0
Subota 16.02.2019.
15:20 >> 18:23h

Boaći dvaput, Simić i Pavkov jednom i pade Vojvodina (FOTO/VIDEO)

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su novosadsku Vojvodinu sa 4:0 u meču 22. kola Superlige Srbije.

MN Press
Duel sa meča

CRVENA ZVEZDA (4-2-3-1): Borjan – Stojković, Savić, Milunović, Gajić– Jovičić, Čaušić – Ben (od 63. Jirka), Marin, Simić (od 84. Ivanić )– Boaći (od 74. Pavkov).

VOJVODINA (4-2-3-1): Rockov – Stojković, Graovac, Saničanin, Devetak – Milojević, Mitošević – Đuričin, Đurić (od 64. Nešković), Gojkov - Eze (od 74.Matić).

Navijači crveno-belih su se načekali da gledaju svoje ljubimce, a oni su opravdali neizvesnost ubedljivom pobedom na samom startu prolećnog dela prvenstva.

Vojvodina je bila lak zalogaj za nosioca tabele Superlige Srbije. Dvostruki strelac bio je Ričmond Boaći u 24. i 68. minutu. Veljko Simić je postigao osmi gol u sezonu u 28. minutu, a Ganjaninova izmena Milan Pavkov je zatresao mrežu na samom kraju, u 89. minutu.

Treba da se istaknu i dve asistencije Marko Marina.

Trener Vladan Milojević je iskoristio priliku da uvede zimska pojačanja Jirku i Ivanića u igru.

Pošto je pobednik bio poznat, na tribinama je krenula fešta. Bakljada i kontroverzne poruke su slate na obe strane:

Grmljavina sa Marakane! #crvenazvezdafk #crvenazvezda #czv #fkcz #zvezda

Објава коју дели FK Crvena zvezda (@crvenazvezdafk) дана 16. Феб 2019. у 7:07 PST

MN Press
MN Press

Posle pobeda Partizana 3:0 protiv Bačke i Radničkog iz Niša 2:0 protiv Čukaričkog, stanje na tabeli ostaje nepromenjeno. Zvezda vodi devet bodova nad Nišlijama, odnosno 15 bodova nad večitim rivalom.

Kraj meča!

- 89. minut - GOL! PAVKOV!

I rezervista se upisao u strelce! Druga asistencija Marina.

- 84. minut - Evo i Ivanića! Najskuplje pojačanje zimskog prelaznog roka stupa na teren umesto Simića.

- 75. minut - Baoći je odlično obavio posao i zqasluženo odlazi na odmor. Umesto njega Pavkov.

- 73. minut - Druga izmena kod gostiju - Eze izlazi, Matić ulazi. Prethodno je Nešković zamenio Đurića.

-68. minut - GOL! 3:0! BOAĆI DRUGI PUT!

Centaršut Stojkovića na desnoj strani i zicer za Boaćija.

- 64. minut - Ozbiljna prilika za Vojvodinu, Ognjen Đuričin šutira sa 15 metara. Borjan pripravan.

MN Press

- 63. minut - izmena - ulazi Erik Jirka prvi put pred Delije! Izlazi Ben.

- 54. minut - Prva pansa u nastavku, Ben iz mrtvog ugla šutira, ali Rockov zatvara dobro.

- Početak drugog dela igre.

- Kraj prvog poluvremena.

- 28. minut - GOL! 2:0! Veljko Simić!

Doktorska asistencija Marka Marina između dva igrača zadnje linije Vojvodine, u srce kaznenog prostora. Simić je obišao natrčalog golmana Rockova i zatresao mrežu.

-24. minut - GOL! 1:0! Ričmond Boaći!

Nadiranje crveno-belih se isplatilo. Benov šut je izblokiran, lopta je idealno legla na grudi Boaćija i sledi volej pored desne stative. Sedmi gol Ganjanina

- 20. minut - Marin umalo! Lep efe prilikom izvođenja slobodnjaka, lopta je prešla živi zid, išla na desnu stativu, ali je Rockov dobro ispratio.

- 18. minut - Mirno stanje na terenu. Na tribinama se podiže atmosfera.

- 5. minut - Crvena zvezda konkretna od samog početka.  Fali samo realizacija

Počeo je meč!

Pripreme u Antaliji su završene, vreme je da se igraju prave utakmice.

Tim Vladana Milojevića je ubedljivo prvi na tabeli sa 59 bodova. Slede je Radnčki Niš, koji igra sa Čukaričkim od 15h i Partizan, pobednik u duelu sa OFK Bačkom (3:0).

Vojvodina se nalazi na sredini tabele sa po sedam pobeda, sedam poraza i sedam remija.

Crveno-beli imaju perfektnih 10/10 na domaćem terenu tokom sezone, dok ekipa iz Novog Sada ima četiri poraza u gostima.

Na prethodnom međusobnom susretu 2.septembra je Crvena zvezda bila ubedljiva na "Karađorđu" 4:1.

Inače, klub za Topčiderskog brda je obradovao navijače druženjem u tramvaju.