0
Utorak 26.09.2017.
20:29 >> 22:01h

Srbija izborila EP

Futsal reprezentacija Srbije izborila je plasman na Evropsko prvenstvo u Sloveniji naredne godine. Posle pobede nad Češkom u gostima - 4:3, "orlovi" su u niškom "Čairu" odigrali nerešeno - 4:4 (1:1).

fss.rs
Futsal reprezentacije Srbije braniće četvrto mesto iz Beograda naredne godine u Sloveniji

Srbija je povela preko Ramića u desetom minutu, Zaruba je izjednačio tri minuta kasnije, da bi Rajčević i Pršić doneli našem timu 3:1. Ipak, gosti se ne predaju. U roku od pet minuta Česi stižu do novog poravnanja, sa dva pogotka Seidlera. Simić je vratio Srbiji prednost šest minuta pre kraja, da bi dramu nagovestio het-trikom Seidler. Ipak, do kraja meča, naša reprezentacija je sačuvala rezultat i overila prolazak na EP.

Prošli šampionat Starog kontinenta održan je u Beogradu prošle godine, a naša selekcija bila je četvrta, što je najveći uspeh u istoriji sprskog futsala. Titulu naredne godine u Sloveniji (šampionat se igra od 30. januara do 10. februara) brani Španija.