0
Četvrtak 27.07.2017.
19:18 >> 23:39h

Pregažena Sparta na "Marakani": Rapsodija crveno-belih (VIDEO)

Toliko hvaljena silno pojačana Sparta pregažena je na "Marakani". Crvena zvezda je iznenadila sve, razbila goste iz Praga - 2:0 (1:0) u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope. Četa Vladana Milojevića blistala je na "Marakani" i sa velikim optimizmom dočekuje revanš narednog četvrtka u češkoj prestonici.

M. Todorović - Vesti
Ričmond Boaći raspucan na startu sezone, slavlje crveno-belih posle gola

Zvezda je odigrala utakmicu decenije, potpuno ponizila precenjenu četu Andrea Staramaćonija. Krenula je Zvezde hrabro, odlučno, već posle 10 minuta moglo je nekoliko lopti da završi u golu gostiju. Ipak, u 13. minutu, igrač meča Gelor Kanga lukavo iz slobodnog udarca dodaje loptu do Boaćija, koji postiže pogodak za erupciju oduševljenje oko 30.000 navijača na našem najvećem stadionu. Nastavila su crvenobeli da kidišu na gol gostiju. Kapiten Donald je u 25. minutu mogao do drugog gola, ali je glavom šutrao tik pored stative.

U nastavku, crveno-beli su stali na loptu, povukli se, tražili šansu iz kontri. Ključni trenutak meča dogodio se u 65. minutu kada je Gelor Kanga sa više od 25 metara fantastičnim šutem postigao drugi gol. Lopta se od prečke odbila u mrežu nemoćnih Čeha.

Sparta može da bude prezadovoljan sa samo dva gola minusa. Rezervista Nemanja Radonjić je u 72. minutu sjajno prošao po levoj strani, prevario i golmana, ali je lopta pogodila stativu. Gosti su pretili iz prekida, ali bez neke ozbiljnije prilike. Milan Borjan, koji je debitovao na golu crveno-belih, nije imao posla.

Velika pobeda, veliki podstrek za novu ekipu crveno-belih. Osim Rikardinja, koji polako gubi kredite kdo trenera i navijača, ostali su odigrali bez greške, borbeno, disciplinovano, sigurno...

Zvezda je blizu plej-ofa za Ligu Evrope!!!

90+3. minut - Utakmica je završena, velika prednost Zvezde pred revanš u Pragu.
87. minut - Pešić menja Boaćija.
74. minut - Gobeljić ulazi umesto Milića.

72. minut - Stativa Radonjića, sjajan prodor lucidnog napadača, ali samo stativa. Šteta.

65. minut - GOOOOL, "Bomba" Gelora Kange sa više od 25 metara, Zvezda vodi 2:0.

63. minut - Gosti najopasniji preko prekida. U šansi je bio Janka, ali sreća uz crveno-bele. Zvezda se povukla.
62. minut - Izašao je nezapaženi Rikardinjo, uz zvižduke, debituje mladi Radonjić.
51. minut - Miran početak nastavka. Gosti ofanzivniji, ali bez prilike.
46. minut - Dvostruka izmena kod gostiju, u igri su iskusni Lafata i Bosanac Ćivić.

45. minut - Kraj prvog poluvremena, odlilčna igra Zvezde, vode crveno-beli 1:0.

40. minut - Zvezda stala, gosti opasni u poslednjih desetak minuta.

34. minut - Prva šansa za goste, Fridrih posle kornera loše šutira iz izgledne prilike.

32. minut - Gosti sve opasniji, posle ofanzive crveno-belih u prvih pola sata.

25. minut - Zvezda opasna iz prekida, Donald je imao šansu da udvostruči prednost, ali glavom puca pored gola. Odlični Kanga.

20. minut - Vatajelu dobija prvi žuti karton na meču zbog oštrog starta nad Kangom.
17. minut - Prvi šut za goste, ali nema opasnosti po Borjana.

13. minut - GOOOOL, Ričmond Boaći postiže gol posle sjajnog pasa Kange. Lukava akcija crveno-belih. Smušena odbrana gostiju.

7. minut - Opet je Boaći imao dobru priliku, ali sa gol linije su gosti izbacili loptu.

5. minut - Nova šansa za Zvezdu, Boaći šutira glavom, ali pored gola.

4. minut - Boaći trese mrežu, ali ofsajd, crveno-beli u naletu.

3. minut - Velika šansa za Boaćija, predriblao je golmana, ali onda se nije snašao.

1. minut - Utakmica je počela.

Na "Marakani" oko 25.000 gledalaca, očekivala se veća poseta na našem najvećem stadionu.

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Stojković, Savić, Le Talek, Rodić, Donald, Jovičić, Milić, Kanga, Rikardinjo, Boaći.

SPARTA: Dubravka, Karavajev, Kaja, Štetina, Vataželu, Manđek, Mareček, Fridek, Plavšić, Janko, Juliš.