0
Nedelja 05.11.2017.
12:29 >> 15:04h

Partizan ne može bez drame: Crno-beli iščupali pobedu u Šapcu (VIDEO)

Crno-beli su u ovom šampionatu majstori finiša. Posle Zemuna i Borca, Partizan je slavio i u Šapcu protiv Mačve - 3:1 (0:1) i nastavio poteru za liderom Crvenom zvezdom. Šampion je prespavao prvo poluvreme, ali u nastavku četa Miroslava Đukića je uspela opet da iščupa tri boda.

M. Todorović - Vesti
Leandro Tavamba postigao izjednačujući gol za Partizan u Šapcu

U prvih 45 minuta, Šapčani su dominirali, poveli lepim golom iz slobodnog udarca Mladena Lazarevića, imali još nekoliko dobrih prilika. Protića je sa metra prebacio gol gostiju. U nastavku  - kazna. Probudili su se gosti u drugih 45 kinuta. Tavamba je izjednačio, a onda drama u finišu meča. Partizan je napadao, ali nije imao mnogo šansi da ugrozi gol Filipovića.

Ipak, u 83. minutu ključni trenutak meča. Posle gužve u šesnaestercu domaćina, pao je Danilo Pantić, a sudija je pokazao na "belu tačku". Iskusn kapiten Saša Ilić je bio siguran i tada je bilo jasno da će bodovi da odu u Beograd. U pretposlednjem minutu sve dileme oko pobedika rešio je mlađani Đorđe Jovanović.

Detalj sa meča u Šapcu

Crno-beli opet nisu briljirali, kao i tokom čitave sezone, ali bodovi se pišu - Partizan je nastavio juranju za ljutim rivalom, Crvenom zvezdom. I na ovom meču Đukić nije mogao da računa na povređenog najskupljeg igrača u istoriji Partizana, Sejdubu Sumu.

90+4. minut  Gotov je meč, nova tri boda Partizana!!!

89. minut - GOOOL - Đorđe Jovanović rešava pitanje pobednika, 1:3.

86. minut - GOOOL, Saša Ilić je siguran, Partizan na pragu pobede.

84. minut - Penal za Partizan posle faula nad Pantićem.

82. minut - Lazarević opet je imao šansu iz slobodnog udarca, ali ovaj pu je "živi zid" zaustavio šut štopera crno-belih.
67. minut - Inicijativa Partizana, šampion želi ceo plen u Šapcu.

54. minut - GOOOL, Tavamba je izjednačio. Odličan prodor Vulićevića, savršen centaršut,  a visoki napadač je glavom zatresao mrežu domaćina.

47. minut - Nova šansa za Mačvu, Gemović šutira, ali Stojković opet na pravom mestu.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.
45+2. minut - Prvo poluvreme je završeno.

41. minut - Tavamba je izašao sam ispred Filipovića, ali se spetljao napadač Partizana. Najbolja prilika za goste.

37. minut - GOOOOL, Mačva vodi, prelep gol Mladena Lazarevića iz slobodnog udarca.

35. minut - Brazilac Everton je dovio žuti karotn, mogao je i crveni, Slobdan udarac za Mačvu sa 25-ak metara.
32. minut - Loš Partizan, i dalje bez prilike za goste.
20. minut - Partizan rezervisan u prvom delu prvog poluvremena. Bez prilike za gol četa Miroslava Đukića.

9. minut - Posle kornera, kolosalna šansa za Mačvu. Sa dva metra Radoš Protić glavom prebacuje gol. Domaćin opasniji na startu.

8. minut - Velika prilika za domaćine, ali Stojković spasava gol Partizana. Šutirao je Gemović.

6. minut - Prvo uzbuđenje pred golom domaćina, ali Filipović otklanja opasnost.
1. minut - Utakmica je počela. Lep ambijent u Šapcu. Više od 7.000 gledalaca.

MAČVA: Filipović, Pejović, Ristivojević, Lazarević, Protić, Ivić, Obrovac, Gemović, Adamović, Arsenijevi, Matić.

PARTIZAN: Stojković, Vulićević, N.R. Miletić, Mitrović, N.G. Miletić, Everton, Jevtović, Janković, Tavamba, Tošić, Ožegović.