170
0
Nedelja 18.02.2018.
13:23 >> 16:03h

Partizan slavio posle drame u Lučanima, domaćin završio meč sa devetoricom (VIDEO)

Drama u Lučanima - trijumf Partizana! Crno-beli su do 86. minuta gubili 1:0 na gostovanju Mladosti, ali su u finišu izabranici Miroslava Đukića, uz obilatu pomoć Lučanaca, stigli do tri boda - 2:1 (0:0) i nastavili poteru za Crvenom zvezdom koja i dalje ima devet bodova više.

M. Todorović - Vesti
Leandre Tavamba nije uspeo da zatrese mrežu Lučanaca iz nekoliko solidnih prilika

Do 70. minuta gledali smo dosadan fudbal, bez šansi, a onda posle jedne dubinske lopte, Stojković je izašao van šesnaesterca, odbio loptu glavom, ali je ona došla do iskusnog Predraga Pavlovića, koji sa 16 metara trese praznu mrežu gostiju.

Partizan je do finiša bio jalov, ali onda je Janko Tumbasević napravio glupost, dobio nepotrebno drugi žuti karton u 83. minutu. Posle jedne lopte, Marko Jevtović je ostao sam kao duh u šesnaesterecu domaćina i rutinski postigao gol. Posle toga, isključen je još jedan Lučanac, Petar Jovanović, takođe zbog dva žuta kartina, a sa devetoricom Lučanci nisu mogli da odole naletima "parnog valjka".

Posle centašuta sa leve strane, štoper Mladosti Šatara je nespretno glavom ubacio loptu u sopstvenu mrežu, za slavlje crno-belih, koji su se po ko zna koji put u ovom šampionatu izvukli pogocima u finišu.

Ipak, igra Partizana mora da brine Đukića pred revanš meč šesnaestine finala Lige Evrope protiv Viktorije u Plzenju.

U poslednjem meču kola, Radnički je pobedio u Nišu Bačku - 4:0, a tri gola postigao je iskusni vezista Saša Stojanović.

90+4. minut - Utakmica je gotova, Partizan se provukao u finišu.

89. minut - GOOOL, autogol igrača domaće ekipe Šatare, Patizan vodi.

87. minut - Isključen je i Petar Jovanović. Domaćin sa devetoricom.

86. minut - GOOOL, Marko Jevtović je ostao sam i lako savladao domaćina, za izjednačenje. Ima li vremena za potpuni preokret?

83. minut - Zbog dva žuta kartona isključen je vetista Mladosti Janko Tumbasević.

70. minut - GOOOL, Domaćin vodi, strelac je Predrag Pavlović. Greška Stojkovića, koji je nepotrebno izašao van kaznenog šesnaesterca. Iskusni vezista sa 17 metara je zatresao mrežu šampiona.

68. minut - Tavamba i Pantić su bili u dobroj prilici, ali fali Partizanu završnica. Sve manje vremena za goste.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.
45+1. minut - Završeno prvo poluvreme.
28. minut - Tavamba pokušava, ali je njegov šut izblokiran. Crno-beli pritiskaju, ali Lulanci zasad odolevaju pritiscima šampiona.
10. minut - Partizan napada. Posle slobodnog udarca Sume, Pantić je pokušao glavom, ali preko gola.
1. minut - Utakmica je počela

MLADOST (L) - PARTIZAN 1:2 (0:0)

Stadion u Lučanima. Gledalaca: 2.000. Strelci: Pavković 1:0 u 70, Jevtović 1:1 u 85, 1:2 Šatara autogol u 89.

MLADOST: Rosić, Jovanović, B. Milošević, I. Milošević, Šatara, Pešić, Pavlović, Pejović, Tumbasević, Radivojević, Golubović.

PARTIZAN: Stojković, Vulićević, N. R. Miletić, N. G. Miletić, Urošević, Đerlek, Jevtović, Pantić, Suma, Ivanović, Tavamba.