0
Sreda 29.11.2017.
22:32 >> 22:58h

Premijer liga: Srećni "građani", het-trik Runija, raspucane "tobdžije" (VIDEO)

Posle 12 uzastopnih pobeda, malo je falilo da stanu i "građani", ali Rahim Sterling je u šestom minutu sudijske nadoknande doneo pobedu Mančester Sitiju protiv Sautemptona - 2:1 za nastavak neverovatne serije izabranika Pepa Gvardiole.

EPA-EFE/PETER POWELL
Meč sezone: Vejn Runi podsetio na trenutke kada je žari i palio terenima na Ostrvu

Domaćin je poveo pogotkom Kevina de Brujnea, "sveci" su izjednačili preko Romeu, 12 minuta pre kraja, ali je Steling doneo veliku radost Pepu Gvardioli. Neočekivano, Dušan Tadić je ostao na klupi za rezerve ceo meč iako je u prošlom kolu imao gol i asistenciju u pobedi tima sa juga Engleske nad Evertonom.

Junak večeri je Vejn Runi. Legendarni Englez odigrao je najbolji meč sezone, postigao het-trik u ubedljivoj pobedi Evertona nad Vest Hemom - 4:0 i potvrdio da nije još za penziju.

Arsenalov het-trik! "Tobdžije" su ostavrile treću uzastopnu pobedu u Premijer ligi. Na "Emiratima" je pao Hadersfil - 5:0 u 14. kolu šampionata Engleske. Prvi gol na meču delo je Francuza Aleksandrea Lakazeta, koji je već u trećem minutu zatresao mrežu gostiju. Hadersfild je odolevao do 68. minuta, a onda furizonih pet minuta čete Arsena Vengera. Žiru, Sančez i Ozil su matirali goste, da bi Žiru, koji je rezervista ove sezone u Premijer ligi, drugim golom na meču u finišu postavio konačnih 5:0.

Šampion Čelsi se mučio sa Svonsijem, ali je Antonio Rudiger pogotkom u 55. minutu doneo tri boda "plavcima".

Liverpul je slavio u Stouku, a meč je obeležio dvostruki strelac Mohamed Salah, koji je bio rezervista na ovom meču. Menadžer "redsa" Jirgen Klop je iznenadio postavom, ostavio je Salaha i Kutinja na klupi, a šansu u špicu dobio je mladi 20-godišnji Dominik Solanke, koji je asistirao Maneu za vodeći gol tima sa "Enfilda".

Rezultati 14. kola: Arsenal - Hadersfild 4:0 (Lakazet 3, Žiru 68, Sančesz 70, Ozil 73), Čelsi - Svonsi 1:0 (Rudiger 55), Bornmut - Barnli 1:2 (King 79 - Vud 37, Brejdi 65, Vilijams 78), Everton - Vest Hem 4:0 (Runi 18, 25, 66), Mančester Siti - Sautempton 2:1 (De Brujne 47, Sterling 90+6 - Romeu 78) Stouk - Liverpul 0:3 (Mane 17, Salah 77, 83).