0
Utorak 17.07.2018.
20:27 >> 22:35h

Crvena zvezda - Spartaks 2:0

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili letonski Spartaks, u revanš meču prvog kola kvalifikacija za Ligu šampiona. Prvi meč u Letoniji završen je 0:0.

twitter.com/crvenazvezdafk
Startnih 11 protiv Spartaksa na Marakani

- Crvena zvezda je pobedila 2:0 i plasirala se u drugo kolo kvalifikacija za Ligu šampiona, tamo je čeka Suduva iz Litvanije, prvi meč se igra u Beogradu!

- Kraj utakmice!

- 90. minut - Sjajan napad Zvezde, Jovančić je prošao i šutirao, spoljnim delom stopala ali nova uspešna odbrana golmana Spartaksa

- 89. minut - Poslednja izmena i u Spartaksu, izlazi Ošs, ulazi Smit.

- 85. minut - Treća izmena u Zvezdi, ulazi debitant Jovančić a izlazi Radonjić.

- 81. minut - GOOL! 2:0 za Zvezdu! Nenad Krstičić!

Kontranapad Zvezde preko Bena, koji šalje loptu na desnu stranu do Melega, koji odigrava povratnu u sredinu kaznenog gde Nenad Krstičić šutira petom, a lopta se odbija od jednog igrača Spartaksa i završava u golu.

MN Press
El Fardu Ben, strelac vodećeg gola

- 78. minut - GOOOOOOL! 1:0 za Zvezdu! El Fardu Ben!

Centaršut Radonjića iz kornera, Pavkov skače na prvoj stativi i šutira glavom, lopta stiže na drugu do El Fardua Bena koji ju je samo prosledio u mrežu.

Dugo se čekalo da sudija pokaže na centar zbog mogućeg ofsajda, ali pomoćni arbitar nije podigao zastavicu.

- 72. minut - Druga izmena u Zvezdi, debituje Dejan Meleg, Ebesilio izlazi.

- 71. minut - Dobra prilika za Stojkovića, koji se na desnoj strani nemastio pa šutirao pored gola.

- 64. minut - Stativa Radonjića!

Duga lopta sa desne na levu stranu, Rodić je sa ivice šesnaesterca idealno glavom vratio za Radonjića koji šutira "iz prve" ali lopta neće u gol...

- 61. minut - Opasna situacija u Zvezdinom šesnaestercu, lopta je nekoliko puta bila u nogama igrača Spartaksa ali bez ozbiljnije prilike za gol.

- 60. minut - Prva izmena u domaćem sastavu, umesto Milića ulazi Milan Pavkov.

- 55. minut - Šansa za Spartaks, bio je to odličan centaršut sa leve strane za Svarupsa, koji je pobegao Degeku i na sreću crveno-belih šutirao pored gola.

- 49. minut - Krstičić je krenuo napred a Kosorić ga faulirao na nekih dvadesetak metara od gola gostiju i za to dobio žuti karton. Ben i Rodić su pokušali neku akciju ali bezuspešno.

- 48. minut - Prva izmena u Spartasku, umesto Višnakovsa, ulazi Davidov.

- 46. minut - Nema izmena u sastavima ekipa, ali ima u formaciji Zvezde. Nemanja Milić je u špicu umesto Bena, koji je sada na desnom krilu.

- Počelo je drugo poluvreme...

- Suduva odolela Apoelu na Kipru!

Ako Zvezda pobedi Spartaks, u drugom kolu kvalifikacija će igrati sa litvanskom Suduvom, koja je neočekivano izbacila kiparski Apoel.

Apoel je slavio 1:0 u revanšu, ali je izgubio 3:1 u Litvaniji u prvom meču.

- Ovacije za Donalda! 25 000 gledalaca!

Doskorašnji vezista crveno-belih i prvi stranac kapiten u istoriji Crvene zvezde došao je na stadion Rajko Mitić da uživo podrži bivše saigrače u borbi za Ligu šampiona.

MN Press
Mičel Donald i Nikola Stoiljković

Doček za Donalda u tunelu #fkcz #czv #crvenazvezdafk

A post shared by FK Crvena zvezda (@crvenazvezdafk) on Jul 17, 2018 at 11:49am PDT

- Poluvreme...

- 45. minut - Bez većih uzbuđenja pred kraj prvog poluvremena...

- 39. minut - Oboren je Ebesilio na ivici šesnaesterca! Ben je izveo slobodan udarac sa 18 metara, lopta je prošla pored živog zida ali je Nerugals bio na mestu i odbranio!

- 38. minut - Nova šansa za Nemanju Milića! Oslobodio se čuvara i šutirao desnom nogom sa ivice šesnaesterca, pravo u golmana gostiju.

- 35. minut - Lepo je ubacio Rodić sa leve strane, nadskočio je Milić svog čuvara ali Nerugals brani.

MN Press
Nemanja Milić, najaktivniji igrač Zvezde večeras

- 28. minut - Opet Ben i opet loša završnica!

- 25. minut - Najbolja prilika za Spartaks do sada! Dimitrijev se lepo oslobodio Jovičića na levoj strani, uputio loptu na ivicu kaznenog na koju je natrčao Malejev, koji je šutirao preko gola.

- 20. minut - Napadaju crveno-beli sa svih strana ali još uvek bez gola!

- 16. minut - Bio je Ben u dobroj prilici ali nije dobro zahvatio loptu.

- 12. minut - Opet Milić u centru pažnje!

Odlična prilika ali promašaj, saradnja Bena i Ebesilija posle kornera, idealan centaršut na drugu stativu za Milića, ali se on nije dobro postavio i lopta ide preko gola.

- 9. minut - Prva "sporna" situacija pred golom Letonaca, posle centaršuta Ebesilija, Nemanja Milić je pao na petercu, borio se sa Onoratom, ali turski arbitar odmahuje rukom.

- 5. minut - Zvezda napada po levoj strani, nekoliko dobrih driblinga Radonjića ali loša završnica.

- 3. minut - Letonci pokazali inicijativu već na startu ali bez većih problema za Zvezdinu odbranu.

- Utakmica je počela...

U prvoj utakmici u Rigi nije bilo golova, pa srpski šampion mora da pobedi na "Mitiću" ako želi dalje.

Fudbaleri Vladan Milojevića "kružili" su oko gola protivnika koji je odlučio da se brani svim silama, a ta dominacija na sredini terena ipak nije pretvorena u veliki broj gol šansi, na kraju ni u sam gol, ali rezultat je daleko od nepovoljnog.

Milojević je uoči meča imao samo jednu dilemu - ko će biti centarfor? Odlaskom Aleksandra Pešića ostalo je uprašnjeno mesto špica, Stoiljković se povredio na prvoj utakmici, Pavkov je tu ali je on prednost dao El Farduu Benu.

Debi u crveno-belom dresu ima štoper Miloš Degenek, dok je prvi put u startnoj postavi Lorenco Ebisilio.

Sastavi:

Zvezda: Borjan - Stojković, Degenek, Savić, Rodić - Jovičić, Krstičić, Milić, Ebesilio, Radonjić - Ben.

Spartaks: Nerugals - Freimanis, Kosorić, Ošs, Šlampe - Onorato, Malejev, Dmitrijev - Višnjakovs, Kobzar i Svarups.