0
Nedelja 27.08.2017.
17:50 >> 21:11h

Nula u "evropskom derbiju", Zvezda bolja u prvom delu, umor stigao obe ekipe u drugom (VIDEO)

U meču 7. kola Superlige Srbije Crvena zvezda i Partizan podelili su bodove u 155. "večitom derbiju" odigravši 0:0 na stadionu "Rajko Mitić". Domaći tim je bio bolji rival u prvom delu, stvorio je više šansi, dok je u drugom poluvremenu bilo nešto manje prilika za gol pošto je bilo očigledno da su i jedni i drugi umorni posle evropskih ispita.

Vesti - M. Todorović
Najbolja šansa na meču kada je Stojković sprečio Srnića da postigne gol u izglednoj situaciji

Kao što se i očekivalo trener Partizana je na teren poslao isti tim kao i na meču u Felčutu protiv Videotona, dok je Vladan milojević ponovo menjao pošto je nekoliko igrača bilo "rovito" ili umorno posle duela sa Krasnodarom.

Međutim, iako je tim bio "istumban" crveno-beli su solidno odigrali prvo poluvreme u kom su imali bolje šanse za pogotke, a najbolju je propustio Slavoljub Srnić u završnici. Tačno je da je fudbaler Zvezde nešto lošije šutirao, po sredini gola, ali se istakao golman Stojković koji je gotovo nesavladiv u situacijama "jedan na jedan".

Zvezda je mogla i pre toga do vođstva, ali tada je prečka sprečila Aleksandra Pešića da postigne debitantski gol u derbijima iako je sve odlično odradio. Lopta je prošla Stojkovića, ali je bila malo previsoka pa se od okvira gola odbila u gol-aut.

Sa druge strane gosti su dva puta tražili penal posle padova Tavambe i Jankovića, ali oba puta sudija Grujić je procenio da nije bilo prekršaja za kazneni udarac.

Drugih 45 minuta bilo je daleko slabije. Partizan gotovo da nije imao udarac na gol izuzimajući slobodnjak Đurđevića, a Zvezda je do gola mogla samo preko Kange koji nije bio precizan kaop pre tri dana u duelu sa Krasnodarom.

Umor, loš teren i želja za pauzom verovatno su doveli dotoga da 155. "večiti derbi" ne opravda očekivanja.

Crvena zvezda - Partizan 0:0

Stadion: Rajko Mitić

Gledalaca: oko 30.000

Sudija: Danilo Grujić

Žuti kartoni: Donald, Gobeljić (Crvena zvezda) - Everton, Janković, Đurđević, Radin, N. G. Miletić (Partizan)

Crvena zvezda (4-4-2): Borjan - Stojković, Savić, Le Talek, Gobeljić - Donald, Krstičić (77 Milijaš), Srnić (90 Adžić), Kanga - Pešić (67 Radonjić), Boaći.

Partizan (4-4-2): Stojković - Vulićević, N.B. Miletić, Ostojić, N. G. Miletić - Janković (75 Đuričković), Everton, Radin, Suma (67 S. Ilić) - Tavamba, Đurđević.

Crvena zvezda je zadržala tri boda prednosti u odnosu Partizan i uz meč manje od ostalih ekipa nalazi se na prvom mestu na tabeli Sušerlige Srbije.

Tok meča:

Drugo poluvreme

90+2. minut - Utakmica je završena, Crvena zvezda - Partizan 0:0
90. minut - Igraće se još dva minuta
90. minut - Luka Adžić umesto Slavoljuba Srnića
83. minut - Kratak prekid zbog dima koji se nadvio nad terenom posle bakljade na južnoj tribini
81. minut - Slobodnjak za Zvezdu na 18 metara posle igranja rukom Vulićevića, ali je Donald pogodio samo "živi zid"
77. minut - Milijaš umesto debitanta Krstičića
75. minut - Đuričković menja Jankovića kod crno-belih
70. minut - Posle koškanja žute kartone dobijaju Gobeljić i Đurđević

69. minut - Pokušao je Đurđević iz slobodnjaka, ali tik iznad prečke ide lopta

67. minut - Prve izmene, u Zvezdi je Radonjić zamenio Pešića, u Partizanu Ilić umesto Sume

62. minut - Prva nešto bolja šansa u drugom delu, Kanga nije pogodio okvir gola posle asistencije Srnića

58. minut - U nešto sporijem ritmu se igra u drugom delu, malo je stigao umor igrače obe ekipe
52. minut - Partizan je preuzeo inicijativu, ali bez konkretne šanse
46. minut - Nije bilo promena u pauzi

Prvo poluvreme

45. minut - Završeno je prvo poluvreme, Zvezda je imala bolje šanse, Partizan može da žali za situacijama kada su igrači padali u kaznenom prostoru, ali sudija nije ništa dosudio
43. minut - Dobra akcija Zvezde po desnj strani, Stojković, Srnić, ali lopta ne dolazi do Boaćija

39. minut - Najveća šansa na meču, Srnić je bio jedan na jedan sa Stojkovićem, ali je golman Partizana bio uspešniji

38. minut - Sada opasnost na drugoj strani, prošao je levi bek Miletić, ali nije dobro šutirao

36. minut - Kakva kontra Zvezde, Boaći je išao sam prema Stojkoviću, ali je lopta nepravilno odskočila i nije uspeo da je zahvati najbolji strelac crveno-belih

33. minut - Auuuh, Pešić pogađa prečku posle dodavanja Krstičića, Stojković je bio nemoćan, ali lopta nije htela u gol

25. minut - Gužva pred golom Partizana, Pešić je probao da uposli Boaćija, ali intervenislaa je odbrana Partizana

22. minut - Žuti karton za Jankovića zbog pokušaja da iznudi penal posle kontakta sa Le Talekom

20. minut - Opasna kontra Partizana četiri na dva, ali Tavamba nije uspeo da proigra svoje saigrače
17. minut - Neoprezna intervencija Vladimira Stojkovića, ali nije Pešić to očekivao

14. minut - Tavamba je pao posle duela sa Donaldom sudija Grujić je ostao nem, penala nema

12. minut - Dve situacije pred golom Partizana, prvo je Stojković odbranio udarac Boaćija, a potom je umalo Đurđević postigao autogol

9. minut - Prva polušansa, Boaći je probao da uposli Pešića, ali je ovaj bio daleko od lopte

8. minut - Na početku meča lopta je nešto više u nogama gostujuće ekipe

1. minut - Nije istekao prvi minut,a  Everton je dobio žuti karton zbog neopreznog udarca nogom u glavu Krstičića

1. minut - Utakmica je počela, sa centra je krenuo domaćin

Zanimljivo je da je kapiten Partizana izabrao da ekipe promene strane pa će Zvezda napadati ka severnoj tribini, a crno-beli ka južnoj.

Prema onome što za sada može da se vidi na fotografijama naših izveštača sa lica mesta reklo bi se da na stadionu trenutno nema više od 20.000 gledalaca

Kako saznaje televizija Arena sport navijači Partizana se neće oglašavati do 18. minuta u znak sećanja na ubijenog navijača Demira Jukića
Na dan 155. "večitog derbija" stigla je vest da Zvezdinog vezistu prati slavni Juventus.
Takođe, najavljeno je da će posle Vladimira Stojkovića od ponedeljka novi član Partizana biti još jedan reprezentativac Srbije.
Zanimljiva vest pred sam meč stiže iz Humske, više o tome čitajte OVDE.