M. Topalović - Vesti A

Frozinone i Valjadolid ispunili misiju

Poznati poslednji članovi Serije A i LaLige

EPA

Fudbaleri Frozinonea plasirali su se večeras u Seriju A! Oni su u revanš meču finala plej-ofa Serije B na svom terenu savladali Palermo sa 2:0, što im je bilo dovoljno, imajući u vidu da su na Siciliji prethodno poraženi sa 2:1.
Svi ključni detaji večeras dogodili su se tokom drugog poluvremena. Frozinone je poveo u 52. minutu golom Majela, a konačnih 2:0 postavio je Ćano bukvalno u poslednjim sekundama utakmice, u šestom minutu sudijske nadoknade.
Odmah posle tog gola, navijači su u ogromnom broju uleteli na teren, pa se nije čulo ni da je sudija označio kraj utakmice.
Takođe, bitan detalj dogodio se sredinom drugog poluvremena, kada je sudija dva puta menjao odluku, od penala do slobodnog udarca za Palermo, iako je snimak pokazao da se prekršaj dogodio na samoj liniji kaznenog prostora, što je izazvalo velike proteste gostiju. Epilog svega, crveni karton zbog protesta za Davidovica, koji se u tom trenutku nalazio na klupi Palerma.
Frozinoneu je ovo drugi plasman u Seriju A u klupskoj istoriji, prethodno mu je to uspelo pre tri godine, 2015.

Uspeh Valjadolida
Fudbaleri Valjadolida su večeras odigrali nerešeno sa Numansijom u okviru baraža za Primeru i tako postali novi član španske elite.
U prvoj utakmici rezultat je bio 3:0 za "Valjekase", te je ovakav ishod bio i očekivan, konačni rezultat utakmice bio je 1:1.

Numansija je povela golom Del Morala u 87. minutu susreta, ali to nije bilo dovoljno da se na leđa baci ambiciozni domaćin.
Valjadolid nije dozvolio da meč uđe u neizvesnu završnicu, pa je Haime Mata u poslednjim sekundama susreta majstorski rešio pitanje pobednika ovog dvomeča.