0
Nedelja 26.11.2017.
16:03 >> 19:03h

Subotičani "otkinuli" bodove crno-belima (VIDEO)

U poslednjem meču 18. kola Superlige Srbije Partizan i Spartak su podelili bodove odigravši 1:1 u Humskoj što najviše na ruku ide Crvenoj zvezdi koja je tako uvećala prednost u odnosu na večitog rivala na šest poena. Partizanu sledi gostovanje Voždovcu već u sredu i ako se uskoro nešto ne promeni u igri crno-belih ovo bi mogla da bude kobna nedelja po njih.

M. Todorović
Tavamba je usamljen u napadu domaćih, Ožegović nije u protokolu

Ritam od dve utakmice nedeljno primorao je trenera Đukića da na megdan Subotičanima izvede nešto izmenjen sastav u odnosu na onaj koji je savladao Jang Bojse, a ispostaviće se da ni igrači koji su bili na terenu nisu imali dovoljno svežine da se ozbiljnije suprotstave Subotičanima.

Slobodno bi moglo da se kaže da su gosti bili i bolji rival, odnosno imali su veći broj izglednih prilika za gol pa je remi najmanje što su zaslužili iz ovog meča.

Istina, domaći su povei preko Tošića u 48. minutu i izgledalo je da će to biti dovoljno da crno-beli krenu ka pobedi pošto se retko dešava da kada prvi postignu gol ostanu bez trijumfa.

Međutim, gosti nisu klonuli duhom već su nastavili da igraju u istom ritmu što im se isplatilo u 72. minutu kada je najbolji strelac "golubova" Nemanja Nikolić savladao Stojkovića udarcem glavom.

Partizan - Spartak 1:1 (0:0)

Tošić 48 - Nikolić 72

Stadion: Partizana

Sudija: Jovan Šegrt

Žuti kartoni: Stojković, Ivanović (Spartak)

Partizan: Stojković, Radin, Ostojić, Mitrović, Antonov, Everton, Janković (45 Đuričković), Tošić, Suma (46 Solomon), Pantić (73 S. Ilić), Tavamba.

Spartak: Ostojić, Šimura, Kerkez, Ćalasan, Stojković, Hajdin, Jočić (83 Torbica), Ivanović, Savković, Nikolić, Čečarić (73 Abaz).

Pokušavali su domaći inicijativom da slome otpor tima Aleksandra Veselinovića, ali su oni disciplinovanom igrom uspeli da sačuvaju remi i da ne dozvole da se mreža golmana Ostojića zatrese još jednom.

Tok meča:

Drugo poluvreme

KRAJ: Partizan - Spartak 1:1 (0:0)
90+2. minut - Lepa akcija gostiju, šutirao je Ivanović, odbranio Stojković
90. minut - Igraće se još tri minuta nadoknade izgubljenog vremena
85. minut - Partizan drži loptu, ali ne može da dođe do Ostojićevog gola
80. minut - Slobodnjak za Tošića sa oko 20 metara, ali prebacio je gol za nekih pola metra
75. minut - Tavamba šutira, Ostojić brani

72. minut - GOOOOOOL, izjednačili su gosti, strečac je Nemanja Nikolić koji je posle centaršuta Stojkovića sa desne strane zakucao loptu u gol domaćih

68. minut - Šansa za domaće, kontra, Đuričković obilazi golmana Ostojića, ali mu je lopta pobegla i sa gol-aut linije nije mogao da je pošalje u mrežu

64. minut - Ponovo Stojković brani udarac Savkovića, koji je bio dosta iskosa pa nije mogao bolje da šutira

59. minut - Dobra akcija gostiju, ali Hajdin nije uspeo da šutira kako je planirao pa je lopta otišla daleko od gola
56. minut - Uprkos primljenom golu gosti nisu klonuli već su nastavili da napadaju

48. minut - GOOOOOOOL, Tošić je centrirao u kaznini prostor, na loptu je krenuo Đuričković, ali je nije zalačio pto je zbunilo golmana Ostojića, lopta je završila u mreži

46. minut - Još jedna izmena kod domaćih, Solomon umesto bledog Sume

Prvo poluvreme

Kraj prvog poluvremena, Subotičani su imali bolje šanse za gol, a za 0:0 je verovatno najzaslužniji Vladimir Stojković. Imao je i Partizan svoje šanse za gol.

45. minut - Janković je morao da izađe iz igre zbog povrede, u igri je Đuričković, igraće se još minut nadoknade

44. minut - Najbolja šansa na meču, Savković jedan na jedan sa Stojkovićem, golman Partizana je odbranio ponovo

39. minut - Ređaju se šanse za goste, sada je Ivanovićev šut odbranio Stojković

37. minut - Gužva u kaznenom prostoru Partizana, gosti su tražili penal, Šegrt je samo odmahnuo rukom

35. minut - Šimura je putirao posle kornera sa nekih 12 metara, ali je prebacio gol Stojkovića

27. minut - Nova prilika za Subotičane, Savković je pokušao glavom, brani Stojković

25. minut - Ostojić brani "žabicu" Zorana Tošića

19. minut - Odlična šansa za Pantića, polse centaršuta Tošića vezista crno-belih je bio usamljen pred golom gostiju, ali je loše šutirao glavom

15. minut - Prva velika šansa za domaće, Tavamba je šutirao lepo, ali Ostojić brani

10. minut - Ako je suditi po početku meča gosti nisu došli u Humsku da se brane, za sada ozbiljno prete golu domaćina

3. minut - Prva šansa za goste, Kerkez je probao, brani Stojković

1. minut - Utakmica je počela, sa centra su krenuli gosti