0
Subota 02.12.2017.
12:38 >> 15:07h

Zvezdi samo bod u Bačkoj Palanci, Boaći sprečio senzaciju

Fudbaleri Crvene zvezde su prekinuli niz od deset superligaških pobeda jer su u Bačkoj Palanci odigrali nerešeno protiv Bačke 2:2 (1:0) u prvom meču 20. kola.

A. Čukić
Ričmond Boaći je spasao Zvezdu od poraza u Bačkoj Palanci

Domaći se nimalo nisu uplašili trofejnog kluba. Od starta su pokazali sube i zasluženo poveli golom Ivana Đorića u 27. minutu. Na ruku mu je išla i nespretna intervencija golmana Kahrimana. Prednost je mogla da bude i veća jer je Makarić imao tri odlične šanse. Najbolja je bila neposredno posle gola kada je njegov šut zaustavio Kahriman.

Imala je i Zvezda svoje šanse, a pre svih Gobeljić, Srnić i Pešić. Ipak, i golman domaćih Lučić je pokazao da nije slučajno stao među stative.

Na početku drugog poluvremena Vladan Milojević je napravio dvostruku izmenu, umesto Gobeljića i Anđelkovića su ušli Rodić i Jovičić. Crveno-beli su nastavili sa napadima, a poravnanje rezultata je usledilo u 54. minutu. Posle kornera sa leve strane nastala je gužva u šesnaestercu, a najbolje se snašao Boaći koji je loptu sproveo u mrežu.

To nije slomilo duh bačkopalančana koji su i dalje igrali svoju igru. Takva igra im je donela novu prednost u 78. minutu kada je strelac bio Makarić koji se iskupio za neiskorišćene šanse u prvom poluvremenu.

Tada su crveno-beli krenuli na sve ili ništa, a u 85. minutu sudija Marko Popović, koji se danas oprostio od aktivnog suđenja, je pokazao na belu tačku. Najstrožoj kazni je prethodio faul Ilića nad Pešićem u šesnaestercu. Siguran izvođač najstrože kazne bio je Boaći.

Bačka – Crvena zvezda 0:0

Strelci: 1:0 Đorić (27), 1:1 Boaći (54), 2:1 Makarić (78), 2:2 Boaći (86) iz penala.

Stadion: "Slavko Maletin Vava" u Bačkoj Palanci.

Sudija: Marko Popović.

Bačka: Lučić, Varga, Ilić, Živković, Spremo, Balabanović, Švonja, Luković, Makarić, Đorić, Mićić.

Crvena zvezda: Kahriman, Stojković, Savić, Le Talek, Anđelković (od 46. Rodić), Donald, Gobeljić (od 46. Jovičić), Pešić, Srnić, Milić (od 65. Milijaš), Boaći.

90. minut - Kraj utakmice.

86. minut - GOOOOl, 2:2. Strelac je Boaće sa bele tačke.

85. minut - Penal za Zvezdu. Ilić je u šesnaestercu oborio Pešića, a sudija je odmah pokazao na belu tačku.

78. - GOOOL 2:1 za Bačku, strelac je Makarić. Pre pogotka, golman Kahriman je odbranio dva šuta, ali je Makarić ovoga puta bio precizan.

74. minut - Ivan Đorić je imao šansu da opet dovede domaće u vođstvo. Šutirao je po sredini iz srca šesnaesterca, ali su Zvezdini defanzivci dobro intervenisali.
65. minut - Treća izmena u Zvezdi. Izašao je Milić, a ušao Milijaš.
59. minut - Slavoljub Srnić je dobio žuti karton.

54. minut - GOOOL 1:1, strelac Boaći. Posle kornera nastala je konfuzija u šesnaestercu, a Boaći se najbolje snašao i zatresao mrežu.

46. minut - Nastavljena je utakmica. Trener Zvezde je napravio dvostruku izmenu. Izašli su Anđelković i Gobeljić, a ušli Rodić i Jovičić.

45+1. minut - Završeno je prvo poluvreme vođstvom domaćih 1:0.

42. minut - Žuti karton kod domaćih je dobio i Miloš Živković.
38. minut - Odlična šansa za Pešića, ali je sa nekoliko metara šutirao preko gola Bačke.
38. minut - Prvi žuti karton kod crveno-belih je dobio Mičel Donald, jer je drugi put na meču igrao rukom.

31. minut - Umalo da domaći dupliraju prednost. Makarić je i treći put imao šansu da zatrese mrežu, ali je Kahriman dobro intervenisao.

27. minut - GOOOL vodi Bačka 1:0. Strelac je Ivan Đorić, kojem je ovo drugi gol ove sezone.

25. minut -  Najbolja šansa za Zvezdu. Gobeljić je šutirao, ali je golman Lučić bio na mestu.

24. minut - Drugi žuti karton kod domaćih je dobio Švonja.
19. minut - Nova šansa za Bačku i opet je Luković uposlio Makarića, ali je ovaj bio neprecizan.

13. minut - Prvi žuti karton na utakmici je dobio fudbaler domaćih Boris Varga.

11. minut - Odlična šansa za domaće. Le Talek je pogrešio, lopta je došla do Makarića, koji je šutirao, ali se isprečio Vujadin Savić. Bačka izvodi treći korner.

7. minut - Prvi minuti protiču u početnom ispitivanju snaga. Zvezda ima inicijativu, ali bez konkretnih šansi.
1. minut - Utakmica je počela. Pre početka uručeni su pokloni Marku Popoviću koji se danas oprašta od suđenja.