utakmici je postigao Boban Marjanović.
Pre početka utakmica navijači Olimpijakosa uručili su dres sa brojem 7 kapitenu Crvene zvezde Luki Mitroviću. Fenomenalna koreografija pre početka meča. Dvorana je obojena u crveno-belo.