Nedelja 14.01.2018.
12:26
Vestionline, SEM A

Ljujićev projektil za remi Velingtona (VIDEO)

Srpski fudbaler Matija Ljujić oduševio je navijače Velingtona u svojoj tek drugoj utakmici u dresu novozelandskog kluba. Tim koji je u do njegovog dolaska u prethodna dva meseca osvojio samo dva boda, u tri dana uz dva nastupa Ljujića ostvario je pobedu i remi. Velington je prvo u sredu slavio protiv Melburna sa 2:1, da bi tri dana kasnije odigrao nerešeno sa ekipom Zapadnog Sidneja 1:1.

youtube.com/ Sports_ Mixes
Matija Ljujić postigao je prvenac u dresu Velingtona

U utakmici na Vestpak stadionu u Velingtonu, Zapadni Sidnej je došao do vođstva u 28. minutu preko Santalaba. Ljujić je na teren izašao u drugom poluvremenu i u 75. minutu doneo je bod svom timu. On je prihvatio odbijenu loptu na polovini terena, krenuo je ka golu protivnika i sa 25 metara snažnim udarcem levom nogom pogodio mrežu golmana Janjetovića, pogotkom koji će sigurno biti u konkurenciji za najlepši gol sezone A-lige.

Podsećamo da je pre godinu dana, dok je nosio dres Žalgirisa, pogodak srpskog veziste protiv Stumbrasa bio proglašen za najlepši gol sezone u litvanskom šampionatu. Veliki doprinos u ostvarivanju remija protiv Zapadnog Sidneja imao je i iskusni centarfor Andrija Kaluđerović, koji je odigrao kvalitetno svih 90 minuta.

Ljujić je ove nedelje postao član novozelandskog Velingtona, a u svojoj karijeri nosio je dresove Teleoptika, Rada i Žalgirisa. Narednu utakmicu Velington će odigrati kroz sedam dana na gostovanju protiv Njukasl Džetsa. Tim je trenutno poslednjeplasirani sa 11 osvojenih bodova na 15 mečeva, a šestoplasirani Zapadni Sidnej, koji se nalazi na poslednjoj poziciji koja vodi u plej-of mu beži osam bodova.