0
Nedelja 22.10.2017.
17:10 >> 22:56h

Serija A:Golčina Kolarova u Mihinom stilu, Lacio niže pobede, kanonada Juventusa (VIDEO)

Sedam mečeva 9. kola Serije A odigrano je u nedelju, a za nas najzanimljiji duel odigran je u Torinu gde je Roma uspela da savlada domaći tim sa 1:0.

EPA-EFE/ALESSANDRO DI MARCO
Kolarov je podesio nišanske sprave

Gol odluke postigao je naš Aleksandar Kolarov koji je u 69. minutu poslao prvi projektil koji Sirigu nije imao šanse da zaustavi. Iskusni levi bek je odlično odigrao svih 90 minuta, dok je na drugoj strani za domaće ceo meč odigrao Adem Ljajić.

Kjevo naših Ivana Radovanovića i Nenada Tomovića osvojio je sva tri boda u malom gradskom derbiju savladavši Veronu. Pobedu na svom terenu upisala je i Atalanta koja je golom Kornelijusa savladala Bolonju.

Na san Siru nije bilo pogodaka u duelu Milana i Đenove, za koju je od 52. minuta igrao Darko Lazović, a gosti su možda mogli i do celog plena pošto su od 25. minuta imali igrača više posle isključenja Bonućija.

Sva tri boda na gostujućem terenu osvojili su Sasuolo u deulu sa SPAL-om i Fiorentina koja je zgromila najgoru ekipu u ligi Benevento. Nikola Milenković je utakmicu geldao sa klupe za rezerve.

Juventus je više od sat vremena imao igrača manje u duelu sa Udinezeom pošto je Mandžukić isključen u 26. minutu, ali to ga nije sprečilo da zgromi domaćina i da trijumfuje rezultatom 6:2. "Het-trik" je postigao nemački reprezentativac Sami Hedira, a zanimljivo je da se niko od napadača "stare dame" nije upisao u strelce, Iguain, Mandžukić ili Dibala.

Za kraj dana Lacio je uspeo da savlada slabašni Kaljari sa 3:0 i tako zabeleži četvrtu uzastopnu ponedu u Seriji A, odnosno šestu ako se računa i Liga Evrope. Ponovo je raspoložen bio Ćiro Imobile koji je postigao dva pogotka, a treći je delo Bastosa. Naš Sergej Milinković Savić je odigrao vrlo dobro svih 90 minuta.

Rezultati, 9. Kolo: Kjevo - Verona 3:2 (Ingleze 23, 30pen, Pelisije 73 - Verde 6, Pacini 55pen), Atalanta - Bolonja 1:0 (Kornelijus 71), Benevento - Fiorentina 0:3 (Benasi 18, Babakar 47, Tero 66pen), Milan - Đenova 0:0, SPAL - Sasuolo 0:1 (Politano 1), Torino - Roma 0:1 (Kolarov 69), Udineze - Juventus 2:6 (Perica 8, Danilo 47 - Samir 14ag, Hedira 20, 59, 87, Rugani 52, Pjanić 80), Lacio - Kaljari 3:0 (Imobile 7pen, 41, Bastos 49), Subota: Sampdorija - Krotone 5:0, Napoli - Inter 0:0.