0
Četvrtak 23.11.2017.
18:05 >> 21:25h

Zvezda mogla i do pobede u Belorusiji, protiv Kelna druga "meč lopta" (VIDEO)

U meču 5. kola H grupe Lige Evrope Crvena zvezda je propustila priliku da savlada BATE na "Borisov areni" pošto je imala daleko bolje šanse od domaćina, ali na kraju mora da se zadovolji bodom - 0:0. Zanimljivo je da ni na trećem gostovanju u grupnoj fazi crveno-beli nisu primili gol, a za plasman u 1/16 finala boriće se sa Kelnom ( . decembra) koji je pred svojim navijačima savladao Arsenal sa 1:0.

Tanjug/AP
Rodić je mogao da se proslavi, imao je tri odlične šanse za gol, ali nije imao sreće

Podelom bodova mogu da budu zadovoljna oba tima, ali pre svega domaćin pošto je Zvezda imala bolje prilike za gol i dominirala je terenom u ne toliko dobroj utakmici.

U prvom poluvremenu nije bilo idealnih prilika za gol, ali je čak i tada srpski tim bio bolji rival koji je sve vreme kontrolisao dešavanja na terenu.

U drugom delu su počele da se ređaju stoodstotne šanse. Sve je počelo Gordejčuka, koji nije pogodio okvir gola u 47. minutu, a samo tri minuta kasnije Milan Rodić je uzdrmao konstrukciju gola domaćina, ali nije imao sreće da se lopta odbije preko gol linije.

Isti igrač je imao još dve šanse, od kojih je bolja bila ona u 93. minutu, kada su igrači BATE-a sa gol linije izbili loptu i spasili se poraza. Do gola je mogao i Ričmond Boaći u 87. minutu kada je slabo šutirao glavom sa pet metara, a mogao je da bira u koji će ugoa da pošalje loptu, umesto toga praktično je pogodio mesto gde se nalazio golman Šćerbinski.

BATE Borisov - Crvena zvezda 0:0

Stadion: Borisov arena

Sudija: Sven Odvar Moen (Norveška)

Žuti kartoni: Rodić, Krstičić (Crvena zvezda)

BATE Borisov (4-2-3-1): Šćerbicki, Rios, Buljat, Milunović, Poljakov - A. Volodko (56 Baga), Dragun - Stasevič, Ivanić, Gordejčuk (79 M. Volodko), Signjevič - Rodionov (62 Signevič).

Crvena zvezda (4-2-3-1): Borjan - Stojković, Savić, Le Talek, Rodić - Donald, Krstičić - Milić (65 Pešić), Kanga, Srnić (90 Račić) - Boaći (90+2 Gobeljić).

Crvena zvezda posle pet odigranih kola ima šest bodova, koliko i Keln, dok je BATE na pet osvojenih poena. U poslednjoj rundi 7. decembra crveno-beli će na stadionu Rajko Mitić dočekati Keln i biće im dovoljan i bod u slučaju da Belorusi ne naprave senzaciju i trijumfuju u Londonu.

Tok meča:

Drugo poluvreme

KRAJ: BATE Borisov - Crvena zvezda 0:0, bolje šanse imali su Beograđani, ali nisu imali sreće da dođu do trijumfa

90+3. minut - Ponovo je Rodić bio u šansi, i to u poslednjim sekundama, ali su elorusi izbili loptu sa gol linije

90. minut - Igraće se još tri minuta nadoknade izgubljenog vremena

87. minut - Kakva šansa za Zvezdu, Boaći je bio sam na pet metara, ali je glavom šutirao po sredini gola pa Šćerbinskom nije bilo teško da odbrani

86. minut - Boaći je pao posle kontakta sa Šćerbickim, ali nije bilo penala pošto je golman domaćih prvi stigao do lopte
81. minut - Boaći je hvatao volej, ali mu je lopta prešla preko noge i otišla daleko od gola
78. minut - Nova gužva pred golom domaćih, oštra lopta u peterac, ali niko nije uspeo da je skrene u mrežu

72. minut - Ponovo je Rodić bio u šansi, posle kornera je šutirao glavom, ali nije bio precizan

Loše vesti iz Nemačke, Keln je poveo protiv Arsenala 1:0 golom Žirasija sa bele tačke u 62. minutu
65. minut - Prva promena u Zvezdi, umesto Milića igraće Pešić, gosti sada sa dva špica
60. minut - Dobra prilika za Rodionova, ali mu je lopta ostala iza leđa pa je Borjan intervenisao

50. minut - Kakav šut Rodića sa oko 20 metara, i to slabijom desnom nogom, ali lopta pogađa prečku i odbija se u polje

47. minut - Najbolja šansa na meču, srećom Gordejčuk nije pogodio Borjanov gol posle dobre akcije domaćih

46. minut - NIje bilo promena u timovima u pauzi

Prvo poluvreme

45+1. minut - Završen je prvi deo, golova nema, kao ni velikih šansi, ali moglo bi da se kaže da je Zvezda bila bolji rival - 0:0

45. minut - Igraće se još minut nadoknade izgubljenog vremena

I u Štark areni se pomno prate dešavanja u Borisovu. KK Crvena zvezda od 21.00 igra protiv Baskonije

38. minut - Dva vezna kornera za Zvezdu, ali bez prave šanse za gol
36. minut - Kanga je šutirao sa oko 27-28 metara, ali je Šćerbicki budan
31. minut - Gordejčuk natrčava na odbitak, ali lopta ide visoko preko gola posle njegovog šuta

24.minut - Udarac Milića sa distance, ali golman domaćih nije imao težak zadatak

22. minut - Udarac glavom Boaćija, brani Šćerbicki
17. minut - Domaći su se konsolidovali i sve češće prete Borjanu, ali još bez direktnog udarca

11. minut - Inicijativa crveno-belih, još jedna lepa akcija, ali je Boaći promašio loptu

7. minut - Još jedna šansa za goste, Srnić je oprobao udarac glavom

2. minut - Udarac Kange sa distance, nije bio precizan
1. minut - Utakmica je počela

Navijači Crvene zvezde, njih oko 500-600, ispunili su polovinu južne tribine na Borisov areni, a neposredno pred početak utakmice razvili su transparent u čast generala Ratka Mladića.

- Hiljadu doživotnih da su ti dali častan Srbin tebe slavi!