0
Četvrtak 19.10.2017.
17:44 >> 21:34h

Zvezda bez sreće, "makazice" Žirua za pobedu Arsenala (VIDEO)

Crvena zvezda nije uspela da ostane neporažena u meču 3. kola Lige Evrope u kom je na svom stadionu "Rajko Mitić" ugostila Arsenal pred više od 50.000 navijača, pošto je tim iz Londona pobedio sa 1:0 (0:0), golom Žirua u 85. minutu.

N. Đurović - Vesti
Boaći je pogodio prečku u 31. minutu, da je ta lopta ušla ko zna šta bi bilo

Hrabro je Zvezda izašla na megdan timu iz Londona, bez obzira što je Arsen Venger malo promešao karte i priliku je pružio nekim igračima sa manjom minutažom ipak se radi o timu iz Premijer lige.

Mogli su gosti na startu meča do vođstva da je Volkot bio prisebniji ili da je uhvatio golmana Borjana na spavanju, ali je ovaj odlično intervenisao. Sa druge strane odlične prilike su imali Boaći i Radonjić. Prvog je sprečila prečka da postigne gol, a drugom je prvo udarac odbranio Čeh, a potom mu je izblokiran drugi pokušaj.

Odličnu igru u prvih 45 minuta crveno-beli nisu uspeli da krunišu vođstvom, pa se pojavio strah da bi to gosti mogli da iskoriste. Nešto bolje je Arsenal otvorio drugi deo, ali nije bio uspešan u završnici, baš kao ni Krstičić i Srnić na drugoj strani, odnosno Čeh se pobrinuo da lopta ne uđe u gol.

Kako je vreme odmicalo činilo se da će meč biti završen bez pobednika, ali kada je Rodić isključen u 81. minutu posle drugog žutog kartona bod je izgledao kao "kuća" za crveno-bele. Do njega nisu uspeli da dođu pošto je odličnu akciju sa Volkotom lepim golom krunisao Žiru koji je prepoznatljiv po pogocima u završnici utakmica.

Crvena zvezda - Arsenal 0:1 (0:0)

Žiru 85

Stadion: Rajko Mitić

Gledalaca: 52.000

Sudija: Benoa Bestijen (Francuska)

Žuti kartoni: Rodić, Boaći, Le Talek, Babić (Crvena zvezda) - Kokelan, Nelson (Arsenal)

Crveni karton: Rodić (Crvena zvezda)

Crvena zvezda (4-2-3-1): Borjan - Stojković, Savić (66 Babić), Le Talek, Rodić - Donald, Krstičić - Srnić, Kanga, Radonjić - Boaći (80 Pešić).

Arsenal (3-4-2-1): Čeh - Elneni, Debiši, Holding - Nelson, Vilkok (89 Mekguan), Kokelan (89 Šaf), Mejtland-Najls - Volkot, Vilšer - Žiru.

Arsenal je tako došao do treće pobede i devet bodova, dok je Crvena zvezda ostala na četiri boda iz dva kola.

Tok meča:

Drugo poluvreme

KRAJ - Crvena zvezda - Arsenal 0:1, golom Žirua u 85. minutu

90+4. minut - Zvezda pokušava do izjednačenja i sa igračem manje, ali ne ide

Kraj u Borisovu, BATE - Keln 1:0 (0:0)
90+1. minut - Stojković je pao u šesnaestercu, Bestijen je ostao nem
90. minut - Pet minuta nadoknade
89. minut - Prva izmena kod gostiju, Mekguan je u igri umesto Vilkoka.○Odmah potom Šaf menja Kokelana
87. minut - Udarac Kange sa distance, nije bio precizan

85. minut - GOL, Arsenal vodi, strelac je Žiru - 0:1, lep gol makazicama, Borjan nije mogao ništa

82. minut - Odmah izmena kod Zvezde, Gobeljić umesto Srnića

81. minut - Rodić dobija drugi žuti karton zbog nesmotrenog faula, Zvezda sa igračem manje u završnici

80. minut - Pešić je zamenio Boaćija
74. minut - Žiru nije dobro uhvatio volej posle kornera
70. minut - Udarac Kange sa distance, ali nije lopta išla u okvir gola
68. minut - Radonjić je povukao kontru, došao je do gola, ali je šutirao pravo u Čeha

66. minut - Prva izmena, Babić umesto povređenog Savića

64. minut - Slobodnjak za Arsenal, odlična pozicija po sredini 20-22 metra, ali Nelson pogađa "zid"
60. minut - Žuti karton za Boaćija zbog povlačenja Volkota, a onda i za Le Taleka
U međuvremenu u Borisovu BATE vodi protiv Kelna 1:0 golom Riosa u 55. minutu
54. minut - Srnić je iskoristio grešku Elnenija, odlično je šutirao pravo prego glave Čeha, ali ovaj odlično brani i šalje loptu u korner
52. minut - Čeh brani udarac Krstičića glavom, lopta je išla pravo u njega, dobra akcija domaćih
50. minut - Ponovo Borjan čuva svoj gol, ovog puta je zapretio Nelson
48. minut - Velika pansa za Arsenal, ali je Žiru reagovao početnički

"Delije" su uoči početka drugog dela razvili ogromnu "šetalicu" na kojoj je lik Svetog Simeona mirotočivog

46. minut - Počelo je drugo poluvreme šansom za Srnića, Elneni odlično reaguje

Prvo poluvreme

45+2. minut - Završeno je prvo poluvreme 0:0, Zvezda više nego ravnopravna mož da i bolja u duelu sa slavnim Arsenalom.

45. minut - Igraće se još dva minuta nadoknade
44. minut - Bila je gužva u kaznenom prostoru Zvezde, ali bez opasnosti po Borjana
40. minut - Malo zatišje makar kada su velike šanse u pitanju

Hvala što zajedno sa nama pratite utakmicu!

31. minut - Dve vezane šanse za Radonjića, oba puta je izblokiran, prvo Čeh, a onda Nelson. Šansa je bila još bolja nego Boaćijeva

27. minut - Boaći pogađa prečku posle kornera, Zvezda napada, 1:1 u velikim šansama

26. minut - Boaći kasni za malo, Čeh izbacuje loptu u korner
20. minut - Kontra Zvezde, Boaći i Srnić su vukli loptu, ovaj drugi je šutirao, ali dosta loše

18. minut - Gužva u kaznenom prostoru gostiju, Boaći i Kanga su driblali, ali nisu uspeli ništa da urade

16. minut - Udarac Krstičića sa distance, ali lopta ide pored gola

15. minut - Odlična intervencija Borjana posle udarca Volkota, velika šansa za Arsenal

Navijači Arsenala smešteni su između zapadne i jućne tribine

13. minut - Boaći je driblao u kaznenom prostoru Arsenala, ali povratna lopta nije bila najbolja
12. minut - Dobra akcija crveno-belih, ali na kraju samo korner
5. minut - Englezi su tražili penal, ali sudija Bestijen ostao je nem
3. minut - Kangi je ukazana pomoć, srećom ne radi se o povredi koja ga je ranije mučila i vratiće se u igru
1. minut - Sa centra su krenuli gosti

Došlo je vreme da utakmica počne, srećno Zvezdo! Delije su još jednom napravile spektakularnu koreografiju.

18.49 - Na "Marakani" se ori "UEFA mafija, Kosovo je Srbija"

18.36 - Na teren su prvi izašli fudbaleri Arsenala i naravno dočekani su zvižducima

18.15 - Oko 500 navijača Arsenala u 11 autobusa, pod jakom policijskom pratnjom, prevezeni su do Topčiderskog brada, objavljeno je na sajtu UEFA uz video snimak iz vazduha.

18.11 - Dosta toga je promenjeno na bolje na stadionu "Rajko Mitić" u prethodna dva meseca.

17.57 - Ostalo je još sat vremena do početka meča, za sada je najpopunjenija severna tribina stadiona u Ljutice Bogdana.

17.54 - Poznati su sastavi timova za večerašnji duel, pogledajte ih ispod u tekstu. Ni jedan ni drugi trener nisu previše eksperimentisali, odnosno na teren su poslali u ovom trenutku najjače moguće sastave.