0
Sreda 08.08.2018.
21:04

Salcburg će opušteno u Skoplju čekati rasplet u Trnavi

Petostruki uzastopni vladar fudbalske Austrije je lako izašao na kraj s prvakom Makedonije Škendijom u prvoj utakmici trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Epa/Sotiris Barbarousis
Napadač Paoka Aleksandar Prijović u borbi za loptu sa Spartakovim igračem Salvatoreom Boketijem na meču u Solunu

Na stadionu Vals Zicenhajm, koji po sponzoru Salcburga nosi ime "Red Bul arena", domaćin je pobedio bez problema s 3:0. Mali, ne i nenadoknadiv problem za revanš na "Filipu Drugom" u Skoplju kroz sedam dana biće isključenje rođenog Lozničanina Zlatka Junuzovića, koji je u 83. minutu dobio drugi žuti karton. Tridesetogodišnjem igraču sredine terena, koji je prethodnih šest sezona proveo u Verderu, verovatno sledi meč kazne.

Utakmica je u finišu bila prekinuta nekoliko minuta pošto je zbog nevremena pao napon struje.

Salcburg je gotovo s obe noge u poslednjem kolu kvalifikacija za vodeće Uefino takmičenje. U glavnom gradu Makedonije čuće i ishod revanša između Zvezde i Spartaka u Trnavi. Ko tu bude uspešniji posle beogradskih 1:1, sastaće se s Austrijancima.

Paok je u Solunu stekao minimalnu prednost za zebnju protiv moskovskog Spartaka. Gosti su brzo poveli s 2:0, ali je već do kraja prvog poluvremena načinjen potpuni preokret. Začeo ga je iz penala Aleksandar Prijović, koji je po gol dao i u prethodnom kolu kada je grčki tim prošao Bazel.

Spartakovci se vraćaju kući žaleći što Promes nije iskoristio jedanaesterac u 71. minutu. Videćemo hoće li ih baš taj detalj skupo koštati.

Rezultati prvih mečeva trećeg kola

Paok (Grčka) - Spartak (Rusija) 3:2 (Prijović u 29. iz penala, Limnios u 37, Pelkas u 44 - Popov u 7, Promes u 17)

Salcburg (Austrija) - Škendija (Makedonija) 3:0 (Dabur u 16. iz penala i 45, Samaseku u 81)

Seltik (Škotska) - AEK (Grčka) 1:1 (Mekgregor u 17 - Klonaridis u 44)

Astana (Kazahstan) - Dinamo (Hrvatska) 0:2 (Budimir u 39, Olmo u 84)

Karabag (Azerbejdžan) - BATE Borisov (Belorusija) 0:1 (Dragun u 36)

Malme (Švedska) - Vidi (Mađarska) 1:1 (Kristijansen u 62 - Nego u 71)

Slavija (Češka) - Dinamo (Ukrajina) 1:1 (Huzbauer u 90. iz penala - Verbič u 82)

Standard (Belgija) - Ajaks (Holandija) 2:2 (Karsela-Gonzalez u 67, Emon u 90. iz penala - Huntelar u 19, Tadić u 34)

Benfika (Portugalija) - Fenerbahče (Turska) 1:0 (Servi u 69)

Crvena zvezda (Srbija) - Spartak (Slovačka) 1:1 (Ben u 23. iz penala - Grendel u 25)