FKCZ: Iza Partizanovog saopštenja stoji Slaviša Kokeza

Nije bilo potrebno da prođe mnogo vremena da iz Crvene zvezde stigne odgovor na saopštenje koje je danas objavio Partizan. Iz Ljutice Bogdana ponovo poručuju da iza svega stoji predsednik Fudbalskog saveza Srbije Slaviša Kokeza.

A. Čukić - Vesti
Ljuti su u Ljutice Bogdana

- Nastavljaju se pokušaji diskreditacije Crvene zvezde od strane Slaviše Kokeze i Partizana. Iako se oglasio naš 'večiti rival', jasno je da ih instruše prvi čovek FSS i da je tek sada očigledno da je poslao arbitre u Čačak i na naš stadion protiv Rada da bi nas uvukao u Partizanovo blato i opravdao sve krađe u ovoj godini.

Ali ovo saopštenje smo očekivali i na to već pripremili javnost. Verujemo da je sve to posledica činjenice da naše komšije ne mogu da pobede nikoga u Superligi i Kupu bez pomoći FSS.

Partizan je imao sedam penala zaredom u šest mečeva, dok je Crvena zvezda upozoravala da ishitrenim isključenjima i penalima na njenim mečevima protiv poslednjeg i pretposlednjeg tima, a sve u organizaciji FSS, sledi priprema i izjednačavanje urađenog - navodi se u saopštenju Zvezde dostavljenom medijima.

Iz Partizana su naveli više spornih situacija u kojima je Zvezdi pomagano tokom ove sezone, bilo penalima ili crvenim kartonima za protivnika. Slično su uradili i u Ljutice Bogdana odakle navode 12 spornih slučajeva.

1. Partizan – Napredak 1:1 (gol iz ofsajda u 96. minutu, nema kažnjenih)
2. Partizan – Voždovac 1:3 (penal pri rezultatu 0:0 u sedmom minutu)
3. Radnik – Partizan 0:2 (penal pri rezultatu 0:0 u 18. minutu, zatim penal na 0:1 u 89. minutu)
4. Radnik - Partizan 0:2 (poništen regularan gol Radnika u 45. minutu pri rezultatu 0:1)
5. Zemun – Partizan 1:3 (penal pri rezultatu 1:2 u 89. minutu)
6. Partizan – Bačka 3:1 (penal pri rezultatu 0:0 u 5. minutu)
7. Borac – Partizan 1:2 (penal pri rezultatu 1:1 u 88. minutu)
8. Borac – Partizan 1:2 (nepostojeći slobodan udarac u 97. minutu, meč produžen četiri minuta, za pobedonosni gol)
9. Mačva – Partizan 1:3 (penal pri rezultatu 1:1 u 84. minutu)
10. Rtanj – Partizan 0:3 (penal pri rezultatu 0:1 u 70. minutu)
11. Partizan - Čukarički 0:0 (Everton je slomio nogu Mudrinskom - samo žuti karton)
12. Javor - Partizan 0:2 (nedosuđen penal za Javor u 71. minutu pri rezultatu 0:2)

- Kao što se da videti razlika je ogromna u broju, vremenu i načinu na koji je FSS spašavao Partizan ne bi li ostao u trci za titulu. Da takvih penala i sudijskih 'previda' nije bilo bodovna razlika bi bila još veća, a pitanje je da li bi igrali Kup Srbije. Pritom se našim igračima lome noge, a da rival ne dobije ni javnu opomenu. To je 'sila prava' kako je vide u FSS i Humskoj i na koju su navikli.

Ali za razliku od prošle godine sada neće uspeti. Suština svega da je to sprega čelnih ljudi FSS i Partizana da se za predstojeći derbi ne deligira bilo koji nepristrasni arbitar i na taj način umanji mogućnost da Zvezda uveća prednost na tabeli. Ipak, verujemo u svoj stručni štab i igrače pa ako su se već toliko uplašili neka dovedu sudije odakle hoće, ali tražimo da FSS obezbedi regularnost takmičenja. A ako to ne može onda neka rukovodeći ljudi FSS podnesu ostavke - poručili su iz crveno-belog tabora.