0
Nedelja 20.05.2018.
15:32

Zvezdino šampionsko slavlje dan kasnije: Petarda, vatromet, autobus

Na stadionu Rajko Mitć stavljena je tačka na takmičenje u Superligi za ovu sezonu. Krunisana je Crvena Zvezda kao šampion Srbije da li 28. ili 29. put ostaje da se vidi. No krenimo redom.

FOTOGRAFIJE: MN PRESS
Šampioni Superlige za sezonu 2017/18: Fk Crvena Zvezda

Program i svečana ceremonija dodela medalja predvidjena za sat vremena pre utakmice počela je sa malim zakašnjenjem od 10 minuta. Na stadionu je u slavljeničkoj atmosferi je oko 35000 ljudi čekalo da po poslednji put ove sezone pozdravi izlazak na teren svojih ljubimaca. Jedan za drugim izlazili su igrači a publika ih pozdravljala dok su neki neki istaknuti zvezdaši ove generacije dobili ovacije i skandiranje.

Senku na ceremoniju dodele bacila je situacija pri izlasku mladog Luke Adzića koji izviždan kao da je član protivničke ekipe, zbog poznatih dešavanja oko njegovog odbijanja da produži ugovor sa klubom i najverovatnijeg odlaska u Belgijski Anderleht na leto.

Kada je legenda Crvene Zvezde Dragiša Binić uručio šampionski pehar kapitenu Nenadu Milijašu upriličen je vatromet na južnom delu tribine. Igrači su "prošetali" krug oko terena, da bi se ne kraju stacionirali ispod severne tribine gde su najvatrenije pristalice crveno-belih. Slavlje je trajalo oko desetak minuta, da bi se igrači nakon toga vratili na teren da odigraju utakmicu poslednjeg kola Superlige koja je imala revijalni značaj jer nije bio od važnosti ni za jednu ni za drugu ekipu.

Utakmica je završena rezultatom 5:1 (2:0) za domaćina. Mrežu "zmajeva" načeo je već u 18. minutu El Faradu Ben da bi tri minuta kasnije udvostručio prednost. Sa tim rezultatom se otišlo na pauzu. U poluvremenu je priredjena čast specijalnim gostima, mališanima sa Kosova i Metohije da prošetaju atletskom stazom. Drugo poluvreme je počelo kao i prvo, brzim golom. Mrežu je zatresao osamnestogodišnji Dejan Joveljić i trećim golom za dve utakimice najavio da će se ozbiljno računati na njega u sledećoj sezoni. Na kratko je prekinuta dominacija golom koji je Zvezdin igrač na pozajmici u Voždovcu Luković dao Borjanu ali niko na stadionu u tom trenutku nije ni obraćao pažnju na rezultat.

Da mu oproštaj od dresa Crvene Zvezde ostane u najlepšem sećanju potrudio se Mičel Donald koji je u 75. minutu pogodio gol Voždovca za 4:1, da bi konačni rezultat postavio još jedno dete omladinske škole, prelepim golom  Uroš Račić. Kada je sudija Majo Vujović označio kraj utakmice upriličen je ogroman vatromet kakav se obično viđa za novogodišnje praznike.

Igrači su se ponovo našli na stazi kod svojih najvatrenijih pristalica, slavili su, pevali, palili pirotehniku. Nakon nekog vremena igrači su krenuli ka otvorenom autobusu kojim su zajedno sa navijčima trebali da se nadju ispred Hrama Svetog Save i nastave slavlje. Da sve ne bude tako idealno, pobrinuli su se sami igrači, koji su najverovatnije neopreznim korišćenjem pirotehnike uspeli da zapale autobus. Panično su iskakali preko ograde autobusa u masu s'obzirom da se požar veoma brzo raširio i izlaz iz autobusa već bio u plamenu.

Brzom intervencijom policije i vatrogasaca koji su stigli nekih deset minuta od izbijanja požara u otežanim uslovima gde se masa ljudi nalazila na ulicama, uspeli su da lokalizuju požar. Deo igrača se vratio prema stadionu dok je deo nastavio zajedno sa navijačima put Hrama a kasnije i Pobednika na Kalemegdanu. Kod Hrama se zastalo i upriličen je još jedan u nizu slavljeničkih vatrometa.

Nakon nekog vremena nastavilo se put Kalemegdana, uz maksimalno obezbedjenje policije iz razloga što se u našem glavnom gradu kao što je poznato nalazi ogroman broj turista koji su došli da isprate fajnl-for Evrolige. Negde oko 23:50 stiglo se na plato kod Beogradskog pobednika gde se uz pesmu, piće, pirotehniku slavilo do dugo u noć.

Sezona 17/18 je završena, i sada predostoji kratak odmor igračima iz razloga što Zvezda evropske kvalifikacije za Ligu Šampiona podsećamo počinje od prvog kola a u kom sastavu ostaje da vidimo u danima koji predstoje.