0
Nedelja 24.09.2017.
16:10 >> 18:57h

Zvezda preslišala i Vojvodinu (VIDEO)

Devetu pobedu u domaćem prvenstvu Crvena zvezda je ostvarila u derbi meču 11. kola Superlige Srbije u kom je pred svojim navijačima na stadionu “Rajko Mitić” savladala Vojvodinu sa 2:0 (1:0) golovima Donalda i Kange.

M. Todorović - Vesti
Slavlje fudbalera Zvezde posle gola Mičela Donalda

U prilično laganom ritmu domaći su došli do novog trijumf kojim se dodatno odvojila na tabeli od današnjeg rivala. Gotovo da nije bilo ozbiljnih prilika sve do polovine prvog dela kada je najpre Radonjić promašio stoodstotnu šansu, a potom Kanga pogodio stativu udarcem sa distance.

Njihove propuste samo dva minuta kasnije ispravio je kapiten Mičel Donald koji je najpre oduzeo loptu gostima, a onda posle asistencije Boaćija pogodio gol Rockova.

Najbolji period igre gostiju bio je u poslednjih 15 minuta prvog poluvremena, ali dve dobre šanse nisu uslei da materijalizuju Novosađani.

U drugom delu igralo se uglavnom pred golom Rockova, ali domaći nikako nisu uspevali da dođu do drugog gola sva do 63. minuta kada je “bombom” sa oko 25 metara Kanga rešio pitanje pobednika.

U preostalih pola sata nije bilo pogodaka, a moglo je da ih bude samo u korist Crvene zvezde koja je nastavila da napada.

Crvena zvezda - Vojvodina 2:0 (1:0)

Donald 29, Kanga 63

Stadion: Rajko Mitić

Gledalaca: oko 8.000

Sudija: Nenad Đokić

Žuti kartoni: Stojković (Crvena zvezda) - Veselinović, Jovančić (Vojvodina)

Crvena zvezda (4-2-3-1): Supić, Stojković, Savić, Le Talek, Rodić (25 Gobeljić) - Donald, Krstičić - Radonjić (70 Adžić), Kanga (77 Pešić), Srnić - Boaći.

Vojvodina (4-2-3-1): Rockov, Lakićević, Saničanin, Veselinović, Antić - Jovančić, Vukasović (74 Mesarović) - Kojašević, Avramovski (46 Park), Subotić - Mihajlović (63 Jovanović).

Jedina briga za Vladana Milojevića, uz povrede golmana Borjana i Kahrimana, moglo bi da bude to što je Milan Rodić zatražio zamenu u 25. minutu, a tek ćemo saznati o koliko ozbiljnoj stvari se radi. Crveno-bele već u četvrtak očekuje meč 2. kola Lige Evrope u kom će gostovati Kelnu (19.00).

Tok meča:

Drugo poluvreme

90+2. minut - Utakmica je završena, Crvena zvezda - Vojvodina 2:0. Zvezda je prva na tabeli sa 28 bodova, Vojvodina druga sa 22 uz meč više.
90. minut - Igraće se još dva minuta
86. minut - Odlična prilika za Parka, Korejanac je šutirao sa oko 10 metara pored gola Supića
76. minut - Holanđanin je ponovo šutirao sa distance, lopta je fijuknula pored gola gostiju

72. minut - Donald je oprobao udarac iz slobodnjaka, ali nije bio precizan

63. minut - GOOOOOL, Odličan udarac Kange sa oko 25 metara, Rockov je bio nemoćan, Zvezda vodi 2:0

61. minut - Dobar prodor Stojkovića po desnoj strani, ali Rockov sprečava da lopta dođe do Boaćija

51. minut - Posle prodora Boaći je bio u odličnoj prilici, ali odbranio mu je udarac Rockov. Potom je mladi golman bio bolji i od Kange u direktnom duelu.

46. minut - Već u prvom napadu odlična šansa za goste, ali ispred Subotića reaguje jedan defanzivac Zvezde

Prvo poluvreme

45+1. minut - Završeno je prvo poluvreme, Zvezda - Vojvodina 1:0, jedini gol je postigao Mičel Donald

45. minut - Supić brani mlak udarac Subotića, igraće se još minut
43. minut - Još jedan solidan napad Vojvodine, ali ponovo lopta ide preko gola posle šuta
39. minut - velika prilika za goste, Vukasović je prošao po desnoj strani dodao loptu do Kojaševića, a ovaj potpuno usamljen sa 12-13 metara šutira jako, ali preko gola

29. minut - GOOOL, odlična akcija Zvezde, Donald je prekinuo akciju gostiju, lopta je stigla do Boaćija, usledila je asistencija Holanđaninu koji je savladao Rockova za 1:0.

28. minut - Kanga je šutirao sa oko 30 metara i pogodio je stativu

27. minut - Neverovatan promašaj Radonjića sa samo pet metara

25. minut - Prinudna izmena u Zvezdi, povređenog Rodića je zamenio Gobeljić

14. minut - Prva velika šansa, Rockov je sačuvao gol gostiju posle šuta Rodića

10. minut - Za sada bez ozbiljnih prilika na obe strane
1. minut - Utakmica je počela, sa centra su krenuli gosti