0
Nedelja 22.10.2017.
14:37 >> 17:13h

Partizan arhivirao Bačku i prišao Zvezdi na bod (VIDEO)

Posle dva vezana remija na svom stadionu, u duelima sa Napretkom i Čukaričkim, Partizan je u meču 14. kola pred svojim navijačima savladao Bačku sa 3:1 (2:1).

M. Todorović - Vesti
Ognjen Ožegović postigao je treći gol u sezoni

Trener Đukić je u ovom meču malo izmešao karte pošto tim igra u ritmu četvrtak-nedelja pa su na klupi završili prvotimci Suma i Tavamba, a Stojkovića nije bilo ni u protokolu. Meč je praktično stao u prvih dvadestak minuta kada su pala sva tri gola.

Brzopotezno su domaći poveli sa 2:0 pošto je najpre Jevtović iskoristio opravdano dosuđeni penal u 7. minutu, da bi potom Ožegović iskoristio priliku koja mu se ukazala pošto je izašao sam ispred istrčalog Jevrića.

Izgledalo je da se gostima iz Bačke Palanke smeši katastrofa, ali umesto toga Mićić je pogotkom u 21. minutu vratio neizvesnost u meč koja je trajala do poslednjeg sudijskog zvižduka.

Mogli su gosti do izjednačenja početkom drugog dela preko Makarića, ali to je praktično bila i jedina prilika do koje su došli u preostalom delu meča. Sa druge strane dobre prilike su imali Janković i Antonov, dok je rezervista Tošić pretio udarcima sa distance, uglavnom bezopasno.

Poslednji pogodak pao je samo nekoliko sekundi pre samog kraja kada je dobru kontru golom okončao Tavamba, a odličnu asistenciju je upisao Janković.

Partizan - Bačka 3:1 (2:1)

Jevtović 7pen, Ožegović 14, Tavamba 90+3 - Mićić 21

Stadion: Partizana

Sudija: Dejan Santrač

PARTIZAN: Jovičić, Vulićević, Nemanja R. Miletić, Mitrović, Antonov, Everton, Jevtović, Janković, Ilić, Pantić (58 Tošić), Ožegović (78 Ožegović).

BAČKA: Jevrić , Varga, Živković (20 Ilić), Klisura, Bjeloš, Đorić, Radinović (78 Švonja), Trifunović, Spremo, Mićić, Makarić (62 Bašanović).

Tok meča:

Drugo poluvreme

KRAJ - Utakmica je završena, Partizan - Bačka 3:1

90+3. minut - GOOOOOL, Tavamba posle asistencije Jankovića reševa meč - 3:1

87. minut - Zapretili su Bačvani, ali je Jovičić bio siguran

80. minut - Nova šansa za Partizan, Antonov je izbio sa ispred golmana Jevrića, prebacio ga je, ali lopta ide pored stative

78. minut - Kakav promašaj Jankovića, sa samo pet metara je prebacio gol posle odličnog soloprodora posle kog je uzbacio dva igrača Bačke

71. minut - Jevrić brani udarac Tošića sa velike udaljenosti

67. minut - Tošić je šiutirao sa distance posle indirektnog udarca, ali nije bio precizan
58. minut - Prva promena, Pantića je na terenu zamenio Zoran Tošić
55. minut - Partizan ima inicijativu, drži loptu, ali nema prave šanse za promenu rezultata

47. minut - Velika šansa za goste, Makarić je povratnu loptu poslao visoko preko prečke

46. minut - Počelo je drugo poluvreme, nije bilo izmena

Prvo poluvreme

45+1. minut - Mirniji drugi deo poluvremena. Posle prvih 45 minuta, vodi Partizan - 2:1.
26. minut  - Janković je pokušao iz slobodnog udarca, dobro je nišanio, ali je lopta je otišla malo iznad gola.

21. minut - GOOOL, Bačka smanjuje, strelac je Luka Mićić, koji je pobegao štoperima Partizana i matirao Jovičića.

14. minut - GOOOL, Ognjen Ožegović je izbegao ofsajd zamku, a onda se ušetao u mrežu, za sigurnoih 2:0. Ovo je treći gol za nekadašnjeg mladog reprezentativca u Super ligi.

7. minut  - GOOOL, Marko Jevtović sa bele tačke dovodi Partizan u vođstvo.

6. minut - Penal za Partizan, opravdano dosuđen posle starta nad Markom Jankovićem.

1. minut - Utakmica je počela. Nekoliko hiljada gledalaca u Humskoj.